Fórum - Téma


Tuning v CR


Fórum Tuning a úpravy Tuning v CR1  2  3

2010-01-12 12:01:36

Děkuji Almerko , napsal jsem to jak to cítím já

2010-01-12 12:06:29

A hned se Ti ulevilo, to já znám člověk to musí dostat ze sebe ven. Nakonec co ? Je to přesně tak, jak jsi napsal: Tak vo co go, že.

2010-01-12 12:12:25

2010-01-12 13:44:50

hejj ja som inzinier a vobec sa necitm ako velmi frajer len tak na okraj

2010-01-12 13:51:47

Ahoj Kubko45, já nejsem, Ty jsi, samozřejmě že výjimky jako Ty potvrzují pravidlo, to znamená, že nic proti Tobě samozřejmě - jak jinak . Můj brácha taky je a je to "jakž takž" v poho. Ale mám dost známých i z těchto řad, včetně kamarádů ze školy a někdy si člověk řekne "pane bože.....", ale co naplat, každý jsme nějaký....No nic, nechme toho, zapějme si alespoň společme všichni tu na Nissan klubu dávnou píseň "promovaní inženýři, tutu, sínus kosínus deskriptíva, promovaní inženýři, tutu, hlavy študované"

2010-01-12 23:18:13

Budem aj ja spravny tuner ? Milujem nalepky na zadnej kapote.

Na 328i som mal nalepku 318i a na SR20DE chcem dat nalepku 1,6i.

Akurat musim najst nejaku s vhodnym fontom.

2010-01-13 00:28:22

kolecko ty jsi můj velký tip !

2010-01-13 09:44:18

2098, prijde mi, ze dost neobjektivne, asi z vlastni nejake neprijemne zkusenosti, hazis do pytle jednu urcitou sortu lidi. Konkretne absolventy vysokych skol. Vim psal si, ze existuji vyjimky, ale kdyz pises o vyjimkach, tak naproti tomu defacto globalizujes... Tak a ted me rekni, jak se odlisujes od lidi, kteri hani "tuningare". Nijak, vid... Oni hazi do jednoho pytle tuzery, ty hazis do jednoho pytle vysokoskolaky. Takze princip je stejny, obhajujes jednu skupinu a pritom nadavas na jinou ...

Ja taky mel zkusenost, kdy z kokota tuzerskeho na dalnici s nejakym vehiclem ftedeicku (jestli bylo fmetle nevim), na kufru kridlo z eva. Inteligent si to sypal pres 160, a jak to kridlo me dobre spocitany (nijak, ze), tak mu to normalne vyrvalo viko kufru, ktery me malem poslalo z dalnice... Ale kvuli tomu tu nemluvim o tunigarich globalne jako o ....

Nijak se do tebe neopiram, ale jen sem chtel vyzdvihnout, ze tvuj prispevek se nijak neodlisuje od ostatnich, jen si presunul svuj hnev na jinou skupinu lidi

Ja myslim, ze de.bilove se najdou vsude, a uz je jedno jestli ho zaradis do skupiny tuneru, vysokoskolaku, ridicu, uredniku atd... Ja taky nesoudim vsechny ridice oktavek s mocnym TDI, kvuli obcasnym excesum nekterych jejich majitelu (uz jen proto, ze v praci stim musim jezdit taky)

2010-01-13 11:38:42

Asi jak psal Arteee, je to docela trefné. Pokud někdo dosáhne vzdělání, je to přece jeho věc, jeho snaha a usilovná práce, tituly před jménem neudělají z člověka někoho lepšího nebo horšího, ale získá potřebné vědomosti i dovednosti v daném oboru, aby pak mohl vykonávat třeba daleko zodpovědnější a technologicky náročnější práci, na kterou by člověk s nulovými vědomostmi nikdy neměl.... Taky se shora nekoukám na ty, kdo jsou jen se základním nebo středoškolským vzděláním a nešpiním je v příspěvcích .... Házet lidi do jednoho pytle jen kvůli zájmu o tuning nebo ohledně vzdělání a nazývat je arogantními frajery, kteří krom titulu nic neumí....., je skutečně velice primitivní postoj a je to dost mimo mísu.

Pokud si někdo vkusně upraví svůj vůz a vše je v souladu s bezpečností silničního provozu, legálně projde přes technickou, tak proč ne. Já jsem už sice z úprav aut "vyrostla" a dávám přednost originalitě a bezvadnému technickému stavu, ale chápu lidi, co se prostě chtějí odlišit. A taky ty, kteří chtějí něčeho v životě dosáhnout.

2010-01-13 14:52:46

Tak myslím 2098, nehází všechny do jednoho pytle, jen to blbě napsal a vyznělo to tak. Blbců je všude dost, tak jako slušných. A je jedno jestli je černý, bílý, a nebo jestli má, a nebo nemá vzdělání. Nakonec se říká, nejhorší srážka je z blbcem. A tady na clubu jsme si všichni rovni. A všichni máme stejný auta - Nissany.

2010-01-13 15:03:47

ALMERKA: nesklamal si .krásne si to zahral do out-u

2010-01-13 16:18:06

Almerka,všichni ne.Miki má citrona.

2010-01-13 16:56:47

nj, miki to je fajn kluk , citron je do čaje s ním nejezdím, já jezdím s Citroënem

jinak Tino ještě, sice na prodej, ale je

2010-01-13 16:58:06

Jooo,Miki je fajn.Taky ho neznám.

2010-01-13 17:05:57

to bud rád

2010-01-13 17:11:52

Miki,já su šťastný.

2010-01-13 18:02:21

Omlouvám se všem, kterých se to dotklo, inženýrům i vysokoškolačkám, nemyslel jsem to tak, i když jsem to přiznávám - dost nevkusně podal - nechtíc, mrzí mě, že se toho někteří chytli a zareagovali tak jak zareagovali. Asi k tomu měli své důvody plynoucí pravděpodobně také možná z nějakých více či méně špatných životních zkušeností, kdo ví Každopádně si myslím, že každý normální člověk má své životní postoje a názory, za které ho ti ostatní více či méně mohou kritizovat. Nemělo by to však přerůst k bezdůvodnému osočování, nebo zavrhování. A nikoho neházím do jednoho pytle, jasný?!! Taky se neposmívám těm dole se základním vzděláním, či bez něj, jsou to jen lidé zodpovědní za své životní štěstí sami. Každý jest strůjcem svého štěstí a nikdo to nikomu nevymluví. Ať si každý dělá co chce a co ho baví, ať už sám se sebou, nebo s autem. Někdo má kariéru, jiný rodinu, jiná skupina se věnuje jen svému "rádobytunningu" a tak bychom mohli pokračovat. Myslím, že jsem se nedopustil žádného rozdělování lidí - tedy konkrétně "Nissan obecenstva" na dobré a špatné. Otázkou je - co je dobré a co špatné, v této době že? A pokud má někdo proti mě něco konkrétního, ať mi to tady otevřeně sdělí nebo osobně z očí do očí řekne a bude to lepší, než jakési hodnocení v diskusi od osob, které jsou mi cizí a mohu si o nich myslet co chci. Stačí mi však to, co dotyčné osoby napsaly, s tím se absolutně neztotožňuji. Nebudu na rozdíl od nich moralizovat či soudit, kdo může sdělit nejobjekivněji jak to vlastně s lidmi a "tunningem" je? Pracující inteligent nebo inteligentní pracující? Nezaměstatnaný inženýr, nebo zaměstnaný "primitiv" pracující ve středním managementu ovládající perfektně 2 světové jazyky?

Vím, že je vzdělání - konkrétně vysoká škola dnes nezbytností pro ty, co chtějí v životě něčeho dosáhnout, ale mnohokrát jsem se v životě přesvědčil, že tomu tak úplně není a že to jde i bez něj. Ono to vzdělání důležité rozhodně je, otvírá jiné možnosti, ale není svěcená voda a blb zůstane stejně vždycky blbem a může mít titul před i za jménem.

A ještě k tomu ulítlému zadnímu kufru z auta. Uživatel Arteee použil pro mne neznámý výraz - cituji "s nejakym vehiclem ftedeicku (jestli bylo fmetle nevim)" tak z toho se dá jen stěží analyzovat, o co vlastně šlo. Já z toho pochopil, že někdo jel po D1 160km/h a že mu při tý rychlosti ulítlo víku kufru díky křídlu bez homologace. Usuzuju, že dle slovníku pana mistra SAPU mohlo jít o auto zn. VW nebo Škoda - např. Octavia a že jej to málem smetlo z dálnice. Hmmmm, dobrej blábol, o tom jsem za 15let neslyšel, o ulítlých jízdních kolech i se střešními nosiči ano, ale o lítajícím kufru s křídlem, hmmm, pán se asi moc díval na seriál "Létající Čestmír" a pak se probudil, měl ruku bůhví kde a napsal to sem na Nissan klub. Snad nejezdí také v práci v nějakým vehiclu ftédéičku a štve ho, že doma jezdí v Primeře.

2010-01-13 19:16:53

Objektivita o tuningu/tuzingu jest složitá, protože každý si bude obhajovat svoji pravdu, která vždy nese prvky subjektivity dané osobním názorem a postojem. Nikdy nedonutíš lidi, aby měli stejný názor, jaký vyznáváš třeba ty, prostě život skýtá různé pohledy na věc, jinak bychom byli černobílí jak staré televizory..... Stejně jako ta reportáž - vyloženě záleží, kdo ji udělá. Byl-li by to příznivce tuningu, bylo by myslím její vyznění zcela jiné. To máš podobné jako s koridou, někdo to považuje za umění a odvahu, jiní za tyrání a vraždění nevinných zvířat a lidskou krutost jen pro pobavení publika. Takže objektivita vlastně v čistém pojetí neexistuje, jsou to spíše nakumulované subjektivní názory, kterých se sejde nejvíc, pak toto dostane punc objektivního názoru a může (ale taky nemusí) být skutečně objektivní pravdou.

2010-01-13 21:35:24

Děkuju za překrásný a poučný odstavec o lidském chování a bytí, také za vysvětlení některých pojmů, které jsem již od střední školy pozapoměl (přece jen je to nějakých 15let), prostě nelze nijak jinak než dát za pravdu, tak to prostě opravdu v životě je. Jo abych nezapoměl. Klávesnici ovládám docela dobře, CtrlC a CtrlV taky znám.

2010-01-14 07:30:47

??? Asi to nějak nechápu s tím kopírováním a vkládáním??? Pokud je to mířeno na to, co jsem napsala o příspěvek výše, tak věz, že toto celé je čistě z mé hlavy. Já se takto vyjadřuji běžně a nemám s tím problém. Kdo mne zná, viděl i slyšel. Mám ráda filozofii a tam, kde pracuji, ji často používám.


Odpovědět

1  2  3