Fórum - Téma


zablokované třetí dveře N16


Fórum Almera N16 zablokované třetí dveře N16

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Almera N16  |  Naše vozidla2011-12-08 21:22:26

Ahoj, potřebuji poradit jak otevřít zablokované dveře kufru u N16 (třídvířko) po zaklapnutí se něco poškodilo na zámku a nejdou otevřít. Při aktivování centrálního odemikání sice je slyšet cvaknutí, ale když vezmu za kliku, tak otevřít nejdou. Ví někdo jak je otevřu bez poškození, abych je pak mohl demontovat a zjistit příčinu?

předem děkuji za pomoc Radek

2011-12-09 07:51:20

Vtšinou drhne právě klika u otvírání.

Je potřeba auto odemknout, kliku vrátit do polohy zavřeno (aby nebyla zmáčklá). zamknout DO a znovu odemknout A mělo by to být OK. Toto to právě dlěá, když drhne klika a zamkne se (nebo odemnkne se) když klika není v nulové poloze. ppkud by ani to nepomohlo, tak jedině vlézt do kufru aodklopit kryt ze dveří (nějak) ale asi ho částečně zničíš (praskne apod) a otevřít ručně. Akle já myslím že to bude jen tou polohou kliky. To už jsem řešil mockrát, jinou závadu jsem zatím na N16 neřešil, když to cvaká.

2011-12-09 19:42:36

klika je ok, nikde nedrhne, spíš to vypadá na vnitřní poškození nějakého plastového vedení táhla, a pak účinnost kroku kliky je nedostatečná??? Ale to zjistím až se mi podaří dveře otevřít a budu je moci demontovat, jen je nechci poškodit, jsou jako nové. Zítra zkusím zevnitř auta nějak zámek otevřít, prostě budu improvizovat...

pokud někdo má ještě nějakou zkušenost, budu vděčný.

zatím čau Radek

2011-12-10 15:44:44

Udělej to jak ti radí HonzaBK, mě se to už také stalo, prostě dálkáčem zamči a skus otevřít, odemči

dalkáčem a skus otevřít . Párkrát opakuj pokud se to nepovede otevřít.

2011-12-12 07:18:12

Ahoj všem, tak jsem v sobotu rozebral ty dveře, při rozebírání bylo náročné nic neponičit vzhledem k omezenému prostoru. Podařilo se mi zevnitř auta uvolnit tapícírung dveří a vyhnout ho dostatečně, abych mohl rukou manévrovat se zámkem. Problém byl nakonec v krátkém lanovodu k mechanickému odjištění kufru, pravděpodobně bývalému majitelovy lanko prasklo těsně u koncovky a tak tam dal jinou a tím lanko nepatrně zkrátil a pak mechanizmus nedosedal přesně kam měl.

Na pvním obrázku je vidět jak mechanizmus zápatky přesně zapadl, když jsem měl lanko odpojené, ale na druhém obrázku po napojení lanka už mechanizmus zápatky nezapadl na své místo, ale dosedl hranu protože ho lanko dál nepustilo a pak můžete za kliku brát kolikrát chcete a stejně dveře neodjistíte......

Na třetím obrázku je vidět konec utržený lanka s novou koncovkou od předchozího majitele a jak jsem ho provizorně nastavil já.

Zatím vše funguje, ale musím lanko sehnat nové a pro jistotu ho vyměnit.

Radek

2014-03-24 07:17:34

No tak se mi stalo to same :( ( mam 5 dverko) ale zaboha aniz bych poskodil zadni plast kufru t ak se tam nemuzu dostat :( existuje nejaka jina matoda ? Dalo by se to treba nejak otevrit pres svetla-osvetleni SPZ ?

Ted se mi dotoho nechce lest protoze nemam ten bovden a nerad bych zbytecne neco udelal pak zavrel dvere a zese sem nemohl otevrit ( zlata N15 zamek + otevirani zevnitr proc to neudelali na N 16 nechapu ).

Zna prosim nekdo objednci cislo toho bovdenu , predpokladam ze je to bovnen tak 10 cm dlouhy a dela pouze to ze jde z kliky do zamku ? Nebo se pletu ?

2014-03-24 15:45:24

ja som to otvaral tak, ze zvnutra pri skle som opatrne odtiahol plast a strcil ruku. ale chce to cvik, tenke ruky a hlavne vediet ako to vnutri vyzera.

Ked neotvara su 2 moznosti co sa mohlo stat, mne padlo to lanko z drziaka ale to vtedy je citit, ze klucka ide velmi lahko. Alebo zaseknuty zamok - vtedy len zamknem, par krat stlacim klucku, pre istotu ju dotlacim do polohy zatvorene a odomknem.


Odpovědět