Fórum - Téma


Výměna kliky


Fórum X-Trail T30 Výměna kliky

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan X-Trail T30 / Classic  |  Naše vozidla2015-01-06 12:43:02

Ahoj všem, potřebuji poradit s výměnou klik u X-traila T30. Jelikož se mi stalo, že při otevírání dveří mi klika zůstala v ruce a po bližším prozkoumání jsem zjistil, že se vytrhli matičky, které byly zalisovány do toho krycího plastu, tak jsem sehnal kliku z jiného x-traila a teď se ptám jak složité je to vyměnit. Asi se musí rozebrat polstrování na dveřích aby se člověk dostal k těm šroubkům, který drží ten krycí plast, ale není tam nějaká jiná záludnost ? Jedná se mi o to, zda to zvládnu vyměnit sám, jako trochu zkušenější kutil nebo s tím radši do servisu? Popřípadě kdyby mi sem někdo hodil návod jak postupovat budu rád.

Díky za vaše rady.

2015-01-06 13:52:42

gargamel: neni natom nic zlozite dokopy tusim 6 srobov, dva na spodku tapacira a 4 pod ovladacim panelom na dverach...potom uz ida odcvaknut tapacir drzi na plaszovych klipoch... toto ti pomoze http://www.australianxtra...ORTRIMREMOVALDIYGUIDE.pdf , ale dobre by bolo mat auto v garazi nech sa trosku zohreje aby si vsetko nepolamal...

2015-01-06 14:06:11

vytrhneš kryt madla směrem nahoru a pak odšroubuješ šrouby cod rží madlo a pak odspodu vyrveš čalounění a nahoře u skla ho jen vyndáš. pak špachtlou odřízneš ten igelit s medvědím hovnem a pak odšroubuješ kliku. pak vezmeš ty matičky a necháš to někde kdo to umí vevařit zpět do klik. Pokud to chceš mít úplně super, necháš si vysoustružit na tu kličku trubičky , které nasuneš na ten zavařenej plat, aby se znovu neroztáhl a nepraskl. když e to ale pořádně zavařený tak stačí bez trubiček. Poté namontuješ zpět. Pokud ti nezáleží na vzhledu, tak nic vařit nemusíš, kliky provrtáš durch a dáš šrouby durch přes kliku. je to velmi častá závada u X trailů - soudruzi z Japonska udělali někde chybu!!

2015-01-06 14:53:43

Díky za radu to vypadá, že to zvládnu sám. O víkendu se na to vrhnu a pak dám info jak jsem dopadl. Ještě jednou díky moc za rady.


Odpovědět