Fórum - Téma


Závada U1001 posilovač


Fórum Micra K12 Závada U1001 posilovač

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Micra K12  |  Naše vozidla2012-02-09 22:47:28

při mrazech kolem -25 se normálně nastartovala a po zhasnutí a chvilce stáni jsem chtěl opět nastartovat a nešlo to svítil imobilizer tak sem to dal do tepla garáže motor už jde nastartovat klíček imobilizeru už nesvítí ale svítí PS kontrolka a nešlo rádao radio se sama od sebe zozběhlo po 14 dnech samo od sebe na diagnostice závada U1001 se objevuje jako neznáma na neoriginál diagnostice tak vás žádám o pomoc svítí i kontrolka PS a nefunguje posilovač jenom doufám že neodešel motor posilovače pojistky jsou v pořádku všechny i ty pod světlem

děkuji za pomoc

2012-02-10 07:36:02

To je přece jednoduchá věc - zajet do nissanu a nechat přečíst na originál conusltu!!

2012-02-10 10:25:08

Já mám podobný problém. PO cca týdenním stání auta v mrazech a nepoužívání mi najednou přestal fungovat posilovač řízení. V neoriginál servisu mi nechali auto zahřát, doufala sjem, že to bude tím mrazem a nepomohlo to. Jeli jsme do Nissanu, kde mi řekli, že je to nějaké čidlo v posilovači, ale že musí vyměnit celý posilovač a jen materiál by vyšel cca na 20tis. Myslela jsem,ž e mě klepne-no a dnes to nešlo ani nastartovat a přijeli ze servisu a řekli mi, že mi odešel i startér. Tak přemýšlím, jeslti už si ze mě to auto dělá srandu. V 5O tis jsme museli dělat komplet nové rozvody, loni celé brzdy a ted z ničeho nic najednou odejde posilovač i startér. To už snad ani nemá cenu spravovat. MYslela jsem, že auto rv 2004 mi bude teda sloužit déle. Co myslíte, mám to ještě spravovat?? Vzhledem k současným cenách těchto ojetých vozů asi ani ne že???

2012-02-10 12:28:21

no já bych teď přes tu šílenou zimu nědělal žádné ukvapené závěry!!, rozvody ano to je bohužel nemoc těchto motorů, brzdy - s tim člověk musí počítat to není chyba auta a je to ale pár korun. Startér bych vymontoval a v teple domova pořádně vyzkoušel a případně koupil z vrakáče nebo dal výměnným způsobem za rozumný peníze na repas. Posilovač pokud nutně potřebuješ bych řešil obdobným způsobem. Rozhodně je podle mě kravina dávat to auto do značkovýho servisu. Ale tyhle věci bych si opravil - když si koupíš jakoukoli ojetou šlupku budeš s tím mít "více vydání" už jenom při pořízení (pořešit pneumatiky, eko daň, přehlášení atd....)

zachovej klidnou hlavu.

2012-02-10 12:34:31

Děkuji moc za povzbuzení, zrovna mám obě děti nemocné, auto potřebujem a takhle se kazí jedno za druhým-ještě že máme hodné sousedy:)

Dnes to odtáhnou tady do servisu, že se na to podívají, na ten startér-na posilovač jsme si domluvili nějakého vyhlášeného autoelektrikáře, který by ten posilovač opravil-je tam prý jen pokažené nějaké čidlo.

Škoda, že nemáme známého automechanika. Většinou si v obyč servisu na to netroufnou a ve značkovém si to nechají zaplatit.

Auto jsme chtěli prodat už po těch prvních opravách a já jsem nechtěla... Pořizovat nové naštěstí nemusím, manžel má nárok na služební a jedno ještě máme...spíš jsem k autu přilnula a takhle se mi odvděčilo

Jinak chci právě napsat, že enbyl žádný problém a pak jsem auto cca dva týdny nepoužívala a stálo v mrazech venku. Pak jsem na drb nastartovala a jela do enmocncie v pohodě a nazpět už nešel ten posilovač a svítila mi kontrolka PS. Dala jsem to do servisu a vyměnili mi abterk,ž e je slabá a že s posilovačem musím do značkového servisu-to bylo včera a dnes chci nastartovat s novou baterkou a nic....přijeli i s kabely, zkoušeli to roztlačit a nic.

2012-02-10 13:43:03

no já bych zkontroloval kabely a změřil napětí na startéru přímo (jestli chyba ve spínačce nebo startéru) a případně

to přemostil. Zbytečně bych to neroztahoval, abys ještě zbytečně neudělala víc škody než užitku....

2012-02-11 10:50:37

neroztahovat v žádném případě přesně aby nebylo více škody než užitku musíš to brát sportovně elekronika odejde z ničeho nic a jestli s tím jezdí člověk jenom po měste tak jsi spočítej kolikrát za den nastartuješ ten startek na to má právo:D no vypadá to na přívodní kabel do ŘJ posilovače:)aspon podle měření nejde tam napětí ještě zkontrolovat pojistky pod volantem tam by na todle měla být přímo pojistky podle schéma:)tak uvidíme:D

2012-04-01 22:19:12

tak posilovač už funguje bylo to napájení v ŘJ posilovače musela se vyměnit celá základní deska cena byla 12 500 za repasovaný posilovač:)a vesele jezdíme


Odpovědět