Fórum - Téma


Zhasínání motoru u P 11


Fórum Technický koutek Zhasínání motoru u P 11
2007-04-24 09:31:34

Při volnoběžných otáčkách motoru 2.0 CVT M6 otáčky kolísají, až dojde ke zhasnutí motoru. Ne hned, ale je to střídavě otázka vždy nějakého časového intervalu. Jinak při jízdě vše OK. Pěkně jede. Při těch volnoběžných otáčkách je dodávána bohatá směs a z výfuku jde černý kouř. Byl jsem s tím v nissanu a tam mi auto dodělali tak, že nešlo ani nastartovat, tak mi provizorně otevřeli vzduchový ventil, abych aspoň mohl dojet domů. Podle nissaňáckého servisu to může být váha vzduch nebo nové rozvody, ale jistí si nejsou. Nejdříve jim diagnostika nukázala nic, potom že je prýý špatná vačková hřídel. Má někdo podobný problém nebo zkušennosti se zhasínámím motoru na volnoběh a možnosti řešení? Dík y.

2007-04-24 21:00:55

Podla mna vaha vzduchu /mal som rovnaky problem na micre/ , pripadne snimac otacok, ale skor ta vaha

2007-04-24 21:12:17

nepomohlo by vycistenie skrtiacej klapky.skus si najst toto vlakno.

mne to robilo takze ze za jazdy vsetko v pohode no akonahle som spojku vymackol padli otacky pod 500 potom ich zvysilo potom padli a niekedy sa stalo ze to skapalo.vycistili mi klapku(tak to bolo napisane ale serzino a ostatny ti povedia ze mi cistili nejake kanaliky a nieco take -nevidel som tak neviem) trosku mi zvysili volnobezne otacky a od

vtedy klud.ak nie tak vaha vzduchu zeby?

2007-04-25 07:47:52

Škrtící klapka byla vyčištěna. Mě jen totálně dorazilo to, že z autorizovaného servisu jsem nemohl ani odjet, přitom jsem tam normálně přijel. Vyzkouším tedy váhu vzduchu, jenže ta stojí v nissanu 18.000,- a sejný díl, ale bez značky nissan, je za 10.000 Kč. Díky za odpověď.

2007-04-25 07:50:44

Jenže aspoň podle servisu má váha vzduchu negativní vliv na spotřebu a výkon. Spotřeba roste hrozně jen při jízdě na volnoběh nebo když auto stojí, ale za jízdy je spotřeba ok. Každopádně to dodává neskutečně bohatou směs při volnoběhu a to až tak, že jde černý kouř z výfuku. Že by měla váha vzduchu vliv i na bohatost směsi? Pravdou je to, že černý dým začal z výfuku chodit až po "zásahu" autorizovaného servisu. Díky,

2007-04-25 22:33:19

Pricin tu mozes mat niekolko.Vadna vaha je najpravdepodobnejsia.Ked na volnobeh vaha dava vacsiu voltaz ,ako ma auto sa zacne prechlastavat,Dalsou zavadou moze byt predna lamda ,ktora moze vykazovat vadne hodnoty a tym ECM necha otvorene dlhsie vstreky a obohati prilis zmes.Dalsia mozna zavada su curajuce vstreky aj to sa da lahko vyskusat vybranim rampy a skontrolovanim uniku po zapnuti kluca.Dalsou pricinou mozes mat zaneseny aac venlil,alebo vadny.


Odpovědět