Fórum - Téma


Tahanie auta doprava


Fórum Qashqai J10 Tahanie auta doprava

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Qashqai J10  |  Naše vozidla2008-09-14 10:48:55

Zdravim,

od juna mam Q (1.6, tekna pack), najazdil som uz asi 7tisic km. Od zaciatku sa mi na aute prejavuje jedna zvlastnost - taha mi ho doprava. Ak idem po rovnej ceste a nefuka vietor, tak sa to neprejavuje. Ak vsak idem pomalsie po terene, alebo hoci len po nerovnej asfaltke s hrbolcami, tak mi to taha pomerne vyrazne. V servise mi povedali, ze to je kvoli elektrickemu posilnovacu riadenia a kvoli rozdielnej dlzke poloosi na prednej naprave a kedze je tento typo posilnovaca citlivejsi, tak pri malom pootoceni doprava (dlhsia poloos) sa to prejavi "dotiahnutim" a teda vyraznym pootocenim volantu v tomto smere. Musim sa priznat, ze soferujem s rukami na volante, ale niekedy mi to proste vadi - ked si volant robi co chce.

Mate aj vy podobne skusenosti, alebo je to len na mojom voze?

Dakujem, pekny den!

W"

2008-09-15 21:04:47

zdravi te nic sem nezanamenal ani na polni ceste ani na dalnicich i když sem to skousel tak při 150 sem klido držel volant jen dole dvouma prstama (vim je to blbi zvyk ale zatim nic negativniho )

2008-09-22 21:44:25

Také jsem měl zprvu ten pocit, že Kašík trochu táhne doprava, ale postupně jsem došel k tomu, že to bude opravdu spíš citlivostí posilovače. Jakmile se silnice trochu svažuje od středu ke krajnici (což je bohužel u nás dost obvyklé), cítím lehký tah doprava. Pokud ovšem jedu po silnici rovné, Kašík míří přímo rovně i bez rukou na volantu.

2009-04-09 22:43:42

Mě táhne jako kráva od začátku, na 30tis. km mám přední pravou gumu k.o. a v servisu si vůbec nevědí rady. Už mě to přestává bavit-neustále se přetahovat s volantem. Včera jsem byl opět v servisu a opět nepřišli na to, čím by to mohlo být. Musejí se poradit s expertem, tak uvidím.

2009-04-11 20:38:57

U mne ok jak pomalá jízda i po křivých rozbitých okreskách tak dálnice v 160 ,Jezdil jsem ted chvilku i s Xtrailem ,ten má oproti mému QQ velmi přeposilované řízení ,netušíš kde jsou kola ,u QQ je znát středová poloha volantu je oproti X zřetelně tužší ,ale s volantem se neperu /aspon něco mi pořádně?? funguje /


Odpovědět