Fórum - Téma


VIF zimný / letný ?


Fórum X-Trail T30 VIF zimný / letný ?

Informace o modelu: Nissan X-Trail T30 / Classic2016-01-20 10:32:30

ahojte,

používam aditív VIF Super Diesel, hlavne zimný, letný som nepoužíval.

teraz som si kúpil veľké 5l balenie a nakoľko to chcem používať už aj v lete, tak vravím susede v autodieloch, že neskôr objednám aj ten letný.

na to mi povedala, že to nie je potrebné, lebo je to vraj len marketingový ťah a to aditívum je rovnaké, len sa to vraj nepredávalo v lete, tak to nabalili aj do letných bandasiek

myslíte, že je na tom niečo pravdy a používať celoročne ten zimný?

2016-01-20 10:50:55

bysto: Ahojte. Zimní a letní se liší pouze v látce, která rozpouští v mrazu parafiny, co tuhnou jako první, a tak udržují naftu tekutou.

2016-01-20 12:20:01

inak tu robí jeden chalanisko test s naftou v mraze z rôznych púmp ak by to niekoho zaujímalo , inak ja som používal dlho zimný VIF a môžem povedať že to naozaj bolo na tom motore poznať pri 300tis ked som ho predával ani jedna porucha akurát žhaviče nové .

http://www.4x4club.sk/for...iewtopic.php?f=52&t=21081

2016-01-20 13:34:22

veď to, pozerl asom aj web výrobcu a je tam síce "Zimní aditivum SUPER DIESEL ADITIV oproti letní verzi obsahuje tzv. depresant, který snižuje bod tuhnutí a filtrovatelnost nafty při nízkých teplotách"

a vzhľadom na to že cena je rovnaká pre zimnú aj letnú verziu, tak predpokladám že ten "depresant" v lete neublíži, a v tom prípade je to asi naozaj jedno, že sa používa v lete ten zimný.

ak sa mýlim, tak ma pravdaže opravte

NO_HITS  
Laďa
2016-01-20 18:50:20

zimní v létě klidně použij ale letní v zimě bych nedoporučoval

2016-02-15 12:33:20

Vážení, diskutuje te zde o letních a zimních aditivech do nafty. Nechci nikomu nic vnucovat, ale z vlastní zkušenosti vím, že pokud používáte zimní aditiva celoročně, tak to motorům zásadně neubližuje, ba naopak motor chráníte před méně kvalitní naftou, která by mohla např. přidřít naftové čerpadlo. Já osobně používám Super Diesel již několik let a u různých vozidel. Měl jsem Opla Astru "G", Opla Zafiru "B" a najel jsem s těmito vozy mnoho km bez jediného problému s motorem. Nyní mám již skoro rok X Traila a zmíněné aditivum tam opět přidávám při každém tankování celoročně. Jediné co Vám můžu poradit aditiva různých značek zásadně mezi sebou nemíchejte Každé aditivum obsahuje jiné prvky, které mohou smíchané v nádrži vytvořit nežádoucí směsi zanášející filtr i vstřiky, což přináší nechtěné závady a snižení výkonu motoru. Pokud chcete změnit značku aditiv, tak nejprve jezděte nějaký čas bez nich a až se několikrát "propláchne" nádrž a palivový okruh, tak teprve použijte aditiva jiné značky. Toto zjištění vím podle zkušeností - jsem strojvůdce a jezdím na motorových vozech osazených motory Catrpilar a zaměstnavatel z finančních důvodů nakupoval různá aditiva různých značek a naftové fitry se měnily tak asi po 2 - 3 tis. km a to jsou motory jiné kategorie než v osobních vozidlech. Roman


Odpovědět