Fórum - Téma


vzduchová-škrtící klapka(každý rok v ser


Fórum Almera N16 vzduchová-škrtící klapka(každý rok v ser

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Almera N16  |  Naše vozidla2011-05-27 16:56:28

Ahoj,

potřeboval bych poradit s Almerou N16 rok 2004 obsah 1,5l, najeto 75.000km.

Už 3x za poslední tři roky mi čistili(v servisu) vzduchovou klapku(škrtící). Závada se projevuije že auto ztrácí výkon, a hodně žere. Spotřeba je teď mimo město+město(poměr tak 50/50) okolo 9,5l/100km což se mi zdá hodně moc.

Potřeboval bych poradit s tímhle:

1)Čím to může být že se klapka stále zanáší? Auto chodí pravidelně na servisní prohlídku. Může se tam dostávat vzduch mimo filtr a zanášet to? Mechanické poškození, vadný senzor? Jak zjistit čím to je, v servisu na diagnostice to nic neukáže.

V diskuzi se píše že nemá cenu měnit celou klapku stačí ji zrepasovat.

2)Nevíte o spolehlivém servisu kde by tohle opravili(repasovali)za rozumnou cenu?

Co jsem se zatím ptal tak servisy řeknou cenu 12.000,- což mi příde že chtějí vyměnit celý blok klapku+váhu vzduchu.

3)Když bych se do toho pustil sám, dá se to udělat doma s normálně vybavenou garáží? Nemám diagnostiku tak bych si musel nechat udělat základní nastavení asi v servisu.

Díky za každou radu,

Roman

2011-06-01 14:59:48

No zerie ti to sakra moc... ja 1,5l 2001 mam spotrebu v lete 6,6 - 6,7l a okolo 7 - 7,5l v zime. zasvinena klapka moze mat (co mna napada) dovod, ze mas netesnost na sacom potrubi za vzduchovym filtrom alebo zasvinene sacie potrubie komplet, coho dovodom moze byt netesnost na sacom ventile. netesnost na sacom ventile potom ma za nasledok sajrajt v sacom potrubi, nizsi vykon a vysoku spotrebu... bude treba skontrolovat tlaky vo valcoch zrejme...

2011-06-01 20:57:24

Tahle moje závada se už táhne asi tři roky, vžycky po vyčištění klapky to několik měsíců jezdí dobře(proto myslím že to všechno souvisý s klapkou). Kombinovaná spotřeba klesne tak na 7,5l ale postupně se to zhoršuje a hlavně poklesá výkon.

Zítra to dám do servisu tak uvidím co najdou, jestli nic nenajdou(na diagnostice) tak se do toho budu muset pustit sám.

Díky za radu a tím sáním. Mám taky podezření že to někde netěsní. Jak jsem psal auto chodí na pravidelné prohlídky(filtry se mění) a tak je mi divný že by se klapka tak zanesla od čistého vzduchu.

2011-06-02 14:27:50

A ako to je s váhou vzduchu, tá je ok? Váha vzduchu má zásadný vplyv na výkon a spotrebu. Možno váha vzduchu dáva mylný signál o prietoku vzduchu alebo o teplote, ECM potom púšťa sýtu zmes, čoho dôsledkom je vysoká spotreba, ale nízky výkon, lebo motor je prechlastaný. Ak máš možnosť, skús tam dať na skúšku inú váhu vzduchu - to by mohli vyskúšať aj v servise.

2011-06-02 21:36:01

Na diagnostice to nikdy zadnou zavadu neukazalo. Na tu klapku bych to tipoval protože když jsem to resil poprve(pred tema trema lety) tak v servisu rikali ze klapka byla hodne zanesena- ze se i blbe hybala mechanicky.

Vaha byla taky spinava, ale nemam jak zjistit jestli je spatna nebo ne.


Odpovědět