Uživatel Superbjan


Poznatky z prvních 100 km

2017-02-20 22:04:57 (7 měsíců, 29 dnů)

První den vlastnictví QQ se mě podařilo ujet 97 kilometrů.

Jako první nedostatek udám absolutní díru ve výkonu při rozjížděni před křižovatkou na 2. r.s. Se spojkou a pod plynem. Rychlost vozidla není dost nízká k zařazení 1. r.s - auto by "skočilo" a tak je zapotřebí dvojka.

Tento neduh přisuzuji k malému oběmu motoru kdy turbo zabírá až za půl roku po přidání plynu. Vice plynu / méně spojky jako Začátečník.

Navigace vypočitala trasu do Francie v řádech sekund, což si pochvaluji, naopak hláskování ulice do které mám odbočit je přinejmenším matoucí a otravné - představte si:

Odbočte do prava na Ká. Be. O.eL.E. Vé. É. Cé. Ká. É. eM. U. eR. Y. Bé. eN. Í . Ká. U.

Tzn. - K Boleveckému Rybníku - snad se to dá vypnout.

Na druhou stranu okresky jsem si užil, i děti se řechtalI. Mrštnost a zátah crossoveru QQ ve výjezdech ze zatáček a lehkém stoupání bylo vzhledem k malému motoru zábavné.

První parkování ve stísněném prostoru mezi auty a obrubníkem s prstem v nose díky všem kamerám QQčka. Normálně parkuju s větším autem bez potíží, ale ten kamerový systém je fakt super -doporučuji všem.

Spotřeba se na konci dne ustálila na 9.3 l/100km podle počítače - reálné hodnoty dopočítám později.

Prostornost kabiny pro dva dospělé a dvě děti je více než dostačující. Jen mě trošku vadí nemožnost rozdělení prostoru v kufru pod podlahou, na koberci vše klouže a v zatáčkách boucha o stěny - tažné lano, start. kabely atd. I náš Hyundai i20 za pár šlupek měl toto vyřešeno přihrádkama. Myslím, že to vyřeším protiskluzovou podložkou do celého prostoru.

Tak zase příštěSeznam členů