Fórum - Téma


Ztráta výkonu, padá nafta,dlouho startuj


Fórum Qashqai J10 Ztráta výkonu, padá nafta,dlouho startuj

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Qashqai J10  |  Naše vozidla2011-12-17 00:30:12

tak mi začaly problémy s QQ 1.5D 2007 většinou se to stává hned po zahřátí motoru. Začne trochu škubat a pak zkočí do nouzového režimu.ztratí výkon Nejde do otáček ( to je asi normálka v nouzovém režimu to chápu) svítí červeně kontrolka motoru a ESP prostě to asi nečerpá palivo. zastavim vypnu motor a za chvíli nastartuju a zase je vše ok. Nědky ale nejde nastartovat a musím jít napumpovat naftu do motoru. Někdy jedu přidávám plyn a najednou to zdechne na výkonu příde mi že se to stává do kopce a když se nafukuje turbo. Někdy stojím na semaforu a prostě to chcípne.

Zatim jsem vyměnil palivovej filtr pro jistotu ale nic pořád to samé. Tankuju pořád jenom dobrou naftu OMW , Benzina Vervu

Jak to vlastně je s tou palivovou soustavou. To to někde netěsní a přisává to vzduch nebo jsou střiky v háji.

2011-12-17 17:49:44

Kdyby ti padala nafta,tak ti padá pokaždé a ne že jednou nastartuješ a jindy ne. Měl bys problém s nastartováním pokaždé,když přijdeš na druhý den a startuješ. Jestli jsi vyměnil filtr a žádná změna,tak v něm to nejspíš není. Možná je porucha v tryskách-ale to jen možná... Tankuješ ,,dobrou naftu,,... Dobré pohonné hmoty-tak to bych chtěl vědět,jak poznáš,že jsou dobré... Přijde ti,že se to stává do kopce a pak ti to zdechne i na semaforu (asi na semaforu v kopci???) Tomu tvému dotazu moc nerozumím... To,že píšeš velice zvláštním způsobem-opominu... Kdyby ti netěsnila(hodně netěsnila) palivová soustava,tak při jízdě,by snad docházelo k úniku paliva a měl bys někde vodopád tekoucí z motoru. Proč nezajedeš do servisu,tam ti řeknou co s tím je a opravit si to můžeš nechat kde uznáš za vhodné... Nevím jestli ti někdo poradí z toho co píšeš...

2011-12-17 18:35:49

Na J10 su siemens trysky a cerpadlo siemens ,alebo continental.Aby odisli trysky to je rarita.Toto co popisujes skor vyzera na poruchu EGR ventilu.Jednoducho ostane otvoreny.Pokial ti svietila porucha ,tak si to daj napichnut.Obcas sa stane,ze dobre nedrzi konektor na cerpadle na regulatore tlaku.Odtlac kryt rozvodu a skontroluj ci ti nederie remen.

2011-12-17 20:05:16

Dneska to jsem jel zase projet . Přijíždím ke křižovatce vyřadim brzdim a když už skoro stojim tak to chcípne.Prostě se to nezastavilo na volnoběžnejch otáčkách a normálně to zdechlo. Vylezu ven a v motoru napumpuju naftu pumpičkou. Nastartuju a zase to jelo dál. Jedu na nákupy a tak cca po 2 hodinách to nastartuju a jedu domu a už po 15 min to zase cejtim že to škube a má to snahu nejet a chcípat. sešlápnu spojku a sešlápnu plyn abych to protočil nad 3000 otáček, prostě to protůruju (propumpuju prostě otáčky). no a nezdechlo to pustim spojku a jedu dál bez problémů až domu. Příde mi jako že ve vyšších otáčkách se ta nafta dočerpala.

V servisu Nissan to dali na diagnostiku a nic nenašli. Jenom řekli vyměnit střiky a možná to přestane dělat, ale to není řešení výměna za 35000 Kč a možná a možná.

2011-12-17 20:20:04

Jo siemens mi řikal známej že jsou s tím problémy na renaultech, že se to sere.Dali jsme tam čistič na čištění motoru a soustavy vyměnili palivovej filtr(mysleli jsme jestli to někde na něm nepřisává vzduch), ale dneska to zase blblo dojíždím ke křižovatce vyřadim skoro stojim a prostě to chcíplo. startuju asi 20 sekund a nic. jdu napumpovat naftu do motoru a pak to nastaruju a jede to zase dál. Pak večer zase jedu někam a už to cejtim zase to poškubává rozsvítí se zase červená konrolka motoru a ESP tak rychle sešlápnu spojku a protočím motor do otáček nad 3000 -4200, prostě to propumpuju protočim pak pustim spojku a jede to dál bez poruchy.

V servisu na diagnostice nic nenašli. Ta porucha rozsvícenejch kontrolek červného motoru a ESP zmizí po vypnutí a opětovném nastartování.

2011-12-18 22:16:42

Rád bych ti pomohl, já mám kladnou zkušenost s Bosh Diesl Servis ve Frýdku-Místku. Samozřejmě ne s QQ ,ale s Oplem. Myslím,že tam ti poví co tomu je. Tady máš odkaz ne jejich stránku: http://www.fmtuning.cz/index.php?volba=kontakt

Mě,tenkrát pomohli a bylo vidět,že opravdu ví co dělají. Specializují se na dieslové motory. Ale je to už dávno,takže nevím co a jak nyní... Můžeš se pozeptat...

Edit: Ovšem je velice smutné,že přístup servisu je rádoby v hádání a doměnkách. Můžeš nám sdělit který Nissan má tak vřelou nabídku? To je smutné...

2011-12-19 10:46:26

Typnul bych to na zcela jasnou závadu, ketrou jsem tu popsal včetně odstranění v sekci P12 cena opravy cca 8 tis. Kč +-

2011-12-19 10:46:26

Typnul bych to na zcela jasnou závadu, ketrou jsem tu popsal včetně odstranění v sekci P12 cena opravy cca 8 tis. Kč +-

2012-02-05 12:43:45

Tak je to opravené.

Dal jsem to do Halle na diagnostiku a napojili to na průhlený hadice a na nic nepřišli. auto tam bylo 14 dní a nic s tim neudělali. Prej to nastartujou a vycucá to naftu z palivového filtru a do fitru to někdy jde a někdy nejde. Vyměnily palivovej filtr zcela zbytečne ikdyž jsem jim říkal že jsem tam dal novej cca 14 dní. Nakonec jsem si to vzal a vypláznul za to nic 2700 Kč

A KDO TO OPRAVIL. můj známej co opravuje všechny druhy aut. Vyndal nádrž a kouknul jestli není v ní bordel a nebo jestli se nucpává koš. Vše bylo ok. ALE přišel na to že je naštínuté kolínko(na té nádrži) cca do poloviny co vede palivo z nádrže přes ty hadičky s rychlospojkama. TAKŽE to přisávalo vzduch a nemohlo jít to palivo do filtru.

bych se z toho po........l

2012-02-05 13:00:52

To je právě ono. Hodně lidí si tu stěžuje a má špatné zkušenosti s autorizovanými servisy, protože někde fakt dělají z lidí w.o.l.y.

Myslím, že každý z nás má nějaké známé a nechá se sehnat automnechanik ze servisu i když ne zrovna značkového, který je šikovný a hlavně se ví, že tomu rozumí a nenatáhne tě. Také takového známého mám a proto do autorizovaného servisu auto dávat nebudu, protože ve finále by jsme si opravu stejně zaplatili a řekli by nám, že se na to záruka nevztahuje.

2012-02-05 13:31:55

Taky tu někdo psal že mu autorizák nasypal psí granule někam ke klimatizaci nebo do vzduchového filtru. Takhle si zajištujou práci dopředu.

Dobrý den smrdí mi klimatizace opravite nám to.

Mezitím tam nalezli myši a kdo ví co.

2012-02-05 13:57:08

Je to všechno v lidech a mě připadá, že jim snad ani o zákazníky nejde. Člověk u nich utratí víc jak půl mega za auto a oni pak na tebe někdy přímo kašlou a připadá mě to, že je otravuju. Nehledě na to, že tam hned chtějí auto nechat a zákazník si pak může jezdit autobusem. A jak jsem zjistil, někdy tam fakt auto stojí třeba 3 dny, než se na něj vůbec podívají a 4 den ti ho dají zpátky.

2012-02-05 13:59:05

Ak je to s tymi granulami pravda,nemyslim ze by to bolo pre zaistenie dalsej prace.Pracu pre mechanikov Nissanu v dostatocnych objemoch zabezpecuju v Renaulte

2012-02-05 14:01:40

Třeba počítali, že tam poveze psa, proto ty granule.

2013-02-02 11:44:16

Mne sa to prejavovalo ináč, ale treba skúsiť tesnosť všetkých hadičiek na palivo.


Odpovědět