Fórum - Téma


ventilátor topení


Fórum Qashqai J10 ventilátor topení

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Qashqai J10  |  Naše vozidla2015-04-09 07:54:19

Tak to se zase něco těm japončíkům co to vymýšleli nepovedlo!!

Přijel zákazník, že mu něco rachotí ve ventilátoru. Myslel jsem si že vyndám motorek, vyčistím, nasadím a odjede - práce na 15 minut.

Bohužel pokud se chcete dostat na motorek ventilátoru, musíte začít kompletním rozebráním palubovky, protože motorek je uprostřed palubovky, pečlivě uschován za topením a horními ofuky.

Takže začít plastama na prazích, demontovat komplet tunel, airbagy, volant, komplet palubovku, následně složitě odšroubovat celou tu traverzu pod palubkou (tu naštěstí jen povysunout), pak demontovat servomotorek od vnitřní klapky, pak vycvaknout celou horní desku s ofukamu, před tím odpojit několik konektorů atd.. Při demontáži té horní desky na topení pozor velmi křehké příchytky!!. Následně teprve demontovat motorek.

Příčina rachotu - byli tam kosti z nějakého zvířete, částečně už rozemletý ventilátorem.

A jak se tam mohou dostat? - Bohužel díra, kterou se nasává vzduch do kabiny není nijak zakrytá zvenku pod stěračema, takže každá myš apod. se tam dostane a cokoli tam nanosí.

Pylový filtr je umístěn až za ventilátorem, tak jak je to zvykem u všech Nissanů a na díře ani není žádná mřížka.

Takže z opravy která by na starších Nisanech trvala cca 15 minut (i s kafem) je to oprava na cca 4-5 hodin. A přitom je to taková hovadina.

Tak pokud budete mít někdo podobný problém, tak přeji upřímnou soustrast a pevné nervy!

Pokud tomu chcete předcházet, demontujte kryt pod čelním sklem, demontujte motorek stěračů a na tu přívodní díru našroubujte nebo nalepte nějakou mřížku.

2015-04-09 18:19:26

no tak to je super, protože mi už několik týdnů při rychlosti cca 100km/h něco strašně nepříjemně vybruje v palubovce. Nejdříve jsem myslel že to jsou stěrače, nebo nějaký uvolněný plast z ofuku předního okna, ale nakonec jsem usoudil, že to bude asi něco ve ventilátoru. Tak to mě

Díky za info, to bude zase porod v servisu...


Odpovědět