Poradna - OtázkaNová otázka

Poradna  -  Autoservis

ztráta výkonu při akceleraci

3 let, 1 měsíců
homole

Ahoj

prosím o případnou radu. Mám Note 1.4 (motor CR14DE) a při akceleraci mi při cca 2600-3000 ot/min motor trochu ztratí výkon, je přidušený. Potom po překonání těchto otáček jede normálně. Znatelnější je to při vyšší zátěži a prudší akceleraci. Při pozvolné akceleraci to není poznat (neočekávám nějaké zrychlení WRC, je to 1.4- jezdím plynule). Svíčky měněny, zkoušel jsem demontovat vzd.filtr a pořád stejné. Diagnostika EOBD neukazuje nic. Lambda drží okolo 1,08 (dle měření emisí).

Samozřejmě auto 1 rok po záruce, takže měnit něco bezhlavě se mi nechce.

Díky za případné návrhy spíše podložené praxí s tímto motorem, teoretické zkušenosti mám.

Model: Nissan Note I E11

Manuály: 2x Manuály uživatelské, 1x Manuály servisní, 7x Katalogy a prospekty, 5x Ostatní

2010 Note 1.4

1 servisních knížek  |  1 otázek

Palivo benzín. 5-rychlostní Manuální převodovka. Motor 4-válec, Řadový, CR14DE.

ACCENTA


Komentáře (4)

Přidat komentář


  Romik, 3 let, 1 měsíců

skus vycistit vahu vzduchu


  homole, 3 let, 1 měsíců

ještě poprosím o lokaci váhy vzduchu. na víku vzduch.filtru je jen snímač průtoku vzduchu. Váhu vzduchu najdu zhruba kde? Mám za to, že by měla být na sacím potrubí, pokud možno s odporovou mřížkou. Zdaří-li se, přiložím foto motoru shora.

Jinak snímač průtoku vzduchu jsem vyčistil. Klapku jen kolem uzavírání, do servomotorku nejdu. Hadice od vakua nevypadají porušené.

http://postimg.org/image/yjvrux19r/


  homole, 3 let, 1 měsíců

Po vyčištění snímače průtoku vzduchu a klapky je to lepší. Žádné symptomy zadrhávání výkonu nejsou. Jen jsem musel odpojit svorkovnici klapky při demontáži. Teď se zvýšily otáčky motoru z 800-900 na cca 1000-1200 na volnoběh. Dá se nějak seřídit nastavení klapky bez diagnostiky?


  homole, 3 let, 18 dnů

Od minula, vzhledem k nedostatku času, jsem se tomu věnoval průběžně. Takže kontrola ukostření všech bodů koster, proměření snímačů IAT, MAP, klapka, zapal.cívky. Mezitím se pořád jezdilo. Včera večer jsem už rozbaloval osiloskop, že se mrknu na hodnoty primáru, sekundáru versus množství nasávaného vzduchu při pozvolném a prudkém akcelerování do otáček omezovače a zpět. Jak známo při plnění válce s vyšším množstvím narůstá izolační stav a je potřeba vyvinout silnější jiskru. Tím bych zjistil velikost napětí sekundáru v těch inkriminovaných otáčkách.

Vyřešilo se to samo dnes ráno ...nenastartoval jsem už vůbec, immobilizer, cvakání zámků, kontrolky napůl. Originál akumulátor starý 4 roky odešel do věčných lovišť. Nahodil jsem záložní a všechny problémy zmizely. Zkuš.jízda naprosto v klidu.

Zajímavé je, že na aku svítí krásně zelená kontrolka a několikrát jsem ji měřil minulý týden (ovšem ne zátěžákem). Na mé staré Micře (1996) vydržel origo akumulátor 12 let. No byla vyrobena pro anglický trh, no. Pro jistotu ještě změřím celé dobíjení a alternátor.

Takže tak jsem dopadl. Díky všem za typy a budiž to ponaučením dalším...


Další otázky - Note / Autoservis Vložit otázku

Načtení senzoru TPMS Koupil jsem nový Nissan Note na zimních pneumatikách. Upozornili mne, že při montáži letních pneu na discích musím přijet do servisu, aby mi načetli nové senzory tlaku. Podle manuálu ba se to mělo po cca 10 km načíst samo. Oboje disky jsou nové a čidla jsou tam namontována. Tak co je pravda? labo

Zadní stěrač Když pustím poprvé zadní stěrač tak funguje. Po vypnutí nejde zase zapnout, zapne se třeba až za 1 minutu. Navíc když funguje tak se zastavuje v různých polohách.

Vytrhlé silenbloky z přední nápravnice Nissan Note 1.4. benzín najeto 110000km. Bouchání do volantu. Zjišteny vyrvané silenbloky z přední nápravnice. Nissan samosatané silenbloky nenabízí a jen celou nápravnici za více jak 11000kč. Mechanik neviděl ještě auto při tolika km že by tohle mělo vyrvané.Má někdo zkušenost neb radu co s tím? Kv......

Zablokované páté dveře Vlastním Nissan Note r.v. 2009 a přestaly mi reagovat páté dveře na dálkové ovládání. Nemám k elektrickému zapojení dveří schéma. Zkoumal jsem kabely v ohybu u dveří, ale žádnou mechanickou závadu(přerušené kabely) jsem neidentifikoval. Možná by stačilo schéma elektr. zapojení pátých dveří. Děkuji.

Svítí oranžová kontrolka motoru a nejde nastartovat Po ujetí cca 250ti kilometrů jsem vypnul motor a asi po hodině jsem chtěl opět nastartovat, ale motor nenaskočil. Pouze se rozsvítila oranžová kontrolka diagnostiky motoru. Bez jakéhokoliv příznaku nebo varování. Prosím o radu. Dík Luboš.

problémy s zamykáním Potřeboval bych poradit ohledně zamykání. Klíčem jde auto odmykat normálné. Pokud použiji dálkové ovládání, tak se někdy nezamknou dvěře u řidiče a v poslední době se nezamykají dveře u spolujezdce. Chyba v baterkách do ovladače není.

barva kde najdu jaka je barva MG54

barva kde najdu jaka je barva MG54

Note kontrolka airbag,ovladanie volantu. Zdravim!potreboval by som poradit:menil som riadenie po pokodeni za ine,ked som skusal tocit volantom dolava a doprava,puklo nieco vo volante a od vtedy nefunguje ovladanie volantu a blika kontrolka airbagu.za rady vopred dakujem!

Problémy s řazením Note Dobrý den, mám problémy s řazením. Problémy se vyskytují nahodile, vetšinou po ujetí cca 20km, zejména při vyřazení na neutral a poté opětovném zařazení rychlosti (křižovatky), zejmény dvojky, trojky. Poté problém přetrvává, řazení jde ztuha nebo vůbec. Při vypnutí motoru lze řadit bez problému a p......

Kontrolka opotřebení brzd.destiček Zdravím všechny, jen prosím zda někdo nevíte, jestli u modelu NOTE 1,6 r.v.2008 je ve výbavě kontrolka opotřebení brzd.destiček. Děkuji. E.