Fórum - Téma


Výměna předního ramene.(Fotodokumentace


Fórum 100NX Výměna předního ramene.(Fotodokumentace

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan 100NX B13U  |  Naše vozidla2010-04-17 21:58:47

Ahoj.Dnes jsem provedl výměnu pravého předního ramene na 100nx a to proto,protože jsem měl vymlácený čep a sehnal jsem starší,ale dobré rameno za 400,-korun.Jen jsem musel koupit nový zadní silentblok ( Delphy) a ten stál 487,-korun.Jde také vyměnit jen čep,který je na rameni nalisován (také dokládám foto,jak jej dostat z ramene ven),ale ten jsem nesháněl,neboť jak píši,sehnal jsem celé rameno i s čepem.Na následujících fotkách je vidět,že výměnu zvládne každý,kdo si umí lehnout na chvilku na podložku na zem a povolit pár matek.Ty bohužel jdou dle stáří vozidla povolit lépe či hůře.Já mám auto z r.1991 a povolit to šlo tak nějak přiměřeně svému věku.(Nemusel jsem použít hrubé násilí a ani nic nahřívat a pod).Jinak rameno je vyměněné v domácích podmínkách zhruba za hodinku,hodinku a půl.Nissani maj ramena hodně podobná a proto se tato informace může hodit i samozřejmě na jiné modely,než mám já.

Na fotkách nemám jak a kde jsem co povoloval.Ono to je z pohledu na rameno celkem jasné.Zadní uložení drží dva šrouby a přední jeden šroub s matkou.Dále je nutné vyšroubovat matku z tyčky stabilizátoru a samozřejmě povolit a v zápětí vytočit matici samotného čepu.Touto maticí čepu bych samozřejmě začal ale ta nejde vyšroubovat úplně,neboť naráží do těhlice.Po povolení této matky je potřeba si vzít dvě větší kladiva a jedno přiložit na oko čepu a druhým proti tomuto kladivu dát dobře mířenou(nebo i více) ránu.(Ukazuji prstem kam praštit).Až čep povolí a kousek povyleze.potom se matka vytočí celá.A dále už povolit a vyšroubovat to,co jsem psal.(Zadní a přední uložení a tyčku stabilizátoru).Začíná se tím,že se dá auto na hever,podloží se řádně hranolky,fošínkami a pod.aby nespadlo z heveru a sundá se kolo.Toto píši jen pro pořádek. Tak mnoho zdaru.

2010-04-17 22:11:08

A zde je snadné vyražení čepu a jeho případná výměna.Jde to udělat i na autě ale je k tomu horší přístup.Nejprve jsem na vyndaném ramenu očistil a poklekem kladívkem a šroubovákem uvolnil segrovku na čepu.Potom jsem na kovadlině do čepu asi třikrát klepnul kladivem a byl venku.Montáž nového je jen to,že se narazí nový zpět do otvoru a zajistí segrovkou.(nový čep stojí zhruba kolem 500,- korun)

Jen dodatek.Při narážení nového čepu je lepší si sehnat kousek trubky s průměrem toho největšího kroužku na čepu(stejný vnitřní průměr jako je díra na čep v rameni).Aby se nemlátilo při narážení čepu do středu.

A za dobře vykonanou práci jsem se odměnil.

2010-05-04 17:46:09

Dobrý návod a práce za tu odměnu určitě stála! Věřím, že k tomu bylo i

2010-09-10 20:37:38

vyzera to rameno rovnako ako na almere... chcel som zohnat ten silentblok a vsade mi povedali ze sa neda zohnat ze len original v nissane a tam mi povedal chlapec ze sa to da kupit len s novym ramenom a stoji to 1000€ :D uz som sa ho nepytal ze ci za kus rovno som isiel prec...

2010-09-16 09:34:10

fakt? to mi prijde dost divny protoze je budu menit tenhle vikend na mikre a sehnat je nebyl problem - zrovna tyhle dily jsou docela dostupny. dival si se napriklad na "proflakly" e-shopy?

  • automatejcek
  • automedik
  • autokelly
  • intercars
  • autohaspa

.... ??? nevim presne co mas za almeru ale kdyz jsem to zbezne dal tak sou i cely ramena v rozmezi 1tis-2tis to mi prijde docela good.....

2010-09-16 09:34:50

1-2 tis korun ceskych

2010-12-04 18:54:10

Dnes jsem po prostudování předchozích příspěvků vyměnil čepy a spojovací tyčky stabilizátoru na obou stranách u Primery P12. Nebylo to tak hrozné, jak jsem si myslel, že to bude. Demotáž ramene a čepu necelá hodina, zpětná montáž podobně. Nejvíce času zabralo očištění ramen a jejich ošetření - použil jsem bitumenový nástřik MOTIP Undercoat. Menši komplikace bylo povolení matek na spojovacích tyčkách stabilizátoru na straně u ramen ( straně u stabilizátoru to šlo dobře) . Obě šly poměrně ztuha, u jedné se mi podařilo oholit hrany, tak to bylo komplikovanější. Jenže ty jsem vytáčel, když už bylo rameno venku, tak to bylo řešitelné.

2013-02-14 09:10:41

nakoniec som to vyriesil zmenil som servis kde mi toto tvrdili kamarati:D ze sa to neda zohnat..


Odpovědět