Fórum - Téma


Zatékání do Terrana II


Fórum Terrano Zatékání do Terrana II1  2

2010-01-21 12:08:42

Ahoj,

kluci moc prosim poraďte,

Vlezl jsem dnes do auta a na mém míste šoféra byla na podlaze asi 2cm zmrzlá voda. Zřejmě zatekla po roztání velkého množství sněhu na střeše. Podobně je vidět vlhkost i v průběhu roku na podlaze spolujezdce.

Levý blatník je na konci totálně zespodu prorezlý a je v něm díra. Evidentně to vše pak krz něj vytéká ven.

To samé ještě řeším na zadních dveří, kde je prorezlý celý dolní roh.

Čím a jak mám netěsnosti dveří a oken opravit ?

Jo a čím zastavit rez a zrestaurovat prorezlý blatník a dveře ?

Díky za pomoc

Láďa Greiner

Tur
2010-01-21 19:22:01

Ahoj,

podle mě nejlepší je okolo okna kde je ta guma napatlat silikon bezbarvej a pak pěkně uhladit a eventulně natřít barvou černou.Co se týče renovace po rzi tak podle mě je nejlepší koupit laminát.V obi prodávaj pláty silikonu a tu dvousložkovou srágorku a i s návodem.Samo to nemaj jen v obi ale já to tam vždy kupoval,páč sem to vždy potřeboval honem.

2010-01-22 07:33:00

Ježiš to je zase blbost!! kolem čelního okna nemůže zatíkat, žádnej silikon tam necpi. Přední okno je nalepený a ta guma je tam jen pro okrasu a z důvoduaerodynamického hluku, aby ti ro nepískalo. Obvykle do těchto aut zatéká u spolujezdce přes ventilátor topení. Přesně nad ventilátorem je podložka (zelená) okna při lepení, která má zespodu těsnění a pokud je to těsnění starý, tak přes něj teče. A protože ta dírka je přesně nad ventilátorem, teče to přes něj až dovnitř. ale u řidiče to není, tak to ěm nenapadá proč tam máš vodu. taky si už na 100 % nevzpomínám, jestli ten držák skla je i u terrana přímo nad ventilátorem, ale u všech ostatních osobních modelů Nissanu až do roku cca 2001(N16, P12 a K12 už ne) to tak je. Takže žádnej silikon, to je ta největší blbost co ti kdo může poradit. je to škaredý, stejěn to vůbec bnedrží a zatíká pod to dál!!

Tur
2010-01-22 08:42:05

No nevim ale kdybych to neměl vyzkoušený a nevěděl že mi tudy teče do auta a po aplikaci silikonu se to vyřešilo tak to sem asi nepíšu.A navíc silikon se dává asi pro to že po něm vodá stejká takže tvrdit že silikon netěsní asi blbost nebude že.

 sjaro
2010-01-22 08:56:22

Silikon je agresivny na zelezo tak az ti vyhnije rantel okolo okna potom si prilepis okno kde?

Tur
2010-01-22 09:48:59

ty woe víte vubec co je silikon?Od kdy je agresivní ? Copak ti doma v koupelně zrezne vana?Okolo ní je silikon aby tam nezatékalo.Ale to je jedno tohle tu není předmětem debaty.Řešilo se tu kudy mu tam zatéká a jak a čím nejlépe zadělat prorezlý lemy.Tak se na silikon vyserme když je tak na hovno a rezne po něm kov.Jo a na laminát se radši taky vyser bo je určitě taky agresivní a určitě po kontaktu s vodou hoří.A určitě na něm nebude držet barva.

2010-01-22 11:29:46

jj silikon je sice kyselý, ale pokud se dá na gumu, sklo, nalakovaný plechy tak to vůbec ale vubec ničemu nevadí, natož u starýho auta...


se mi zdá, že tu občas radí (spíš jen tak chatujou) lidi, co je moc radit asi nebaví, nemají trpělivost, objevují se nevhodná slova A TO PŘECE NEMÁ CENU!!

2010-01-22 15:16:51

Ahoj všem a děkuji za velmi plodnou :+))) diskuzi

Omlouvam se za svuj laický dotaz: ten ventilátor topení, to je ta plastová mžížka pod stěrači?

Díky

2010-03-25 13:47:15

Člověče já jserm zjistil že se mi dělá vlhko pod gumou u řidiče, když je venku mokro, je možný aby byla děravá podlaha?

2010-03-26 22:55:20

To je právě ten důvod, proč sem založil toto téma. Přesně to začalo pouze vlhkem pod gumou u spolujezdce, pak u řidiče a v neposlední řadě louží (a fakt velkou) taktéž u řidiče. Děravá podlaha určitě nebude. Ale hlavně si dej velký pozor, neboť když jsem odendal tedy tapecírung, tak je pod ním ještě taková měkká tkanina jako vata. A ta byla durch promáčená, a tím vznikalo vkhko pod gumovými koberečky. Ta tkanina nejde jen tak vyndat, neboť oproti například fabii, která jí má volně vloženou, jí má Terrano přilepenou k tapecírungu, takže musela celá pryč. Tapecírung jsem pak nadzvednul, pořádně jsem to vyfénoval a v jarních měsících se těším, že na sluníčku všechny těsnění projdu a budu dohledávat. Jo a nejprve jsem si myslel, že to může být voda z chladiče, neboť se mi v ten samý moment začala z motoru ztrácet, ale naštěstí to nebylo ono, neboť nikde žádné stopy po Fridexu...

2010-03-26 23:22:03

Ta voda a vlhkost se Ti tam dostala po zimě.To je u každého auta.Sníh na botách.To by jsi se musel přezouvat.A pod gumou hodně dlouho vysychá.

2010-03-27 07:55:24

Kdéééépaaaaaak,

to bych místo bot musel mít deseti litrový kastroly Skutečně faaaaakt kaluž, která totálním promočením tkaniny pod tapecírungem se u šoféra přelévala ze strany na stranu fakt ve velkém množství !

2011-04-14 09:50:18

honza bk

Já bych se vůbec nedivila,kdyby mu teklo přes čelní sklo.Jak jsem renovovala vitaru pořát mi někde z vrchu teklo,no myslela jsem,že přes plast hartop,ale nee.Jak to šlo do laku,řekla jsem,že nechám čelní slo přesklít,jak jsme ho tahali ven,struna projela,jako by tam žádný bitumen ani nebyl.Sklo se přesklilo a byl klid.Ale jinak s tím silikonem máš pravdu,taky bych ho tam nedávala,Kdyby to bylo čelním sklem,přesklila bych ho,jak to umí,bude ho to stát jen 300 za tubu bitumenu.

2014-09-14 10:25:02

Zdravím,

po déletrvajícím dešti jsem zjistil značné množství vody pod kobercem spolujezdce a také mokrý tapecírunk okolo

sluneční clony spolujezdce(mám originál elektr.střešní okno).Zkontroloval jsem celé střešní okno,nikde jsem nic nenašel,sundal jsem i olemování otvoru střešního okna,abych mohl odehnout tapecírunk,lil jsem vodu z petlahve na okno a pozoroval,jestlio to někde neteče a nic...,rám střešního okna má v rozích odvodňovací nátrubek,na který je připojená hadička,která prochází sloupkem někam dolů a tak mě napadlo,jestli ta hadička nemůže být někde zanešená a při větším dešti se naplní vodou a pak přetéká do prostoru střešního okna.Vlezl vjsem si i pod auto,ale vyústění hadičky jsem nenalezl.Nemáte s tím někdo nějakou zkušenost?

Přeji všem hezký den!

Radoch

2014-09-14 11:34:09

radoch: vecinou to bejva u origo sibru vedeno do A sloupku asi tak do poloviny dveri a pak ta hadicka konci a voda tece kastli a odtokovima otvorama ven bilo to tak delano i origo na P10 primere skus treba za deste pockat az ti do auta bude tect a hledej musi tam nekudy kapat kdyz je tam pak mokro

2014-09-15 07:41:06

romik: a zae chybná rada! Hadica ze šíbru vede v každém rohu. Vzadu vede až pod auto, vpředu vede sloupkama až dolů do prahů kde končí a dál to vytéká těma dírkama v prazích. Teče tam tak málo vody, že to nemůže týct do auta. V 99 % ale teče přes topení bazmek cod rží čelní sklo dole, viz můj příspěvek výše. samozřejmě často teče i přes čelní okno, pokud ho někdo neumí nalepit, nebos e nezadaří.

2014-09-15 08:39:47

honzabk:

Díky za radu,

takže mám sundat ten plast okolo stěračů ?

2014-09-15 15:56:33

Nakonec když jsem opravil hadice od šíbru a dal je na tmel, tak za měsíc začalo zatékat kolem gumy. Nasrat, celé okno jsem přelepil ´průsvitnou fólií a je klid.

2014-09-19 23:16:33

radoch: Nevylučuji, že může zatékat kolem rámu okna, či vstupu vzduchu do topení, jak píší předcházející kolegové, ale správná funkce odvodňovacích otvorů v rozích je základem. Mám také originální šíbr ( mimochodem potřebuji sehnat fungující šnekovou elektropřevodovku pohonu šíbru - ale to nepatří do tohoto diskusního vlákna) a ze zkušeností doporučuji odtoky ze všech rohů čistit. Lze k tomu použít slabý drát, kterým lze cestu až někam do výšky spodního rámu dveří pročistit. V odvodňovacích kanálkách totiž ulpívá zejména drobný prach a pyl, kterému se neubráníš.

Zdar při opravě a hezký den přeje Tonda.

2014-09-28 20:52:27

Ahoj . Mám dotaz jestli jsi nezjistil vlhké čalounění stropu v prostoru kde se stýká s předním oknem v horních rozích . Čas od času se stane že vypadne hadička z odvodnění střešního okna a pak teče do vozu . A to že ti chybí přední čast prahu a kousek zadní části předního blatníku , má na svědomí tatáž hadička, která tam je zaústěna a přes odvodnění prahů to má odtékat ven z vozu ,. Z toho samého důvodu bývá vyhnilý i zadní blatník , i když tam je těch příčin trošku více.

Občas se ještě stává, že teče přes uchycení střešních nosičů když s nima někdo zacházel bez citu a vázal tam, co tam nepatří.

A kdybys chtěl vědět kde to ještě rádo rezne , tak zvedni zadní sedačky a zvedni koberec do kufru.

Tak zatím.

Jinak silikon je opravdu na nic.


Odpovědět

1  2