Vozidlo Nissan Primera P12, 3. generace, P12 2.2

Model Nissan Primera P12, 3. generace, P12 2.2
Majitel Janakykyryk
Rok 2003 (14 let)
Spotřeba 7.24 l/100 km
Motor (YD22), diesel
, 2 184 ccm
Výkon motoru 102 kW (139 PS) při 4000 ot./min
Převodovka Manuální 6-rychlostní
VIN (výr. č. karoserie) SJNTEAP12U0105805  |  Prověřit historii
Maximální rychlost 203 km/h
Hmotnost 1549 kg provozní / pohotovostní
1995 kg celková / maximální
0.07 kW / kg (90 koní / tunu)

BUDE TO NA POKRAČOVÁNÍ = DENÍČEK...

A tak to začalo 30.3.2015. Snila jsem o něm hodně dlouho. Špóřila jsem jak jen to šlo, dokázala jsem to SAMA a jela si pro něj 141 km !

Autíčko koupené na inzerát od soukromé osoby. Prodávající měl skvěle nafocené fotečky, kde skryl poškození haupny - oprýskaný lak po kamíncích-dírky až na základovku o velikosti čočky v počtu asi 30 kousků, také promáčknutí haupny asi na 4 místech-prý od sněhu-bydlí přeci na horách (asi koule od sáňkujících dětí) a korozi na pátých dveřích - auto raději neumyl a stále nechával otevřený kufr , těžil z mé výšky 153 cm ..to už jsem ale byla zamilovaná a musela si "miláčka" odvézt.

Prodávající tvrdil, že auto je bez investic = skvělé. Jsem ženská bez vzdělání automechanika, ale uši mám dobré, tedy mohu zhodnotit, že v sokolovském kraji jsou luxusní silnice, ale po příjezdu do kraje středočeského jsem začala vnímat...dutý zvuk vpravo vzadu ? Měla jsem pocit, že v kufru vezu kolečko plné zednického náčiní

Investice tedy bude, ale až se zotavím z platby za pojištění (nemám bonus),nákupu letních pneu a výměn filtrů a všech kapalin

Při první noční jízdě jsem zjistila, že je prasklá nejen žárovka parkovačky. Její výměna mi trvala 2 dny, ale po telefonické poradě s odborníkem, jsem to "dala". Jen jsem netušila, že uchycení žárovičky je na bílém, pružném , ohebném plíšku, který vykazoval známky okamžitého zlomení. Plíšek vyhlížel spíš jako cenovka od spoďár u čonga.

Po 27dnech od nákupu začíná problém s DO a to přesto, že má nové baterie. Obíhám Miláčka třeba i 20x, abych ho odemkla či zamkla. Tedy baterie i ovladače jsou po kontrole = v pořádku. Současně s klíčem, začalo pochrochtávat rádio, které se chovalo vzorně. Mé citlivé slechy trpí, rozhodla jsem se tedy nebudu zpívat za doprovodu hudby.

Po měsíci mi zůstalo v ruce zpětné zrcátko - při jeho úpravě. Byla jsem překvapená, kolik věcí se skrývá za jeho krytím a jak obtížné je ho nasadit a umístit zpět. Ale stejně ho miluju (zatím ! )

24.5.2015

V tomto týdnu se mému Miláčkovi dařilo.

Začalo mě unavovat, že se mi na displeji stále zobrazuje , že mám poruchu v tlaku v pneumatikách a protože nemám, jen mi chybí TY správné ventilky, rozhodla jsem se jít pro radu do autorizovaného Nissan servisu, jak deaktivovat tuto hlášku.

Mechanici byli vynikající a hned mě nahnali na dvůr a jali se diagnostikovat..(nevěděli, kolik mám v kabelce korun a netušili, že její obsah nepokryje ani hodinu jejich práce) . Bránila jsem se, že chci jen poradit a ne řešit, ale nedali si říct. Závěr byl: „ Počítač je spokojený,auto je pro něj v pořádku.“

Důležité je, že za hodinu a půl hledání, nenašli nic, čím by tuto hlášku deaktivovali, ale ani nechtěli zaplatit. A to provedli celkovou diagnostiku interiéru a baterie. Dali mi vizitku, abych zavolala po neděli, že si půjčí diagnostiku na starší modely a pak se pokusí. Úžasní kluci. Ovšem při přejíždění po areálu mi s úsměvem mechanik sdělil, že má spojka volá o pomoc..říkám , že tuším, protože mě bolí celé lýtko pokaždé, když vystoupím z vozu, ale co víc, řekl, že mi něco klepe v předu. To jsem hodnotila slovy, že se spletl, že to je vzadu, ale nedal si říct. Jen mi slíbil, že až přijedu na ty ventilky, že dá auto na rampu a řekne mi, co vše bych měla řešit. A tak jsem tedy jela smutná a zároveň veselá domů.

Včera, totiž byla má přední kola opět na vyvážení, protože mezi 80-100km/h jsem cítila vibrace na volantě. A teď jsem se radovala z pohodové jízdy. Musím to zavolat mému osobnímu „přezouvačovi“, protože mi přezuté auto nechal jen zaparkované u domu bez komentáře. Byla jsem totiž za kulturou. K mému překvapení, jsem byla naléhavě upozorněna, že mám značně ohnutý tlumič a je nutné ho co nejdříve řešit. Sakra co se to děje???

30.5.2015

Dnes je to 10 dní od opravy klíče dálkového ovládání. Tato oprava proběhla pouze na zkoušku a VYŠLO TO!! Katastrofické scénáře o řídící jednotce, zámcích, alarmu a pod. se nekonají.

Tedy Problém s klíčem dálkového ovládání je odstraněn. „Klíčník“ přepájel mikrospínač DO a vypodložil tlačítka ovladače tak, aby byla zmáčknutelná i pro něžnou ženskou ruku. Je i slyšet jemné cvaknutí při minimálním tlaku na tlačítko. Také opět, po šesti týdnech, musel vyměnit baterii, což je známka, že byl asi někde zkrat, protože byla téměř vybitá. Mám já ale štěstí na šikovné odborníky. HURÁÁÁÁÁ

Tedy všem doporučuji : Výroba klíčů Kaufland Kladno.Na klíče má zkoušečku funkčnosti. Klíče umí i nakódovat. Tedy nový klíč v četně kódovaní na Nissana by stál 2400,-Kč. Což je úspora minimálně 1600,- a na to já bych asi slyšela.

20.06.2015

Dneska jsem si převzala Miláčka od dochtora, který měnil všechny tlumiče a spojku. Spojka, už při koupi v březnu, zabírala až na podlaze a díky její tuhosti jsem za tři měsíce zvýšila objem mého lýtka a předního stehenního svalu zhruba o 3 cm

Pokud jsem pochopila dobře, nebylo snadné dostat cokoliv z vyměňovaných dílů z auta ven. Vše bylo zarostlé korozí a muselo se odvrtávat. Jsem nesmírně vděčná dochtorovi, že práci zvládl. Dostala jsem informaci, že dochtor, pokud bude cokoliv potřebovat vyměnit na své Primeře, raději ji hodí ze skály . Primera má prý vše tak netěsno a nepřístupné, těžké a bytelné, že není snadné ji regenerovat. DĚKUJI,DĚKUJI,že má Primerka nešla ze skály

20.7.2015

Tak Miláček byl zase u dochtora.

Miláček prošel omlazovací kůrkou. Konečně jsem spokojená a nadšená ze vzhledu mého Miláčka. Je to KRA-SA-VEC !!

Byla mu odstraněna koroze, která se rozlézala po levém okraji pátých dveří a za 3 měsíce pěkně vykvetla. Při nákupu „to“ vypadalo jako špína – drobné puchýřky pod nánosem nečistoty, ale po třech měsících a opakovaném umytí opadala barva a koroze byla patrná pouhým očkem .

Tak ti nevím Jani, jestli je dobrý Miláčka stále koupat SAKRA ?

...no a když už byl Miláček u toho dochtora, tak mu byl vyleštěn pravý matný světlomet, byla vydezinfikována klimatizace a ošetřen spodek, který byl pravděpodobně ošetřen naposledy při záručním servisu a to bylo na počátku století :-D Teď je Miláček jako nový a jezdí jako drak.

Pomuchlaná haupna i stále svítící info o ventilcích mi vlastně přestává vadit ... taky nejsem dokonalá :-D a to jsem o rok mladší než kladenské uhlí...

24.10.2015

Dnes jsou to 4 měsíce a 4 dny, co jsem Miláčkovi nechala vyměnit kompletní spojkovou sadu.

Musím zkonstatovat, že už před měsícem, jsem nabyla dojmu, že spojka jaksi ..tuhne. Vzhledem k tomu, že Miláček nemá korozi, potažmo ani díry v podlaze, koberce, jako správná hospodyňka vyklepávám v okamžiku, kdy na nich jen smítko spatřím, je tedy nepravděpodobné, aby tuhost spojky způsobovala prašnost prostředí. Po několika dotazech směrovaných na odborníky na slovo vzaté, jsem zjistila, že pravděpodobně bude chybička ne ve spojce ale ve spojkovém či pomocném spojkovém válci. Protože prozatím pedál ušlápnu, řeším tuhost tak, že si hajnu k nohám Miláčka a dokonale prostříkám olejem spojkový pedál a všechno s ním spojené a mému očku na dosah. Tato operace vždy zajistí výrazné zlepšení..ovšem... jen do dalšího klepání koberce

Miláček mě zkouší a v nepravidelně se opakujícím intervalu na mě mňouká. Stává se, že dojedu do cíle a při spuštěném motoru , zhasnutých světlech, vypnutých stěračích i směrových světlech, když otevřu dveře řidiče, Miláček začne mňoukat, stejně jako když ho někdy opouštím a zapomenu rozsvícená světla. Tady ovšem nepomáhá nic jiného, než zavřít dveře, vypnout motor a je to. Přijde mi to, že prostě Miláček jen nechce domů.

Miláček mňouká když nemá, ale zároveň nemňouká, kdy by měl. Dělala jsem testík s pohybovým čidlem alarmu a zjistila jsem, že alarm nealarmuje, ale mňouká stejně, jako bych zapomněla rozsvícená světla, či miláček se rozhodl, že nechce domů, ale na výlet. Prostě hlasité hlásání, že je v ohrožení nechce dát. Asi si je jistý, že u mě zůstane. Je to mírná povaha jako já.

Onehdá se Miláček rozhodl, že si nenechá zavřít dveře za řidičem. Prostě nešly „zaklapnout“, stále odskakovaly a zůstávaly pootevřené. Nevím co se dělo, ale jisté je, že zaparkovat natěsno k jinému předmětu mi v podmínkách kde bydlím, nebylo umožněno. Navíc s otevřenými dveřmi, se velice špatně jezdí. Dveře nelze ani svázat „gumicukama“ protože madla uvnitř dveří nejsou provlékací.

Dochtor, byl mimo obec a to přes noc a já zoufalá, že budu muset až do jeho návratu postávat u Miláčka a dveře držet svou zadelkou. Naštěstí se vynořil muž, který pomohl mou zoufalou situaci dočasně vyřešit i když mé srdce plakalo nad hrubostí jeho zákroku. Fuj Někteří muži uplatňují Murphyho zákony a to především ten, co říká: „Když to nejde po dobrém, udělej to násilím!“ A přivázal dveře gumicukama k sedačce spolujezdce, tak, že kožené madlo podložil hadrem, aby ho nepropíchl gumicukový kovový koneček. Bože, jak já jsem trpěla

Druhý den odpoledne dochtor nacválal k Miláčkovi s nářadím. Konstatoval, že se „tam“ asi ulomil nějaký plastík v mechanické části zavírání. Musím podotknout, že dochtor se s Miláčkem nemazlil! Netušila jsem, kolik věcí (elektronických) je skryto pod útrobami kliky a dveří vůbec. Taky jsem netušila, jak rychle jdou tyto věci odmontovat. Prostě dochtor je machr! Ale protože Miláček má své roky a je to SAKRA DRŽÁK!, nedovolil dochtorovi, aby se podíval pod tapecírunk a vnitřní plechovou část dveří na mechanické součásti dveří. Dochtor se opotil, použil hrubou sílu s pomocí kladiva a šroubováku, do kterého však midlil vší silou marně. Dochtor byl udiven, jak dobře je Nissan Primera P 12 smontován a konstatoval, že tohle auto, se nikdy nerozpadne a taky, že Nissany nemá rád.

Ale, Nissan má rád jeho i mne, protože po výprasku, který byl uštědřen šroubům jeho dveřím, zázračně zaklaply a fungují, asi fungují. Tedy domnívám se. Už jsem je otevřela od té doby 2x (za 2 měsíce).

Tak ti nevím Janičko, jestli ty na Miláčkovi jen nehledáš chybičky?

Asi budu muset Miláčka potěšit a odměnit za perfektní služby. Ano, až mu dám zimní botičky, koupím mu nové kryty na disky, protože Miláček je parádník a je zvyklý na 17alu kola, nebude přeci na obdiv s nezakrytými plecháči celou zimu! Ano. Udělám Miláčkovi radost! Stejně, jako ji dělá on mě.

10.12.2015

SOS volám všechny šikovný chlapy

Dnes mi za jízdy přestala svítit všechna světla, blinkry, výstražná světla, tedy i brzdovky,ale i celá palubka=počítadlo km. Display fungoval jen se nedala vyvolat funkce spotřeby. Rádio topení klimatizace fungovalo, parkovací kamera též fungovala. Po vypnutí motoru a znovu otočením klíče, se rozsvítil pouze symbol airbagu u řidiče, žádné kontrolky-nic! Po nastartování airbag zhasne.

Napadá mě , že to mohlo být způsobeno tím, že jsem zapnula vyhřívání sedačky u spolujezdce, chtěla jsem ji předehřát, jela jsem pro dědu a asi po dvou minutách jsem zjistila, že nejdou světla atd..

Mohlo by to být způsobeno i...co tomu předcházelo ?? Autíčko bylo 3.12.2015 na profesionálním čištění interiéru-suchou cestou, od té doby potíže. Nebo výměnou xenonu, který nevypadal jako nový?

1. Po čištění interiéru se druhý den samo vypnulo vyhřívání sedačky spolujezdce-nikdy před tím se to nestalo. Po čištění jsem zjistila, že asi silný vysavač utrhnul kus koberce pod sedačkou spolujezdce, mohl tam poškodit i něco jiného? Další den sedačka topí, ale často jí raději vypínám.

2. pátý den po čištění nesvítí levý xenon, ten je šestý den vyměněn za „nový“, který nevypadá jako nový, ale svítí. Jak bych ho popsala jako ženská...skleněná část=baňka a vedle ní je stejně vysoký drátek obalený ne bužírkou, ale nějakou keramickou trubičkou asi ochrana drátku a ta trubička, byla zlomená, nicméně světlo svítilo. Hurá . Jeden den jsem jezdila vše v pořádku a dnes

3. dnes 10.12.2015,sedmý den po čištění, vše přestalo svítit, mohlo by to být v důsledku zlomené trubičky na drátku? Mohla to být vyhřívaná sedačka?

Okamžitě jsem zastavila u servisu (který je naštěstí před dědovým bydlištěm) a tam chlapy zjistili, že se spálila červená pojistka (č.12) úplně vlevo mimo řadu (sama jsem tu pozici neviděla) ale pojistka po výměně opět praská-prý nějaký zkrat, na který nemají čas, aby ho hledali-chápu.

Nissan servis v Jenči nemá taky čas, má čas až v lednu, to mi říkali, když jsem je 8.12.2015 prosila, jen jestli by mi nasadili novou žárovku, že starou jsem už vyndala, řekli mi, že až v lednu příštího roku a že stojí 3000,- Kč Přitom dnes jsem objednala na netu D2R za 280,- Kč a je mi srdečně jedno, jestli jí vyrobil kačer Donald, nebo liška Bystrouška, hlavně že svítí, recenze mají OK

http://www.xenony-levne.c...o-xenonu/35-2-Vybojky-D2R

Problém s opakovaně praskající pojistkou byl vyřešen tak, že musela být odpojena baterie a tím se vše dalo do pořádku. Dochtor hledal, vše přeměřoval, rozpojoval zapojoval, ale nic se nikde neukázalo, tedy nevíme co, jestli zkrat u vytápění sedačky, „NEBO CO?“ ale závada se odstranila. Doporučení zní = Janičko, musíš vozit sebou klíč a případně odpojit baterii :-D

Ovšem to ještě není vše co asi souvisí s trestem za „profesionální mytí „ Miláčka..

12.12.2015

Jsem jela z noční a když jsem chtěla očistit zrcátko od námrazy, tak mi nešlo stáhnout okno, neškádlila jsem ho, nesnažila jsem se okno stáhnout za každou cenu, jen tak jsem ho polechtala a když to nešlo, hned ho vytáhla nadoraz nahoru, krátký vteřinový pohyb a...po 5ti kilometrech okno udělalo šup, padlo na bůček a na férovku se zkřížilo tak, že přečnívalo nad rám dveří. Něco spadlo do prostoru mezi dveřmi-nějaký plastík ,

Tak nejdřív jsem byla v šoku!, protože jsem na nic nesahala. Pak jsem zastavila a okno jsem srovnala a pomaličku jezdila sem tam, až jsem ho dostala do horní polohy, doufám, že nespadne teď, když je před barákem! Bojím se podívat z okna domu, jestli se okno nesesypalo...

Ano, porouchala se stahovačka okna, ale díky šikovnému dochtorovi, který okamžitě jak mohl, tak našel na netu příslušný díl a ten se hned dnes objednal (stahovačka bez motoru za 790,- SHOPTIME.CZ).

To mám za trest! Vše co se Miláčkovi děje od 3.12.2015 do 12.12.2015 , mám za "ÚŽASNÝ RUČNÍ MYTÍ A ČIŠTĚNÍ INTERIÉRU" ,

autíčko je uražené a séře se na něm kde co. Jenomže já jsem prcek, nedosáhnu si na střechu a mám problém vyčistit i vnitřní přední okna když nemám nic pod zadelkou. Netušila jsem, že se na mě takhle naštve a začne se sypat

Bych to měla vysvětlit....

A Miláček se naštval proto, že to úžasný mytí, prováděl bezzubej, ošklivej chlap, ze kterýho táhlo jako ze sudu . Miláčka ošmudlal, místy měl špinavé šmouhy na laku, z plastů kapal olej nebo co, utrhnul mu koberec pod sedačkou spolujezdce a vnitřní přední okno bylo rozšmudlaný víc, než když jsem tam Miláčka dávala - musela jsem ho dočistit. No a tak mě Miláček trestá, za to že jsem byla líná a nechala na něj sahat takovýho pobudu...

..ale jinak jsem fakt normální

14.11.2015

Stěrače řeším 5 měsíců

Domnívala jsem se , že Miláček si zaslouží udělat radost a vyměnit stěrače, za krásné pružné, bez kovové konstrukce a tak jsem si nechala poradit od prodejce.

Stěrače 3ks 505,-Kč, nejdou mi nasadit mršky - tedy, nejdou mi sundat ani ty staré - zadám to dochtorovi. Ten to má hned hotové.

Neprší, takže ani nevím jak to maká ..Taky jsem pořídila Miláčkovi spray proti pocení vnitřních oken 60,-Kč = Bože můj!! je na hovínko, okno je rozmatlané nejde vyčistit a za tmy je hovning vidět!! nedoporučuji!! ...když to neumíš nanést, tak se do toho nesejři...vyhozený prašule. Stěrače se chovají naprosto nepřirozeně!

19.3.2016

Jedu protáhnout turbo

Při rychlosti 140km/h mi ulítl levý přední stěrač SAKRA

Ještě, že za mnou byla prázdná dálnice! Nechci domyslet, jak bych asi rozštípla úsměv nějakému motorkářovi.

To, že stěrač ulítl, bylo to jistě mýma rukama !! Příště se musím víc nažrat, abych měla sílu dorazit stěrač tam, kam patří…pracovat se má vždy po jídle

...vzniklo to asi po té, co jsem se pokoušela vrátit Miláčkovy stěrače původní, protože ty zaručeně nejlepší a nové (univerzální), se mi na okně oklepávaly a vydávaly podivný zvuk. Zvláště ten pravý narážel až na spodní část okna a plastu, kde se vždy odrazil a zaklepal.

Po odletu stěrače do prostoru dálnice D6 , okamžitě jedu do Kauflandu a nakupuji stěrače, které odpovídají velikostí, bez ohledu na značku - opět univerzální . Stírají trošku hlučně, ale to se jistě vsákne.

23.3.2016

Bylo nutné koupit celé raménko zadního stěrače, protože bylo prasklé. Stěrač stíral i zadní dveře

Nákup zadního raménka včetně stěrače, bleskový obchod s Polákem, v neděli objednáno a ve středu zboží doma..Super Aukro..Stěrač stírá, je skvělý a tichounký. Raménko i s poštovným z Polska za skvělou cenu 557,- korun českých!

A proto, že skutečně zapršelo a přední stěrače se projevily též =nejde to.

Stěrače z Kauflandu vržou jako kráva!! Nekupovat nikdy více!! Skáčou po oknech za vydatného vrzajícího zvuku,

Hledám důvod proč vržou. Existují různé názory – od nekvalitních gumiček , po špatný úhel stěračů vůči sklu. A proto, že i přes doporučovaný hadr, se mi nepodařilo změnit úhel stěračů (ohnout je), opět jsem požádala o radu v Nissan klubíku a bylo mi doporučeno koupit Bosh Aerotwin. Ty prý nikdy nedělají potíže.

15.4.2016

Rady porady Bosh AEROTWIN , skvělé a já se rychle rozhoduji, protože věřím odborníkům a hbitě objednávám na Heuréce... ale netuším, že nejde o univerzál a proto vracím ochotnému prodejci, kterému se přiznávám, že nejsem blondýna, ale prostě jen ženská...

Zároveň zažívám šok na poště, kdy pošta si účtuje za poslání balíčku stěračů zpět, který má hmotnost 0,441kg celých 115,-Kč!!

Budiž zatracena Česká pošta a vzývám slávu všem soukromým přepravcům. Geis, PPL a všem ostatním přepravcům, kteří mají zdravý rozum. DÍKY.DÍKY. Ti chtěli ta totéž 60,- korunek.

Ještě než prodejce obdržel zpět mnou vrácené zboží, já už jsem měla doma ty správné stěrače, které jsou jednoduché na instalaci a mohla jsem je nasadit sama, před obědem, tedy hladová, bez síly! Bez nutnosti hledat ty správné komponenty pro uchycení.. Díky, škoda, že neprší :-D :-D

26.4.2016

Tak tedy zapršelo !! Sakra nevím jak je to možné, ale i ty údajně nejlepší stěrače mi klepou o "rám" okna.

Tak bych to jako žena shrnula takto..Bosh AEROTWIN stěrač je skvělý, snadno a bez odporu klouže po okně, ale motůrek mých stěračů je taky skvělý, navíc stále při síle a očekává trošinku odporu, ten se nedostavuje, tudíž jsem odsouzena k nekonečnému poslechu nárazů do rámu okna, jelikož se mi nepodařilo povolit a posunout ramínko stěračů, abych nárazům zabránila. Začnu zpívat při dešti. Snad "to" přezpívám = překřičím

22.05.2016

zatím jen informace o tom, že Miláček má bebíčko Na výletě v Kutné Hoře začal chrochtat a po příjezdu do Kladna bylo zjištěno, že spadl "řetízek" na vakuové pumpě, odešel nějaký napínák? a prý i ta pumpa. Sakra to bude masáž peněženky.!!

Ono se ukáže, co ještě mi prodávající v loňském roce, zatloukl a v čem lhal pacholek

29.5.2016

Tedy oprava Miláčka pokračuje, pokračuje i výměnou rozvodů a řemenů samosebou.

Dnes jsem byla dochtorovi dát mimořádnou prémii za vytrvalost a statečnost, že se mi na to nevys...mál a neodtlačil mi Miláčka před dům.Pral se se mnou, ale slovo ženy je silnější dělat takto velkou opravu v domácích podmínkách je..na vyznamenání. Děkuji! a s úctou vzhlížím k dochtorovi mého Miláčka..

Pokračování příště

4.6.2016

Tak jsem zoufalá, protože Miláčkovi se vyměnily rozvody a taky ta vakuová pumpa, která byla z vrakoviště a...jak vyženu otáčky nad 2,5 tis. tak je to srdcervoucí zvuk, achjo...

8.6.2016

Srdcervoucí zvuky odstranila oprava alternátoru a výměna jeho ložiska.

Miláček má bývalou sílu a asi i radost z jízdy, ale podivný zvuk, který připomíná zvednutý sytič embéčka z roku 1985, se nepodařilo odstranit a celkem mě děsí. Bojím se vyjet na delší vzdálenost a to jsem se tak těšila na léto. SAKRA SAKRA SAKRA!

Ale mám i radostnou zprávu, dochtorovi se podařilo povolit stěrače a posunout je tak, aby přestaly mlátit do karosérie – je to nádhera a může i pršet.

Nechápu jedno, jak je možné, že najednou se vysype tolik věcí? Proč neodejde alternátor a za půl roku vakuová pumpa, proč se to vyséře naráz???

30.6.2016

A tak jsem si dnes dojela pro své vysvědčení, děti budou mít z maminky radost, že slavnostně postupuje do pátého ročníku. Ze samé radosti z dosažených výsledků, jsem přehlídla jednu malou, nepatrnou desetimetrovou garáž a ….malounko jsem Miláčka vzala u drštičky v domnění, že přeskočím přilehlý obrubník, ...no, , a... jak jsem se odrazila od té zdi garáže a poškodila jsem zadní nárazník..a bylo po euforii :-D

15.7.2016

Dnes jsem se rozhodla!!

Poslední výdaj, který jsem ochotná Miláčkovi poskytnout je ten nárazník a haupnu, kterou poškodil sníh předchozímu majiteli Pak na opravy sere Bílý Tesák a budu šetřit na jiného Miláška. Jestli se něco dalšího nevsype do půlky října, možná miláček dostane i nové zimní botičky.

Zjistila jsem totiž, že jsem do Miláčka investovala 139 481,- (nákup a opravy slovy jedno sto třicet devět tisíc čtyři sta osmdesát jedna korun českých ) a to se mi zdá na to, že ho mám 16 měsíců , poněkud dosti. Tedy dostane milost na opravu kabátku, abych mohla být zařazena do svatební kolony mého ženícího se syna a dost Už se zlobím.

14.8.2016

Miláček dostal nový nárazník, aby byl krásný na synově svatbě. Haupnu jsem nekoupila, neb si myslím, že si jí Miláček nezaslouží! Ale koupila jsem mu opět pár pidi žárovek, které dokáže vyměnit pouze útlá ručka ženy.

17.9.2016

A byla svatba….

V pátek 16.9.2016 bylo 33 st.Celsia v den svaby = v sobotu 21 st. Celsia. A to Miláčkovi nesvědčí.Nene

Miláček byl ozdoben... a chcalo a chcalo a chcalo.

Miláček nakonec nevyjel na hrad Hněvín, ale byl poctěn rozvozem opilců...a opět nezklamal...V momentě kdy už jsem i já osobně ukončila veselici, Miáček zaparkoval před hotelem..co se nestalo? Opět nešly zavřít dveře za řidičem..prostě odskakovaly a odskakovaly a zápatka se ne a ne chytit! Ale protože se mi toto již stalo, věděla jsem že stačí šroubovák, kladivo a několik ran do šroubu ve dveřích a šup, dveře fungují..ovšem!! to bych nesměla před odjezdem na svatbu vyndat všechno nářadí, abych mohla do kufru uložit všechny ty dobroty, koláčky a oblečení pro čtři lidi, prostě jsem to uchopila po svém.

A chcalo a chcalo a celá posádka auta, která začala radit jak mám zavřít dveře,že je to snadné, byla mokrá až na svatební trenýrky . Vedle parkující řidič mi poskytl šroubovák, kladivo neměl a tak kladivo nahradilo oko pro tažné lano, které jsem naštěstí nevyndala (a to fakt nejsem blondýna ) . Dvě rány a zápatka dveří zaskočila. Jak snadné

10.10.2016

Něco slyším! Něco je jinak! Sybila !! a protože všechno slyším dřív než muži okolo mě, rozhodla jsem se, že zimní botičky Miláčkovi již nekoupím! Jsem smířená, že půjde do světa. Už žádná investice! 140 600,- Kč je za 19 měsíců hodně korunek.

Koupeno 2015-03-30 (2 let, 4 měsíců) ~ 204 369 km
Registrován 2015-05-06 (2 let, 3 měsíců)
Shlédnutí 4 181x
Informace o modelu Primera P12
Manuály Nahrát manuál 15Manuály uživatelské, 17Manuály servisní, 12P12
Fórum Primera P12 Položit dotaz
Inzerce 106 inzerátů Vložit inzerát
Servis a údržba Vložit servis Co na Primera opravujeme .. a kolik to stálo peněz

Foto alba

Fotky nezařazené v albech

Spotřeba Kladno - Beroun - Kladno

Děkuji Miláčkovi, že mě vozí bezpečně a za hubičku

1600x2158, 305 KB

Spotřeba Kladno - Beroun - Kladno

Děkuji Miláčkovi, že mě vozí bezpečně a za hubičku

1600x2158, 254 KB

jedeme domů

Při nákupu zjištěná pomuchlaná haupna, trošku maskované koroze na 5.dveřích, ale láska je láska (na 1.pohled)...jsem nadšená, jakou má "miláček" sílu, přechod z Fabie 1,2 je šokující , miláček brzdí ! a táhne!

1200x801, 134 KB

Aktuální hodnocení: 8.0 (3 hlasů)

2016-01-14 Aleš Dočetl jsem Tvůj popis všech závad a mam tokový dojímek, že to mělo stočený tachometr tolik závad a najeto Udajne jen 200 tis je až k neuvěření.


Fórum Primera P12

Nové téma
Témata # Autor Poslední příspěvek
Těsnění všech dveří 22 Janakykyryk Janakykyryk
4 měsíců, 16 dnů Těsnění všech dveří
zlobí dálkové ovládání Nissan Primera P12 2,2 19 Janakykyryk vife
10 měsíců, 8 dnů zlobí dálkové ovládání Nissan Primera P12 2,2
SOS Kde koupit nové díly,nejsou volně prodejné 7 Janakykyryk Janakykyryk
1 let, 2 měsíců SOS Kde koupit nové díly,nejsou volně prodejné
Pojistka praská,nic nesvítí2003 Nissan Primera P12 14 Janakykyryk Brouček
1 let, 7 měsíců Pojistka praská,nic nesvítí2003 Nissan Primera P12
spojka s velkým rozsahem záběru 1 Janakykyryk
"chytré" elektronické ventilky Primera P12 2003/6 4 Janakykyryk Bruttus
2 let, 1 měsíců


Nové téma

Naše auta