Fórum - Téma


Záhadné samovolné zapínání světel


Fórum Qashqai J10 Záhadné samovolné zapínání světel

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Qashqai J10  |  Naše vozidla2015-11-05 15:01:40

Zdravím, mám takovou záhadu na QQ....

Většinou jezdím se světly v poloze OFF - po otočení klíčku se mi světla sama rozsvítí a po vypnutí klíčku zase zhasnou. Je to asi nějáké automatické "denní svícení". Takto to má fungovat i dle manuálu a také to tak funguje.

Bohužel když chci přepnout na dálkové tak to nejde (což je také jasné, když se jedná o "denní svícení"). Tudíš, když jedu v noci, tak ručně přepnu do polohy ON aby sla světla přepínat na dálková a šly případně i mlhovky. Když zastavím a vypnu motor, tak se světla sama vypnou, což je též OK.

a nyní ta záhada.....

Když zapomenu vypnout světla i manuálně (zůstanou v poloze ON), zamknu auto (světla nesvítí) a odejdu pryč tak po cca hodině (možná míň, toto jsem ještě nevysledoval) se světla sama rozsvítí a svítí tak dlouho dokud nevytlučou celou baterku.

To asi není normální, což?

2015-11-06 07:29:07

safpet: to určitě není normální. měly by zůstat vypnuté

2015-11-06 09:42:18

safpet: Pre denne svietenie ak to maš orginal aktivovane pačka musi byt v polohe vypnute alebo auto,ked nechaš rozsvietene svetla je zrejme normalne že svietia,podla mna by ani nemali zhasnut pri vypnuti motora

2015-11-06 15:00:07

No buď tam mám nějákého bubáka, který mi to zapíná, nebo je problém někde v elektrice, že? Zkusím to hodit k elektrikářovi, ať na to koukne.

A propo ... včera jsem měnil olej a jak jsem byl pod autem, tak jsem si všiml, že mám přetržený takový tlustý kabel, který vede nevím odkud ale je chycen šroubem k motoru (myslím, že to bylo k boku vany). To by mohlo být uzemnění motoru, že? Nemohlo by ten bordel se světlama dělat toto? A jak se kabel mění? Jde jen spojit nějákou svorkou, nebo je třeba ho vyměnit? Případně je třeba origo, nebo je jedno jaký se použije? Já jen abych byl trochu připraven na automechanika. V servisu se mi snaží vše měnit za nové a ideálně originál (či nejdražší replika).


Odpovědět