Fórum - Téma


Výročí naší Primerky


Fórum Primera P10 Výročí naší Primerky

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Primera P10  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

1992 Primera P10 2.0

101 fotek  |  18 servisních knížek  |  61 diskuzí

Palivo diesel. 5-rychlostní Manuální převodovka. Motor Řadový, CD20.

Je to pro mne srdcovka.


1  2  3  4

2008-08-25 12:28:09

Děkuji, Martine, za milé přání! Budu se snažit, aby v takovém stavu Primerka fungovala ještě mnoho let. A hraju si taky ráda.

Svobi: Tak tak, vybrali jsme si dobrá auta! Taky na to naše nemohu říct jediné špatné slovo, jsme maximálně spokojeni!

2008-08-29 21:10:54

Nase uz sla do sveta tenhle tejden . Nebyla v takovem stavu jak tvoje az na pohonou soustavu.

2008-08-30 08:37:41

Hmmm, no my tu naší Primerku nemáme v úmyslu nikdy prodat, takové auto už bychom nesehnali.

2008-08-30 09:52:04

Ver tomu ze nase byt bez koroze tak ji take neprodame.

2009-08-21 10:30:14

Svobi: Věřím , vím že to bylo určitě hodně těžké loučit se s takovým autem. Naše je bez koroze, ale hodně se tomu autu taky věnuji.

Tak, a jsme spolu už deset báječných let. Musím uznat, že lepší auto neznám. Najeto 320.000km a funguje na výbornou a věrně. Holt starý poctivý Nissan!

Tak vypadá naše Primerka po necelých 18ti létech provozu:

2009-08-24 20:17:42

krása :)

2009-08-24 22:05:39

no to je lepsie ako nove z predajne.

2009-08-27 08:33:04

Moc Vám děkuji! Primerka se má u nás dobře, zaslouží si to po tolika létech věrné služby.

2009-08-27 22:23:51

Je to opravdu obdivuhodné Doufám, že dalších 10 let minimálně.,...

2009-08-27 23:12:05

Děkuji, Pavle! Určitě ještě bude u nás hooooodně dlouho, nemám v úmyslu ji nikdy prodat. Jinak musím Ti pochválit motorový prostor v Tvé Primerce, vypadá dokonale, jako nový. Parádní práce, musel sis na tom pořádně máknout! Kolik času Ti to zabralo?

2009-08-28 16:22:02

Zdravíčko prajem.Tá primera je naozaj ako nová,pedantná pracička.Aj ja chcem aby aj moja almera tiež tak dobre vyzerala.Je to škoda ale na svoje auto nemám čas,je to pravda,že obuvník chodí bosý a automechanik jazdí na špinavom aute.Tak aj ja prajem ešte veľa šťastných kilometrov.

2009-08-28 16:57:40

miros: Ahojky! Děkuju Ti za přání! Je to tak, že se tomu musí člověk pravidelně věnovat a spolyká to nějaký čas. Ale o to je pak z toho větší radost, když to pěkně jezdí i vypadá. I Tobě přeji ať se Ti povede Almuša vymazlit dle Tvého přání.

2009-08-30 12:50:00

To je dobře, jsem si jist, že u nikoho by se neměla tak jako u tebe. A moc děkuji Snažil jsem se a vypadá to pěkně no, ale dokonalé to určitě není a nové taky ne. Ještě je tam pár dodělávek. Holt k tobě mám ještě daleko . Práce to dalo hodně a času to zabralo ještě víc. Kolik přesně to ti neřeknu, dělal jsem to postupně jak byl čas. Odpoledne po práci o víkendech když byl čas a tak různě zatím tak 3 - 4 týdny. Ale na hodiny to počítat, to se fakt neodvážím. Každopádně od tebe si toho hodně cením, protože ty jsi ten človíček, který ví moc dobře, že dobré a opečovávané auto není to, které je zrovna přejeté Tempem a tak na první pohled vypadá pěkně..

2009-08-30 13:46:17

Tak tak, nechtěla bych ji vidět chátrat v rukách jiného majitele. Možná si ještě vzpomeneš, jak jsme do práce jezdívali s takovou tmavě zelenou P11, před pár léty jsme ji prodali a dodnes mi je líto, jaký ňouma si ji koupil a jak to auto dopadlo.... Ale s tím už člověk nic nenadělá. Stříbrňáskovi bych takový osud nepřála, takže u nás zůstane.

Jinak smekám pomyslný klobouk, za tak krátkou dobu takový nádherný výsledek , to je teda něco! Vypadá to jako nové! Obdivuji takovou práci, sama vím, co to obnáší dřiny a úsilí. Já jsem si hrála s Primkou po chvílích přes dva roky a i tak by to vypadalo ještě lépe, kdybych ji měla od novoty. Byla dost zanedbaná, když jsme ji koupili. Ale o to větší pouto jsem k tomu autu získala, mám ho ráda.

Těším se na další zkrášlování a vylepšení, které Primerka v Tvých rukách získá!

2009-08-30 20:37:43

Jo jo tu zelenou P11 si pamatuji no. A taky vím, že jste jí pak prodali, protože se spokojenost jaksi nedostavila. A s tím kdo to koupil. Už to tak prostě je no. Já si třeba nedokážu představit komu bych svěřil svou Primerku.. Snad tobě.. A taky taky. Koupil jsem jí po takovém chlapíkovi, s prominutím fakt ňoumovy . . Snažil se to nějak udržovat v kondici, ale autům nerozuměl ani trochu a takový ten typ co by si ani kapalinu do ostřikovačů nebyl schopen sám nalít, takže do autka sice cpal destíky a desítky tisíc v autorizovaném servise Nissan, ale prakticky za nic a akorát ho, jak už to tak bývá nehorázně obrali. Tak jí dávám postupně pomalinku dohromady, opravuji, zkrášluji, vylepšuji, postupně pořád něco a vzorem mi není nikdo jiný než ty Dorisko ! Je to jak říkáš čím více si ho vyšpičkuješ a čím více času mu věnuješ tím více ti přiroste k srdci. Někdy až bude volněji musíme dát určitě scuka a zajdem na kafe a kus řeči..

2009-08-30 21:01:07

Tak to mne moc těší a je mi ctí, že nacházíš u mne inspiraci. Rozhodně se musíme někdy domluvit na setkání, skouknout auta a třeba posedět u grilovačky..... , bylo by to príma.

2016-08-08 10:31:57

Už je to téměř čtvrt století, co tohle autíčko sjelo z výrobní linky a tento měsíc tomu bude 17 let, co jsme si ho přivezli domů. Bylo zanedbané a potřebovalo hodně práce, neboť původní majitel ve Francii mu dal pořádně zabrat a nakonec ho ještě stačil nabourat. Po dovezení do ČR bylo opraveno a po necelém roce provozu ho jeho český majitel nabízel v Ostravě k prodeji. Tehdy jsme sháněli levnější a úsporný vůz pro každodenní provoz, aby nám to aspoň na pár let vydrželo spolehlivě sloužit. Primerka se nám hodně zalíbila, neboť na rozdíl od předražených koncernových aut a jiných evropských tuctovek byla nejen mnohem krásnější a neokoukaná, ale velmi příjemně se s ní jezdilo. Měla sice i mnoho věcí poničených a zralých na výměnu a také jsme později zjistili, že reálný nájezd km je výrazně vyšší, což jsou bohužel špinavé praktiky majitelů i bazarů, ale své volby jsme nelitovali.... Postupně se vše opravilo, doladilo a dodnes investujeme do kvalitní údržby a převážně originálních dílů. Také se výrazně zapracovalo na vzhledu auta a antikorozní ochraně, přičemž prioritou je pro mne originální a bezvadný stav bez úprav. S Primerkou jezdíme dodnes - posledních několik let už zejména pro potěšení a pohodu. Je to už pomalu veterán; na cestách potkáváme jiné P10 zcela výjimečně a když už, tak jsou v žalostném stavu. Je to škoda, protože tahle auta se Nissanu mimořádně povedla po všech stránkách, ale bohužel nic nevydrží na věky..... Dnes už se tak dobrá a kvalitní auta nedělají, převažující tendence výroby spotřebního zboží s životností na pár let a výrazných úspor nákladů včetně nesmyslné ekologizace a nařízení EU ovládla i automobilový průmysl. Ráda se chodím koukat na nová auta různých značek, ale přiznám se, že netuším, kam by směřovala moje volba, kdybych si měla některé z nich koupit.

Člověk si své první auto občas natolik zamiluje, že se celkový pohled na věc může diametrálně obrátit a z prostého auta určeného na každodenní provoz se stala srdcovka. Nemám v plánu ji nikdy prodat.

Takto vypadá naše Primerka nyní - po téměř 25letech provozu a bezmála 500.000km ( více fotek je zde:http://www.nissanclub.cz/...mages_category.php?id=390) + poslední 4 fotky představují stav, v jakém to auto bylo po koupi - tedy před těmi 17ti léty:

2016-08-08 13:43:34

doris: Takže přidávám se ke gratulantům,hodně štastných kilometrů a minimum poruch a at ti autíčko slouží k plné Tvé spokojenosti!Obdivuji lidi,kteří si váží už vyrobených strojů a krásně je opečovávají.Krásně to bylo vidět na každoroční výstavě auto-moto veteránů,která se konala tuto sobotu na zámku v Kuníně.To nadšení těch majitelů bylo tak nakažlivé,že i já jsem na chvíli měl touhu takového krasavce vlastnit.Ale to je i o penězích a já bych měl strach,že mi toho elegána někdo na zakázku ukradne.

2016-08-09 11:10:47

miroslav: Ahoj Mirku a velice děkuji za milá slova a přání. Také obdivuji, jak mají někteří lidé vymazlená auta a výstavy veteránů jsou toho nádhernou ukázkou a inspirací. Také vím, jak moc jsi pečlivý a jak hezky pečuješ o svá autíčka, máte je jak nová a rovněž přeji plnou spokojenost a spoustu šťastných kilometrů na cestách.

Mne ta práce kolem aut baví, je to moje velké hobby a hlavně mám ráda věci, které jsou jedinečné. I o Mazdu a "Karkulku" = Yaris, pečuji stejně pečlivě, ale Primerku mám prostě nejraději.

Před pár týdny jsem z toho byla dost smutná, jak byla u toho mechanika v Ostravě ohledně přetěsnění hlavy, ale už je to za námi a snad už na podobné umělce nenarazíme a budeme mít na servisy větší štěstí.

2016-08-15 10:49:48

Ahoj Doris, jsem rád za dobrou zprávu o Primerce a připojuji se ke gratulantům!


Odpovědět

1  2  3  4