Fórum - Téma


zabezpečení QQ


Fórum Qashqai J10 zabezpečení QQ

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Qashqai J10  |  Naše vozidla2009-02-24 11:28:15

Ahoj všem, jaký byste mi dali typ na zabezpečení? Imobilizer to ma ve výbavě.. nebylo by dobré to doplnit? Uzamykani řadící páky? díky za radu!

2009-02-24 15:17:04

Řetěz skrz kolo a kolem lampy ..velká fabka a máš klid. Nebo si ber volant a baterku domů

Jinač asi jako nejefektivnější defend lock nebo nějaka jeho obdoba .

2009-02-24 16:32:32

Podle mě je v dnešní době nejlepší zabezpečení přes GSM modul. Ceny jsou už dnes velmi příznivé, cca 5.000.-Kč. Někdo Ti tam vleze, vyšle Ti to SMS zprávu na mobil a Ty odešleš zpět druhou SMS zprávu pro odpojení např. čerpadla a fešáci dojeli, ještě dříve než vůbec nastartovali. Defent lock nic neřeší u manualu Ti auto odtáhnou na laně s vyšlapnutou spojkou. U automatu odtáhnout jedině na autě, jinak po vlastní ose nejde - má zablokované kola.

2009-02-24 17:04:19

No to je otazka tezka asi jako jestli je lepsi benzin nebo diesel...

Zalezi na tom, kam jezdis, do prace, po republice, po Evrope... kde parkujes, v garazi / venku, jak dlouho to kde nechavas stat... ale nejvic ze vseho na tom, kolik do toho jsi ochotna dat penez.

Necekas asi, ze ti tu kazdy napise "mam zabezpeceni AAA vyrobce BBB s cidly CCC, DDD a EEE umistenymi tam-a-tam...", ale treba:

  • zamek radici paky neochrani pred natazenim na vlek, ale
  • naklonove cidlo v tom pripade vyda vcas poplach
  • piskovani (presneji leptani) skel je i s registraci celkem levne a odradi nekoho, kdo by vsechna skla musel menit, ale
  • pro slevu na pojistnem treba Allianz vyzaduje vypiskovat VIN (nikoli "OCIS number"), podle ktereho se teoreticky da pripravit druhy technicak (vim, je to blbost, ostatne vyrobci vystavuji VIN i za celnim sklem, ale nepripada mi to prakticke)
  • GSM alarm je fajn, GPS je urcite jeste lepsi, napojeni na operatora uplne nejlepsi, ale
  • nekteri operatori jsou schopni ohlidat auto jen u nas, ani ne v cele EU...

No, preber si to m.

2009-02-24 17:13:07

No pěkně jsi to rozebral

Ano s tím pískováním to je základ, s tím by měla určo začít. Já mám vypískované už druhé autí a za pětistovku je to jedna z dobrých "odrazovacích" věcí už na pohled.

O GPS jsem ji ani nepsal, je to dost drahé a musíš taky platit i měsíční poplatky za tuto službu.

2009-02-24 19:02:59

U nového auta s pořizovací cenou nad 500-600 tisíc bych uvažoval o satelitním vyhledávání. není to nejlevnější, ale pokud by se jednalo o dražší nové auto, které bude přes noc stát na ulici, tak bych neváhal.

GSM je dobré, ale SMSku můžeš v noci snadno zaspat, leda by sis nastavila pro to jedno číslo nějaké brutální vyzvánění.

Pískování VIN na sklo je na nic, spíš to ulehčí zloději tipování.

Zámek řadičky není špatný, ale neřeší vše.

Alarm proti profesionálnímu zloději je na nic, stejně jako imobilizér.

2009-02-24 19:23:54

Snad nás může uklidnit to, že Nissany se poměrně méně kradou než např. koncernové skvosty nebo značky žádané na východě. On to byl taky jeden z důvodů , proč jsem koupil Nissana. Protože parkovat na okraji Prahy např. Oktávku nebo Golfa, tak ráno můžeš jít rovnou na autobus.

2009-02-25 15:47:42

Danaberuska! Je fakt jak kluci psali čím víc toho je je lepší profesionálního zloděje nezastavíš ničím. Já osobně v mým bávku mám to že když zapneš klíček a chceš nastartovat tak nemáš šanci auto točí a točí ale nechytne. musím jej magnetem odblokovat přes elektromagnetický protikus ten zapne čerpadlo který tlačí palivo z nádrže. Bez toho auto nechytne a vím to jen já a mechanik a ten už dnes sám neví kde je ten protikus schovaný! je to výtečná věc s autem neodjede nikdo jenom odtah!!

2009-02-25 15:48:48

ZEDERLOCK je momentálne to naj čo by si mohol spravit.

2009-02-25 21:20:10

to Libec mel sem bavko 5 s velkym počitacem a mel sem to same jak pises dal sem si kod a ten nekdo motal a motal až domotal baterku jasne ale pak jezdili sme ke klukovi (spis panovi) ten znal bava nazpamet i pozpatku jezdilo k nemu cele siroke okoli i ze znackovyho mu občas zavolali jak byl dobrej) ktery se tomu zasmal ale mas pravdu že pro ty socky co by chteli ujet to bylo genialni a jednoduche zanadavali že to nechytne (pokud jsi nezapomel kod bylo to vyborne taky se me to stalo jednou nastesti v česku. nevim proč to nedavaji do vice aut je už to tak stare ale socka s tim neodjede somo profik odjede se všim

2009-02-26 11:58:30

Nevím no možná máš pravdu a šlohli by všechno ale myslím že oni o tomhle vědí ale neví kde máš ten elektromagnet ke kterýmu musíš ty přiložit magnetek aby autko chytlo. On neví kde to je a pokud to neví tak ho odtáhne na odtahovce!! Těžko říct já osobně bych nejradši až sedne do auta osoba která tam nemá co dělat otočí klíček a v sedačce rozbuška a už by se nikdy nevysral jenomže to by bylo ublížení na zdraví a ty by jsi toho zmrda chytil ráno v autu a užby ho nedal nikdo dohromady Nakonec by sis sedl do chládku ty a ne ten co neměl ve tvým autě co dělat!! Je tak??

2009-02-26 15:01:01

Libec - rozbušku ne e kdo by to auto potom uklízel po tom sajrajtu

2009-02-26 15:04:51

Almerko však jenom malinkou která by zničila jen sedadlo a toho zmrda aby byl na spodní část KO!! Vercajk už by nikdy nepoužil ani ten v kalhotách


Odpovědět