Fórum - Téma


Výtluky na cestách


Fórum Pokec všeobecný Výtluky na cestách1  2

2009-04-06 11:15:57

Ahoj včera při cestě z Prahy jsem narazil na výtluk a má týden stará pneumatika přišla o život...

Máte nějaké zkušenosti s proplaceím vzniklé škody? Dá se to vůbec s patřičným úřadem řešit?

Výtluk nebyl nijak označe. Děkuji za případné rady... a pokuď někdo chce psát kup si novou, atd. Vím to, ale chci vědět zda se dá vymáhat vzniklá škoda?

2009-04-06 11:59:44

Řekl bych hodně těžko...co vím, tak to posuzují i podle toho jestli tu díru tam lze předpokládat a jak často tam jezdíš atd....je v tom hodně právních kliček a za ty nervy bych do toho nešel a cvaknul to ze svýho..I když je to na palici a sám bych byl hodně sprostej

Tady je několik článků

http://tn.nova.cz/zpravy/...kvuli-dire-v-silnici.html

http://www.hlubocky.eu/od...sobenou-rozbitou-silnici/

2009-04-06 12:27:14

Santi: Moc Ti děkuji. Psal jsem email na správu silnic v Ostravě přečetli si jej, ale zatím žádná odpověď...

2009-04-06 12:34:08

ty mede. to naŠTVE. já jel přez Opatov u Svitav a to není silnice, to je ementál chtělo by to na půl roku schovat auta, než silničáři vše opraví

2009-04-06 12:44:37

Hlavně jestli budou mít z čeho

2009-04-06 12:53:13

Tak pokuď je to jak ementál tak předvídáš díry a přizpůsobíš jízdu, ale pokuď jedes po rovné čisté cestě a potom ji sjíždíš a narazíš na pekelnou díru... Tu přeci nemůžeš předvídat....

2009-04-06 13:10:49

to ne, za těchto okolností by jsi měl uspět u cestářů ale znáš to jak to chodí. jedině soud a do toho se nikomu nechce. s tím silničáři počítají

2009-04-06 14:13:01

miki: Jojo Opatov to je tankodrom!! Průjezd na vlastní riziko. (jsem ze Svitav). Den co den to rešíme výměna disků a pneu. Lidi to vetšinou řešej přez havarijní (pokud ho mají), jinak to cvaknou ze svýho.

2009-04-06 17:00:39

Pokud jsi na místo "nehody" nezavolal policii nebo nemáš jinou přesvědčivou dokumentaci, tak na nějaké uhrazení škody zapomeň. Ono je to logické, jak mají mít jistotu, že to co tvrdíš je pravda?

2009-04-06 21:05:20

dnes akurat davali vecer v spravach, ze chlapik si u nas roztlkol auto, ze videl vytlk ale bol plytky a ked cez neho presiel, tak tam skoro nechal aj zuby... result - poskodene/znicene dva elektrony a dve nove letne gumy, v servise vraj nechal 300€. obratil sa na spravcu komunikacie (magistrat) a ziadal nahradu skody, kde ho vsak vysmiali. dal to do telky a robili rozhovor s hovorkynou magistratu, ktora zahlasila taku blbost, ze sa mi pretocili kolecka v hlave, vraj vodic ma pred vytlkom zastavit, skontrolovat jeho hlbku a uistit sa, ze bez poskodenia vozidla tadial prejde a nasledne prejst. to co uz je za p1csu ty vole??? pytali sa dakej pravnicky a ta s usmevom na tvari zahlasila, ze ak to da na sud, ma to vopred vyhrate....

minule bol zas poprask za to, ze daky senilny uradnik reagoval na ziadost o nahradu skody sposobenej na vytlku tak, ze si z poskodeneho vodca robil prdel. vraj ak nevidel vytlk, mal by ist ocnemu, ak ho videl a neubrzdil, mal by ist do autoskoly... no ja by som dedovi dolamal ruky nohy

a tie cestarske superstar sa len uskrnaju a cesty su tu ako v kosove ci bejrute po bombardovani... ved coze, ich LIAZke sa nic nestane

2009-04-06 21:08:52

Mluvil jsem s kámošem, co dělá na nehodách a ten říkal, že už byl několikrát na rozbitém disku a pneu skrz díru ve vozovce, ale zatím se nikdy nestalo, že by soud uznal, že škodu uhradí správce komunikace. Pokud dotyčný nemá havarijko, tak nedostane nic. Asi by se to stalo precensem pro další případy a správci silnic by se pak museli snažit, aby to u nás vypadalo jako ve vyspělé Evropě a ne někde na Ukrajině. Jinak by asi zkrachovali.

2009-04-06 21:20:17

ale to by sa josakra mali snazit, lebo do piatich rokov to tu bude vyzerat ako po nalete na berlin ci varsavu

2009-04-06 22:16:54

No tak pánové mé emaily prý jsou adresované na špatné oddělení. Poslal jsem to prý jen na dálnice nikoliv na obyč cesty.... Ale byl jsem v pneuservisu ať se juknou na to kolo a ptal jsem se co mám dělat či mi při výměně napíši jakysí dokument z čeho to je... Tak mi řekli, že bez cajtu to nemá smysl...a ať to zkusím jak pojedu z práce

No ale bohužel úřad který nemá v kompetenci obyč cesty, nejspíše dal vědět tomu druhému a značka nerovnosti na cestě se zjevila

2009-04-10 13:02:48

Nový článek na dané téma

http://auto.idnes.cz/rozb...90408_130654_automoto_fdv

2009-04-10 13:41:14

Tak pánové, ten článek je naprostá pravda. Dostanete hovno. Teď to aktuálně řešim. 22.1. jsem vymetl dva výtluky akorát na kola od sebe za zatáčkou na jinak perfektní silnici, který byly asi tak 10cm hluboký. Napsal jsem dopis na KÚ a odkázali mě na SÚS Dubí, jako správce silnice. Ty to předali pojišťovně Kooperativa a omluvili se. Za tři dny byly výtluky opraveny. To je jediný co se stalo. Od likvidátora, který se ani neobtěžoval jet na místo mi přišel dopis, že mi nevznikl nárok na plnění, protože tam 2.1. byla pdle zákona bla bla bla provedena kontrola a tím to je pro ně ukončeno. Je to asi jako kdybych někoho napálil a jemu nevznikl nárok na plnění, protože jsem prošel technickou. Pěkně mě nasrali a budu se odvolávat, protože je nehodlám sponzorovat, když dělaj svojí práci na hovno a nejsou to schopný ani označit. Hlavně že kraje sponzorujou poplatky u doktora... Ale mám takovej pocit, že je budu chtít nechat uhradit těch 800 za geometrie náprav, tak bych to musel hnát k soudu a na to nemám ani čas, ani volnou hotovost... Jsou to hajzlové a na to spolíhaj.

2009-04-12 18:41:39

Mě se stát něco takového, tak prostě volám policii jak k nehodě. Bez pardonu. Pokud budu mít protokol, kde bude napsáno, že nehodě nešlo zabránit, protože díra byla neoznačená a na místě, kde nešla předvídat, tak si věřím, že bych náhradu škody dostal.

2009-04-12 19:16:09

Tak takovej protokol ti kamaráde žádnej policajt nenapíše a ještě dostaneš pokutu za to, žes je k nehodě, kde byla způsobena škoda volal a oni to na místě posoudí tak, že je vina na tvé straně. Jak jinak. A pokud je skutečnost jiná, jsem skoro přesvědčen, že není, tak sem dejte něco, co nás přesvědčí o opaku. Zatím je to fůra řečí a vše končí na tom, že ještě nikdo nikdy neviděl od správce komunikace ani korunu. To by ti musel na auto spadnout strom, pak bys dostal prachy a to je asi jedinej případ, kterej kámoš dopravák připouští. Každej dopravák ti řekne, že musíš předvídat za zatáčkou cokoliv, třeba ležícího člověka. Takže když přejedeš za zatáčkou člověka, kdes, jak píšeš nepředvídal, tak tě omelou za ublížení a stejné je to i s dírou v silnici. Měls předvídat a třeba se tam napřed jít podívat a nebo jet tak, že díře vyhneš. To bys mohl potom chtít, aby se všechny zatáčky daly projet devadesátkou, když je mimo obec tato rychlost povolena. V pojebaným státě platí pojebaný zákony a obyčejný člověk se práva nedovolá i když selský rozum říká něco jinýho.

2009-04-12 20:45:55

Tjn, to souhlasím s Tebou Stan34 a bohužel pokud čoek nemá havarijní pojištění, nic nezmůže Dobře jsi to vystihl poslední větou.

2009-04-12 23:25:45

Stan34: Částečně máš pravdu, ale celá situace je značně ošemetná. Pokud bych nabourat do svodidel, obrubníku, stromu, ...atd, tak skutečně dostanu, když přivolám pčr, pokutu a body za nehodu. Pokud by byla vozovka na sračky tak nějak postupně a viditelně, tak mám s rozbitým autem také smůlu, protože jsem to mohl předvídat. To je jasné.

Řidič má přizpůsobit jízdu stavu a povaze vozovky. Řidič musí být schopen zastavit vozidlo na vzdálenost na kterou má dohled. To platí a je to v pořádku.

Pokud ovšem bez předchozího varování spadnu, na do té doby dobré silnici, náhle s autem do díry, ať už proto, že byla hlubší než se zdála nebo byla pod vodou, NENÍ TO MOJE CHYBA. Povinností správce komunikace je označit překážky.

"Zákon o pozemních komunikacích striktně říká, že vlastník komunikace odpovídá za škodu pouze tehdy, pokud je její příčinou takzvaná závada ve sjízdnosti. Jedná se o změnu ve sjízdnosti silnice, kterou řidič nemůže předvídat při jízdě takovou rychlostí, která odpovídá stavu této komunikace. "

Čili, pokud vlítnu bez varování do díry, která není označená, mám právo na úhradu škody od vlastníka komunikace. To, podle mě, říká zákon.

A o tom to je. O zákonech a jejich výkladu. Nesmím se spokojit s tím, že mě první úředník pošle do prdele, protože to tak dělá vždycky a zatím to vždycky prošlo.

2009-04-13 07:31:22

Jenomže ten zákon si vykládá každý po svém a ani u soudu nemáš jistotu, že věc dopadne tak, jak by se dalo předpokládat. Je fůra případů, kdy soud prvního stupně rozhodl a v odvolacím řízení se rozhodlo úplně jinak. Takže bych měl ze soudu docela obavu, zvlášť od té doby co nejv. st. zástupkyně Vesecká ukázala, jak se dá všechno zmanipulovat-viz. kauza Čunek. Nevěřím tomu, že někdo s dírou uspěje, pokud ovšem mu v ní nezmizí celé auto a nestane se na to na D-1, pak bych věřil tomu, že dotane co mu patří, než aby se do toho obula média. Když to přeženu, tak by se pak dala i bez havarijka uplatňovat náhradu škody i při střetu se zvěří, když v nejbližším okolí není les a nedá se předpokládat, že by se zde lesní zvěř nacházela. Kámoš přejel v nepřehledné zatáčce ožralýho chlapa, kterej tam ležel ukrajnice. Byla tma a kámoš jel kamionem, znalec řekl, že bylo velmi obtížně tělo v tomto místě vidět, ale byla to jen polehčující okolnost. Řidiče samozřejmě omleli, jak jinak. Ve finále se stane, že na všech silnicích bude DZ nerovnosti na vozovce nebo silnice v havarijním stavu a potom není o čem debatovat. Zatím nejsme s tou vyspělostí tak daleko, jak naši politikové prezentují.


Odpovědět

1  2