Fórum - Téma


znacka - jednosmerka


Fórum Pokec všeobecný znacka - jednosmerka1  2  3

2009-09-15 16:20:48

O tom, jak se rozmístí dopravní značky nerozhoduje jeden člověk a necucá si to z prstu. Jedná se o více lidí včetně dopravního inženýra a následné umístění by mělo mít logiku a účel. Pochybuju, že někdo z nás má takové vědomosti o tom, proč se tam ta jednosměrka udělala, aby mohl tady soudit, že je nesmyslná a není potřeba ji dodržovat. Jestli si někdo myslíte, že nějaká značka je někde v rozporu s předpisy, neúčelná nebo vyloženě ohrožuje provoz, tak se obraťte na příslušný úřad, ať vám to vysvětlí nebo udělají nápravu. Já myslím, že bohatě stačí ti, co do zákazu vjedou z nepozornosti, tak proč dál rozšiřovat řady blbců, co předpisy nedodržují úmyslně. Pro takové nemám pochopení a vysvětlovat se to dá snad jen nevyzrálostí nebo tupostí. Příště se tady bude diskutovat o tom, jak vyjebat s červenou, když zrovna nic nejede a možná ještě něco horšího. Řidičák dostane kdejakej osel a pak to takhle vypadá. Bohužel členství v klubu nezavazuje k tomu, aby člověk pravidla dodržoval a to dokonce ani ne slušného chování. Než jsem sem vstoupil, tak jsem si to bláhově myslel, že ti registrovaní se od anonymních liší, třeba jen tím přístupem k pravidlům. Pokud bych viděl, jak někdo s nissanem a klubovou nálepkou dělá na silnici pestvo, tak bych si ji asi v tu ránu sundal, abych nebyl s tím dotyčným házen do stejného pytle. Styděl bych se za členství ve stejném klubu.

2009-09-15 16:31:45

stan plně s tebou souhlasím a jak jsem psal ta značka tam je nejspíše na žádost těch co tam žijou jinak nejsem anděl co vše dodržuje ale základy určitě a stou červenou máš pravdu nakonec ten kdo tě předjíždí v zatáčce nebo přes plnou má také zduvodnění spěchal a nemohl vědět že tam něco pojede v protisměru.Nakonec i ten ožralej co zabil tu holku před disco se u soudu hájil že to není jen jeho vina že mladiství nemav v noci bejt venku najít výmluva se dá pro cokoliv

2009-09-15 18:32:55

Je to tak. Dodržuju několik zásad a jedna z nich je ta, že se chovám tak, abych nikomu nezpůsobil nějakou škodu nebo ho nepoškodil na zdraví nedejbože na životě. Neumím si představit, jak bych vysvětloval příbuzným nebo rodičům, že jsem jim neopatrnou jízdou někoho zabil. Výmluva typu, že jsem si chtěl někde něco zkrátit je směšná. Všichni často sedíme za volantem a určitě víme, že stačí chvilinka nepozornosti a jsme v protisměru nebo příkopě. Začíná to banalitou-výměna CD, zapálení si cigarety a následky můžou být strašné. Ať si každej představí sám na sobě, kdyby mu někdo zabil nebo zmrzačil někoho, koho má rád, jak by asi přijímal omluvu typu-sorry, já spěchal a měl/a předvídat, že z jednosměrky může někdo vycouvat..... Z cizího krev neteče, jak se říká, ale pokud by se to dotknulo nás, tak už je zle. A teď něco veselejšího: nedávno jsem jel zkratkou přes les, kdy si na silnici nevyhnou dvě osobní auta. Cesta byla dřív uzavřená jen pro lesáky, ale majitel lesa ji zpřístupnil, tak se tady jezdí. Potkal jsem tři auta do protivky a vždycky jsme si navzájem dali přednost a ještě se pozdravili a poděkovali si. Dokonce ve dvou případech jsme oba stáli mimo silnici a čekali na toho druhého. Kdyby jsme si světly nedali vědět, tak tam stojíme do dneška. To mě tak potěšilo, že jsem měl zbytek dne fakt pohodovej a určitě i díky tomuhle. Potkat se na benzínce s těmi řidiči znova, tak je pozvu na kafe. Takových zkušeností na silnici bych chtěl zažít víc a každý den.

2009-09-17 07:58:54

Ano, kazda nova znacka by mela byt z dila dopravniho inspektoratu a to po celkove studii, proc tuto znacku aplikovat tam kde ji aplikovat... Kolikrat vidime mestske policajty sedet v aute s radarem u silnice, ale nevybiraji. Ne, sedi tam a meri rychlost kvuli studii, aby vedeli, jaka je zvykova rychlost v danem useku, a na zaklade verejnych budov (skoly, fabriky, zastavky, atd) upravuji v danem useku rychlost...

Jenze, v nasem pripade, pokud je toto nefrekventovana ulice ve smyslu hlavnich tahu, zkratek atd, tak vez, ze tato znacka byla umistena na popud papalase, ktery ma kamarady na inspektoratu, ktery pobyva doma, a stezoval si na provoz.. jednosmerka je jednoduchy reseni.

Bohuzel toto vidim i u me doma, kdy v ulici je asi 5 invalidnich stani, z toho asi 2 jsou skutecne invalidove, jedno misto je cely rok krom jednoho mesice v roce prazdne... Vse to jsou vlivni lide, kteri si radsi zaplati nejaky ten obalkovy prispevek, nez aby hodiny krouzili kolem bloku a hledali misto..

2009-09-17 14:36:13

Já mám pocit že dotaz směřoval úplně jinam a místo toho se tady spustila krvavá bitka ..

to Puczmeloun: neukecáš a když to zkusíš, naloží ti ještě víc (nikdo nemá rád když z něho druhý dělá blbce).. Mimoto ten policajt nemusí být ani u tebe, ale stačí jak tě párkrát uvidí z dálky, 100% si tě zapamatuje (seš místní) a pak tě vykostí někde úplně jinde jak tě potká s nerozsvícenýma světlama a sečte ti to pěkně všechno dohromady.. A na rady typu "vycouvej to" se rači vybodni pokud to uděláš jednou, tak ok, pokud to budeš dělat pravidelně, dojedeš na to

2009-09-17 17:21:53

Je-li nutné pro zaparkování na jednosměrné komunikaci použít pro zajetí na parkovací místo (mezi 2 auta) couvání, zákon se tím neporušuje! Nikde není řečeno, jak daleko můžeš za tímto účelem couvat.

2009-09-17 18:16:41

aha další co si vyhlášku přispusobí jen aby obhájil že on nic máš pravdu opravdu mužeš couvat až do další dědiny do své garaže jako v tomto případě.A ještě jedno tajemství ti prozradím vjet z jedné ulice do druhé navíc v protisměru není totéž jako couvat v jednosměrce

2009-09-17 18:51:19

Zákon o provozu na pozemních komunikacích je docela jednoduchej a logickej, člověk se nemusí učit skoro nic nazpaměť, ale podmínkou pochopení tohoto zákona je, že člověk používá mozek a nemyslí něčím jiným, nechci být sprostý. Pokud si davidb vykládá zákon takhle, tak potom patrně u sebe nosí tahák, aby věděl, že pokud chce řídit auto, tak si musí sednout na sedadlo, kde je volant a pedály a ještě pokud možno ve směru jízdy. A to jen proto, že všude se hovoří o nastoupení do vozidla, ale přesný postup už chybí. Couvání v jednosměrce je možné, ale opravdu jen za účelem vyjetí nebo vjetí do řady stojících vozidel a couvání se připouští jen nezbytně nutné. Ne, že uvidím 100 metrů za sebou volné místo a docouvám to. Stejně tak není podrobně v zákoně popsáno, jak se má člověk připoutat bezp. pásem a přesto to všichni umí a tak bych mohl pokračovat. Je směšné vymýšlet kličky, když nám je stejně nikdo nežere a jen se zesměšňujeme, že neumíme používat selský rozum. Když si v obchodě koupíš balenou zmrzlinu, tak ji taky nesníš i s obalem, jen proto, že tam velkým písmem nestojí, že se má před jídlem rozbalit. Jak se chovat v jednosměrce učili v autoškole, pokud to někdo nepochopil, tak ať se tam vrátí. Bude to přínos pro všechny účastníky sil. provozu.

2009-09-17 19:01:57

davidb: zajetí a jízda asi nebude to samé navíc v prvním příspěvku, pokud ho dobře chápu, se mluví o tom, že těsně za vjezdem do jednosměrky je dům, od kterého se vyjíždí. Neboli se mluvilo o vycouvání z jednosměrky jiným než přikázaným směrem ven. Bez urážky, ale právě takový chytráci končí s oznámenkou na DI a stojí je to daleko víc peněz, než kdyby rovnou řekli že se snažil ten kousek vyjet .. Samozřejmě máme demokracii, tak to klidně vyzkoušej a dej vědět, jak to dopadlo

2009-09-17 19:03:20

Napsal jsem to víceméně jako návod, jak je možno, domnívám se, že úspěšně, řešit situaci v případě, že zjistítm, že mě při couvání náhodou uvidí policajti. Pokud to policie nevezme a já nebudu chtít zaplatit blokovku, myslím, že by tím šlo argumentovat u správního orgánu. Je otázka jakýho potkám policajta (jak moc znalého z.č. 361/2000 Sb., a v jaké náladě), popř. jakou správní úvahu při dokazování použije správní orgán při přestupkovém řízení. Vím prostě o tomto ustanovení v zákoně, tak přemýšlím, jak ho aplikovat na daný problém.

2009-09-17 19:11:45

No, řekl bych, že ať narazíš na policajta v dobré nebo špatné náladě, tak tě pokuta nemine, jen se bude lišit její výše. A je třeba si uvědomit, že pokuty ve správním řízení jsou výrazně vyšší než v blokovém na místě. Dokazovat ti nikdo nic nebude, byl jsi přistižen při přestupkovém jednání. Pojem správní úvaha při dokazování neznám. Pokud jde o výklad zákona, tak si myslím, že zaplatíš správní jednání i s chlupama a věřil bych tomu, že pokud se na oznámení přestupku vyjádříš v tom smyslu, jak tady píšeš, tak to bude projednáno v příkazním řízení. Nevěřím tomu, že s tebou bude úředník ztrácet čas a učit tě zákon, který jsi asi moc dobře nepochopil.

2009-09-17 19:14:15

stan 34 nechtěj ani vědět co přeji komoušum na druhou stranu je občas chápu a nedivím se že s některými lidmi to jinak nejde.Příklad já se v autoškole učil že řidič motocyklu musí mít přilbu.Od 5 té třídy výše to každej pochopil a pokud ho policajt chytl bez ní tak nediskutoval.Ted máme demokracii takže se musela změnit vyhláška a paragraf na pul stránky kdo kdy jak a kde ji musí mít.Poněvadž v rámci demokracie stačilo policajtu říct ano mám přilbu mám ji doma v kredenci.Někteří lidé opravdu vyvinou nadlidské usili aby si naprosto jasnou záležitost přemněnili k svému obrazu.

2009-09-17 19:20:48

člověče, divil by ses, na čem všem se přestupci dokážou ve správním točit. A třeba jejich právníci co dokážou vymyslet za "aplikace" zákona. Správní úvaha je právě ten myšlenkový pochod v rámci daných právních předpisů, který používá úředník, aby Tě dostal právě tam, kam je třeba. Prostě a jednoduše zkoumá, jestli má pravdu policajt nebo Ty. Jinak jsem nechtěl nikoho pohoršit mým nápadem. Je samozřejmě potřeba, aby se zákon dodržoval. Jen mě napadlo, co bych asi řekl, když bych při tom couvání uviděl policajta v zadním okně. Ale do této situace bych se ale s největší pravděpodobností nedostal, neboť by to byla skutečně jen ostuda a taky mi dělá docela problém porušovat to, co je zakázáno.

2009-09-17 19:26:02

Mít řádně nasazenou přilbu, být za jízdy připoután a ne se za jízdy připoutat-kdyby naši zákonodárci méně spoléhali na zdravý rozum a bezelstnost řidičů a napsali to tam rovnou, tak by se předešlo mnoha spekulacím. Nejlepší na tom je, že Puczmeloun už radši ani nereaguje, když vidí ty rady, jak přijít o výplatu na pokutách. Je to sranda, ale občas zírám, jak se dají některé věci vysvětlovat. Člověk se pořád učí........

2009-09-17 19:27:33

ano vím čeho se právníci chytnou a bohužel s uspěchem viz případ s avii odbočoval do leva přes 2 plné a zabil protijedoucího řidiče hájil se tím že tento nebyl připoután a tím pádem za to muže částečě sám

2009-09-17 19:28:03

Puczmeloun. Tak vidíš Vojto, členstvo se shodlo, že tu jednosměrku máš projíždět předpisově . Ale jak píšeš je to 1 km navíc, tedy dokud to projedeš denně 2x je to 60 km za měsíc což je nějakých 6L béňa po 30,-Kč tedy +/- 200,-Kč za měsíc no stojí ti těch pár kaček za nějaký problém

2009-09-17 19:31:03

no zase 200 kč měsíčně za to že mám v ulici klidněji a více místa k parkováni také není k zahozeni

2009-09-17 19:31:36

A navíc, když sedíš za volantem rád. Takže není co řešit......

2009-09-17 19:34:14

Hmm, tak to ja od jiste doby ne, a ze mam hodne kamaradu u policie/armady, nastesti nneni nikdo u dopravaku, ale vetsinou jsou u poradkovych, a ti tohle neresi (i kdyz mohou).

Priklad za sebe: Jedu si to hezkou ulici, tu kdyz me spolujezdec rika, ze jsme prejeli odbocku. Na prvnim moznem bezpecnem miste sem se jal otacet, byla to prehledna nerizena krizovatka tvaru T. otocil jsme se a na druhe strane placacka, obvykla veta o vedomosti o prestupku. Moje odpoved byla jasna: "nevim"... odpoved: "otacel jste se pane ridici v krizovatce". Nacez sem se vyznamne vyklonil z okenka a otocil jsem se na krizovatku a zeptal jsem se, kde je ten prestupek. Opet zoopakoval vetu. Tak jsem ho jemne upozornil, ze by to byl prestupk v pripade, byla by to krizovatka rizena (semafor, policista...), a ze jestli vidi nekde semafor. Ze jsem se otacel v souladu s vyhlaskou o provozu na pozemnich komunikacich, ze sem dodrzel v tomto pripade kroky pro odbcovani vlevo, jak mi to vyhlaska pri otaceni predepisuje... Po chvilce hloubaveho mlceni me poprosil, abych mu ukazal povinnou vybavu. To uz me trochu mrazilo, zda to je vubec policista z oboru dopravniho. "klidnou vetou jsem mu odpovedel, ze tak neucinim, neb me zastavil za domely prestupek, a tedy me nema pravo kontrolovat za neco jineho, ale ze mu ji klidne ukazu. Policista se omluvil a odjel...

Takze ja tedy vyvracim neci vetu, ze kdyz te chytne policista, tak platis. Rychle nejzdim, v protismeru se taky nepohybuju, ale kdyz me na okresce prejizdi hovado v aute s napisem Pomahat a chranit nejmin ve 160 a neblika, tak mam chut jim ani nezastavovat.... Jak maji mit respekt, kdyz sami vyhlasky neznaji, ci je vedome porusuji jen z titulu moci?

Podle mych znamych u poilcie to bude jeste horsi, podle toho co mi vypravel, co ted nabiraji za lidi, a jaky rychlokvasky to jsou... Obdivuju praci motorizaku, protoze ti chudaci drou.

2009-09-17 19:34:48

Ale mám pro Puczmelouna doboru zprávu! Alespoň do budoucna. Vyšel judikát správního soudu, ve kterém je řečeno, že stanovení místní úpravy provozu na pozemních komunikacích dle § 77 zákona č. 361/2000 Sb., má podléhat správnímu řízení, neboli má se umístění značky, která nějak omezuje práva a právem chráněné zájmy (zejm. zákazové, příkazové atd. značky), umisťovat na základě rozhodnutí. Pravděpodobně se to bude řešit veřejnou vyhláškou, takže chce se na ni občas kouknout, jestli ti náhodou na ulici nechtějí dát nějakou značku. Na úřední desce by mělo vyset oznámení.


Odpovědět

1  2  3