Poradna - OtázkaNová otázka

Poradna  -  Autoservis

Oranžová kontrolka - žhavení/nouzový režim, ztráta tahu

1 let, 6 měsíců
mirovec

Zdravím, mám celkem problém, párkrát se mi stalo, že se během jízdy rozsvítila oranžová kontrolka - žhavení/nouzový režim, v tu chvíli auto ztratilo tah, nebo dokonce chcíplo.

Když se to stalo poprvé, podařilo se mi asi napodesáté nastartovat, normálně dojet asi 50 km domů a druhý den do servisu. Všichni tvrdili, že to jsou asi vstřiky, na diagnostice množštví chyb, prý na palivové rampě, pro začátek vyměnili palivový filtr, projeli se, diasgnostika ok, tak mě poslali domů s tím, že byl špatný přísun paliva.

Pak byl dva měíce klid, až do minulého čtvrtka večer, kdy se mi to stalo na D1, 44 km od Prahy asi po hodině strávené v zácpě, bohužel se už nerozjelo. I přes pozdní večer před svátky se podařilo najít lidi kteří mi pomohli. Super mechanici v Non - stop servisu v Třebotově na Hlavní 19, se i o půlnoci na auto vrhli, auto paradoxně zase jelo. Diagnostika ukázala spoustu chybových hlášení, po vymazání a důkladné projížďce (k servisu patří závodní stáj) vše fungovalo. Vrhli na hledání závady, kterou našli v elektroinstalaci, špatná kostra, špatná izolace na drátech ke vstřikům, jeden z drátů byl obnažený a mohl se dotýkat víka ventilů. to prý byla trefa do černého, vše zkontrolováno, přeizolováno, odzkoušeno, důkladně projeto, trocha spánku a hurá domů. Bohužel jsem znovu dojel pouze k zácpě na D1, hodinu v ní strávil a na 48 km se to znovu stalo.

Protože jsem od Blanska, a měl jsem potřebu jet domů na svátky, odtáhli jsme auto domů a teď budem hledat příčinu, že by stále elektrika?

Máte někdo zkušenost nebo tip? Prosím.

Model: Nissan PrimaStar X83

Manuály: 1x Manuály servisní


Komentáře (4)

Přidat komentář


  jana.9876, 1 let, 2 měsíců

Ahoj som z Košíc a toto čo opisujete som zažila s Microu 2004, vymenili sme snímače otáčok a pomohlo to.


  mirovec, 1 let, 2 měsíců

Ahoj Jano, to jsme taky udělali, zatím jezdím, ale trochu se bojím kolon


  Jaromir1980, 4 měsíců, 19 dnů

Ahoj,zrovna řeším asi to samé,nechalo mě to na dálnici z Ml.Boleslavi.Mám X traila a také se občas rozsvítí oranžové zlo.Chtěl bych se optat jestli tu někdo z Phy nebo Phy západ nemá diagnostiku která umí x traila.Zkoušel jsem už 3 dia.a každá píše jinou závadu,delphi jediná napsala 3,ale uplně jiné než ty 2 před ní,krom jedné a to je špatný snímač výf.plynů. A čím to tedy u tebe bylo?


  mirovec, 4 měsíců, 19 dnů

Ahoj, asi to bylo čidlo otáček na klice, ale jistě to nikdo neřekl. První pomoc vč. diagnostiky mi poskytli šikovní borci v nonstop servisu v Třebotově na Hlavní 19.Tel.:773 338 011; 732 544 014


Další otázky - PrimaStar X83 / Autoservis Vložit otázku

Vibrace v tahu Nissan Primastar,2004, když potřebuji do kopce podřadit na pátý převodový stupeň a vozidlo rozjet, tak se vozidlo v přední části docela dost rozvibruje. Předem Děkuji za rady

Dojezd Po výměně palivoměru se neukazuje dojezd na displei palubní desky.

Výtok kondenzátu z klimatizace do kabiny Při zapnuté klimatizaci vytéká voda z prostoru výdechu větrání pod nohy spolujezdce.