Fórum - Téma


Výměna manžety táhla k převodovce


Fórum Primera P11 Výměna manžety táhla k převodovce

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Primera P11  |  Naše vozidla2015-11-03 19:22:31

Zdravím,

letmo, v rychlosti při výměně kol jsem si všiml (v kanále) rozpadlé manžety která je těsně u převodovky na táhle vedoucím k šaltrpáce --- jelikož jsem v pátek večer musel rychle s autem vypadnout, tak jsem neměl moc času dole studovat, jak moc snadno / těžko ta manžetka půjde vyměnit - Mělo by to být číslo 9 na obrázku http://nissan4u.com/parts...t_control/illustration_1/

má s tím někdo zkušenost ? zajímá mě pracnost výměny, na co dát pozor apod.

díky

2015-11-09 19:46:17

No, koukám, že to asi ještě nikdo nedělal (?) ..... Dnes jsem na to koukal - výměna zdá se poměrně jednoduchá. Zařadim dvojku nebo třeba čtyřku aby táhlo zalezlo co nejvíc do převodovky, vyrazim kolík číslo 8 na obrázku, zařadim jedničku aby táhlo vylezlo (a v převodovce zůstane čtyřka, nasunu novou manžetu, znovu zařadim čtyřku aby se to zase spojilo, vrátim zpět kolík a novou mažetku převléknu a je to .... Zdá se to ne moc složité .... to jo .... ale mam pocit, že tomu kolíku se moc chtít ven nebude; zrovna dvakrát se mi do toho nechce - nicméně novou manžetu mam, ve středu to asi zkusím....

2015-11-10 07:28:06

peši: sám to asi neuděláš, potřebuješ 4 ruce, jedny budou vyrážet kolík a druhý budou na druhé straně kladivem držet tu hřídel aby jsi ju neohnul při tom bušeni. Uvidíš jak noc tam bude ten kolík držet.

2015-11-10 16:24:40

honzabk: nemáš představu co je to za kolík? Kuželovej, válcovej, nebo je to takové to podélně rozřízlé pero? Vypadá to na normální kolík jen s malými důlky uprostřed - a vyrážet nejspíš jak je na plánku od kloubku směrem ven .

2015-11-11 07:41:08

peši: to nevím já už to nedělal několik let, ty manžety se nekazí.

2015-11-13 17:49:11

Takže hotovo, manžeta vyměněna. Necelá hodina práce ve dvou.

Ten kolík jsou dvě podélně rozřízlá pera v sobě. Nejdříve se vyklepne vnitřní cca M4, potom vnější průměr 6. Moc se mu nechce, ale jde. Horší je vyklepnout táhlo z kloubu. Je to samozřejmě trochu zarezlé, chce to trpělivost, ale dobrý.

Měl jsem trochu obavu jak to půjde zpět, ale po očištění rzi z hřídele a vnitřku kloubu to jde zpět samo, vystředí se to M6 šroubkem a pera se natlučou zpět. Tlouci z levé strany - při demontáži i zpětné montáži . Pera jsou válcová, žádné konusy .

.... to jen tak kdyby to chtěl někdo dělat a nechtělo se mu do toho ...


Odpovědět