Fórum - Téma


Teče servo


Fórum Almera N15 Teče servo

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Almera N15  |  Naše vozidla2008-09-01 08:50:55

ahojte mám taký problém v poslednej dobe som pod mojou malou našiel maĺú mláčku, všade kde zastanem

zistil som ze je to zo serva kvapalina (nakolko sa mi míňa nejak rýchlejšie a nikdy som s ničím podobným problém nemal)

zistil som že z nádržky servo kvapaliny mi ide hadička ktorá je len zastrčená v AL trubičke a potom opať hadička znovu do trubičky (ako vidite na obrázku) a z poslednej trubičky ide hadička ktorá je ohnutá a ide do druhej trubičky a celé sa to vracia naspat do nádržky

mne tá kvapalina tecie tam kde su nastrcené tie trubicky na tie hadicky (tie trubicky cu len zaliate v takej kocke ktora je prišróbovaná o karosériu.

uz som tam dal aj na tie spoje SKpásky a nepomáha to

Prosím poradte mi ako to vyriešiť a ako sa zbaviť toho močenia pod autíčkom

chcem sa zároveň opytať na čo tam vlastne slúžia tie trupky (či by som nemohol celé vybrat a len tam dat len hadičku a hned to prepojiť) ze by som tam nemal žiadne zbytočné spoje

išlo by to?

kid
Ondra
2008-09-01 17:34:44

Pokud jsem to dobře pochopil, tak ti to teče někde ve spoji hadička-trubička, koukni jestli není ta hadička prasklá.. Pokud to teče přímo v tom spoji tak tam zkus dát sponku nebo vyměnit hadičku.

2008-09-01 20:06:30

presne tecie mi to na tych miestach kde je nastrcena hadicka na tej trubicke a uz som tam daval aj SKpasku (stahovacku) a nepomaha to nemohol by som to jednoducho tie trubicky ostranit a len to prepojit priamo?

2008-09-03 10:35:09

vzhledem k tomuže někdo smazal moji odpově´d tak ještě jednou znovu. Na servu není žádná hadička s trubičkou lisována. Vše je pouze nasazeno a utaženo eskapáskami (u starších aut) a u novějších jen pružnou plechovou objímkou (tak jako vodní hadice). Tlak v servu není zase tak velký, aby to muselo být lisováno. U žádnýho Nisdsana jssem ještě lisovaný hadice ke trubkám an servu neviděl. Bohužel už jsem ale vidět to, že ty hliníkový trubky bylly prorezavělý durch v místě kde prochází těma gumovejma průchodkama, za který jsou přišroubovaný k autu. takže pokud máš kousek rezavej, přeříznout, a dát kousek hadičky s eskapáskou. Hlavně to dělat venku a pečlivě vyčistit a djehlit od špon, ať špony nezničí servořízení nebo čerpadlo.

Jinak dějkuji administrátorovi, že maže duplicitní témata.

2008-09-03 10:38:29

Jo a ten obrázek je zcela špatně, tak jak je to nakreslený to není, je to podstatně složitější.


Odpovědět