Fórum - Téma


Voda v interieri (asi klima)


Fórum Technický koutek Voda v interieri (asi klima)
HSV
2007-07-11 18:14:54

je normalne ze pri jazde so zapnutou klimou sa zacne robit pod schrankou spolujazdca mala mlaka. najprv som si myslel ze mi zateka siber alebo sa tam dostala voda od blatnikov alebo potom som si vsimol ze to kvapka zo spodu palubovky? kamarat na lexuse to ma tiez a presne na tom istom mieste. je to normalne?

2007-07-11 18:21:36

Řekla bych že ne, kondenzovaná voda by měla odtékat z jednoho místa v motorovém prostoru. Je tam nějaká hadička či co. Když pouštíme klimu v M6, je pod motorem vždy loužička vody. U P11tam byla taky. Možná máš tu odtokovou hadičku přicpanou, jinak nevím.

2007-07-18 10:49:10

Kliam má dole hadičku, která vede pod autopodívej se pod palubku jak je řídící jednotk az motoru (před řadící pákou) jestli je hadička průchozí a jestli je nasazená na kliamtizaci. U N15 pokud je vody na zemi před spolujezdcem bývá jiný problém (ale to jeod deště a ne z klimy). Za deště se naplní ventilátor a pak to teče na nohy. Je třeba vyzkoušet odmontovat ventilátor zespodu 3 stříbrné samořezky na křížák i 8 klíček a podívat se jesli stíká voda zhora po tělese ventilátoru, který zůstane na autě po vydělaní motorkus turbínkou. Pokud ano, tak u N15, P116 a K11 je třeba sundat plast pod předním oknem co jsou stěrače a jak je podložka čelního okna n akaždé straně, která drží okno ři lepení, tak tu je třeba opatrně vycvaknou, cvaky jsou zespodu z každého boku a jde to dobře a z toho pravého cvaku sundat tu těsnící gumičku pečlivě opucovat a nalepit to zpět na lepidlo na okna (silikon nedrží). Díra na tento cvak je totiž přesně nad ventilátorem a přes to starší těsnění tam začne týct. taky jsme s tím dlouho laborovali, než jsme na to přišli kama do těch aut teče.

HSV
2007-07-30 23:00:55

dik za zujimavu radu. zrovna dnes som si vsimol malu mlaku znova. a to som autom nikde nebola ale vonku prsalo, takze asi to bude ono. ked budem mat niekedy cas musim sa na to pozriet zblizka :) je mozne ze u lexusu is200 je tento isty problemik??


Odpovědět