Fórum - Téma


vypnutí motoru - podivná závada


Fórum Sunny vypnutí motoru - podivná závada
2009-02-06 22:31:08

zdravím, mám sunny N14 GTI (takže SR20DE) a dneska se mi stala velice podivná věc, vracel jsem se z práce domů se ženou, zastavil před supermarketem a čekal až se vrátí, chvíli s vypnutým, pak se zapnutým motorem a těsně než jsem chtěl odjet se stala velice divná věc - auto najednou zhaslo, vypnul se motor, ale všechno svítilo jako normálně, zkusil jsem znovu nastartovat, motor se točil, ale nenaskočil, vystoupil jsem, otevřel kapotu, díval se jeslti není nějaká pojistka vysloveně špatná nebo pojistková skříňka uvolněná, ale všechno vypadalo normálně, pak jsem zkusil znovu nastartovat a chytlo a pak až domů všechno v pohodě (cca 30km), jelo to zase jako drak. A teď otázka zní - na kontakty u čeho bych se měl dívat? startér je po repasi a baterká úplně nová, tam problém nebude, ani nesvítila kontrola check engine, že by bylo něco v nepořádku, z toho usuzuju že se mi asi na chvíli odpojila ECU - možná špatný kontakt, měl jsem chvíli naplno puštěné větrání jak jsem tam čekal a jednotka je poměrné blízko zejména spodních výdechů.... je to správná úvaha? nebo na co bych se měl ještě podívat?

2009-02-13 20:51:01

Tak si odpovím sám - od času závady mám za sebou cca 300km a zatím se nic podobného nestalo, zdá se že asi ECU měla opravdu špatný kontakt, neboť konektor nebyl zrovna pevně připojen a šroub co ho drží uvolněn (byla vyměněna), dotáhl jsem ho decentně, abych ho nestrhl, to by bylo opravud nemilé, protože tam je jenom jeden, ještě to za čas zkontroluju, ale snad to bylo tím.

2009-02-13 21:06:29

zavada co se stane jenom raz neni zavada može to byt jenom zhoda okolností........ja take neriesim riesiť sa ma ked to pretrvava


Odpovědět