Fórum - Téma


TINO - porucha klimatizace


Fórum Almera Tino TINO - porucha klimatizace

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Almera Tino V10  |  Naše vozidla


1  2

2009-07-20 19:32:54

Už to tady dál nerozebírejte, dneska jsem odvezl auto do servisu a ve středu se dozvím, co to bylo. Vypadá to na čidlo teploty. Jinak ale díky všem za rady.

2009-07-20 20:49:10

tak nech ti to vyjde a oprava ta nezrujnuje...

2009-07-20 20:54:59

Oprava mě nezrujnuje, protože bude zadarmo. Auto mám od středy a tohle je reklamace.

2010-08-05 08:11:05

mám prosbu řeším problém an Novém TINU - automatická klimatizace s panelem, barevnou obrazovkou.

Po naplnění nefunguje klima. Po kontrole na relátku a propojení spínacího kontaktu an mínus (modrej drát na patici relátka, se kompresor sepne a krásně to chladí. našel jsem podle schématu že tentop drát vede do kabiny pdo chladičem na konektor vlevo vedle volantu a dále na řídící jednotku elektroniky která je v palubovce za ovládacím panelem a ma 3 konektory (2x bílý, 1x šedý). Pokud nastartuju a zapnu tlačítko AC na panelu tak se rožne kontrolka AC, na obrazovce se objeví taky že je zaplá klima ale nic se neděje (nesepne kompresor), pokud vezmu kus drátu, ten připojim na výstup z té řídící jednotky (na ten modrej drát co spíná relátko kompresoru) a uzemním ho, tak se sepne komresor a chladí to. Po odpojení pomocného uzemnění to pořád pěkně chladí, dokud opět nestlačím tlačítko AC na ovládacím panelu, terým klimu vypnu. Jezajímavé že pomocí toho tlačítka nejde klima zapnout, ale jde jen vypnout. Čím by to mohlo být. Mám 2 možnosti a to buď je vadná ta řídící jednotka, nebo mě ještě napadá tlakové čidlo klimatizace na chladiči (byl měněnej chladič po havarii). Dle manuálu je na konektoru čidla + - a výstup, který jde do ŘJ motoru (což je zajímavé). Dá se nějak změřit jaký má být výstup na tomto čidle když je tam tlak v okruhu akdyž tam tlak není. To se mě zatím v manuálu nepodařilo najít. Nebo co jiného by to mohlo být. Bohužel nejde jen takl vyměnit tu jednotku z jiného auta, protože se musí na počítači nastavit znovu imobilizér, takže bych to musel vzít z jiného auat, zajet nastavit, vyzkoušet, pak znovu do původního auta a zase nastavit. takže to pro ěm zatím není řešení protože navíc jednotku nemám. Jinak vše ostatní na tom autě bez problémů funguje.

2010-08-05 10:55:08

Nastuduji,odpovím

Dle popisu máš benzínový motor ???

Je nějaká závada načtená ???

Spínání elmg spojky řeší jednotka zvaná smart entrace control unit .Asi bude potřeba zkontrolovat kostry na této řídící jednotce . Ale v každém případě bych začal s kontrolou kostry aku-motor-karoserie

2010-08-09 08:05:56

Tak vyřešeno, i když pro ěm dost nepochopitelné. Nakonec to byl opravdu ten tlakový spínač. Na pohled zcela v pořádku, ale prostě nafachčil. Právě jsem řešil, zda na počítač do Nissanu (40 km tam a 40 nazpět) + něco za načtení závad. nebo 2 km k plnění klimatizace, její odsátí, výměna ventilu a nové naplnění. vzhledem k ceně bvyhrála varianta č. 2 a nakonec byla správná. Nevíš zda se někde dá najít jak funguje to tlakový čidlo? jaký dává impulsy do ŘJ motoru??

2016-07-24 21:58:27

Ahoj řeším problem z klimou když ji pustím začne mi po chvilce téct na nohy ledová voda a to same i u spolujezdce nemela by odtekat nekudy ven z auta??případne kudy? diky za rady

2016-07-24 22:26:30

rodriat: Je to kondenzát a měl by téci ven.Máš zřejmě ucpaný odtok.Ale kde ho hledat netuším.Je někde na přední přepážce nad nápravou.Měla by to být jen vyčuhující hadička.


Odpovědět

1  2