Fórum - Téma


Vynechání motoru


Fórum Almera N16 Vynechání motoru

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Almera N16  |  Naše vozidla2011-10-05 18:15:14

Nejaký čas už pozoruju, že když šlápnu na plyn a snažim se "svižněj" pohybovat, tak nekde v rozmezí 4000 - 4500 otáček mně "vynechá" motor. Je to tak cca vteřinový výpadek... jak kdyby motor přestal uplně na sekundu tahnout a pak zas jede dál. Občas to uděla třeba 2x za sebou. Točí... výpadek... pár vteřin zase točí a pak zase výpadek.

Dneska sem měnil svíčky (zkusil sem iridiové NGK BKR5EIX-11) s tajným přáním, že by se to snad nohlo zlepšit. Bohužel nic. Napadlo mě, jestli to třeba nemože byt způsobené filtrem, který sem onehdá dával nový (hřib Apexi). Přívod vzduchu a odizolování od teplého mám zatim vyřešené tak nejak částečně a nouzově, protože nebyl čas. Jestli si to třeba právě nepřisává teplý vzduch.

Za každou radu a tip budu vděčný

2011-10-05 18:29:56

Mě dělá u Primery to samý . při 2500ot. na půl sekundy vynechá a je jedno jak rychle jedu a jaký mám kvalt.

S tím horkým vzduchem si nedělej starosti,za jízdy je tam solidní průvan,několik Primer takhle jezdí i bez nějakého tepelného štítu a nic se neděje .

btw : nedělá ti to tehdy když zapneš klimu .

2011-10-05 18:39:49

Tak tak... na kvaltu nezáleží... všiml sem si toho na 1, 2, 3 a myslim že aj na 4.

Nn, klima byla vyplá. S tou jezdit, to je taky kapitola sama pro sebe. Plně naložené auto, horko, zaplá klima... když se člověk potřeboval trochu slušně rozjet... nadlidský výkon. Mrtvo

btw. eště jedna věc, na co sem zapoměl... sem tam zřídka se mně včil taky stává, že po nastartování má auto tendenci zdechnout. Stačí párkrát lehce šlápnout po plynu a většinou se to srovná a už drží.


Odpovědět