Fórum - Téma


T32 - Nový benzínový motor?


Fórum X-Trail T32 T32 - Nový benzínový motor?

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan X-Trail T32  |  Naše vozidla


1 ......... 2  3  4  5  6

2016-07-26 23:05:49

pre tych ktory vedie anglicky toto som nasiel na nejakych forach

problem s FM radiom moze byt v uzemneni radia, budem to riesit s elektrikarom

davam to sem bez editovania ako som to nasiel

Make sure you have alternative frequencies setting turned off. I wondered why all my BBC channels had become fuzzy. Seems my kid must have turned this on when playing around in the car.

When you guys are installing your aftermarket head units, are you attaching your radio's ground to the one off of the vehicle's wiring harness? If yes, that very well could be your problem. When I install radios in any Nissan vehicle, I do not use the factory supplied ground wire to avoid potential popping noise and static problems.

Nissan loves to ground for the radio through the vehicle's antenna ground, and it has a tendency to develop a ground loop. When a given device is turned on, the ground loop interference becomes great enough to affect the operation of the antenna from doing it's job properly. You could also end up with popping noises when you turn on/off switches or hit the brakes and the like if the connection is really bad. You may want to try attaching the ground from the radio to a better ground in the car. I can even imagine stock head units could benefit from this also if interference is a major issue. My Pioneer HU is grounded to the metal support bar that runs behind the radio. 02-04's have this bar, not sure about the 05-06's. Have yet to take apart a 4th gen Alti.

On a scale of 1 to 10, my FM reception is about a 9. The Bose radio had better FM reception than my Pioneer, but it picks up what I need it to when I need it, and the CD's take over from there.

My guess would be a bad ground in the radio circuit somewhere.

This is a good thread. I installed my 2 DIN Pioneer HU in on Friday and the reception was AWFUL could not even pull in my fave radio station. (My work commute is all of 7 min so no ipod necessary)

All I did was plug in the harness pigtail that i used for my old Xterra (fits right in uses the same plugs) without changing a thing.

So I hooked up the 'Blue' antenna lead and Voila! worked like a charm. (The Xterra does not have a power ant, or a singal booster since it uses a real Mast antenna)

This may be an old thread, but I just came across it and I feel like an idiot. Not having a power antenna, I didn't bother hooking up the "power antenna" lead. I actually bought a window mount antenna w/booster because reception was so bad. Yesterday I hooked up my blue wire, inserted the factory antenna, and instantly had great reception. D'oH!!

Oh well, live and learn.

Where is your radio grounded? I know that most Nissan's did not have an actual ground wire and would therefore either ground through the radio brackets (which are gone if you use a kit) or find ground through the antenna.

There should be a nice, big, metal brace behind your radio. Grab a self tapping screw and a ring terminal and try grounding your radio there instead of through the harness.

Almost any type of engine noise or whine is due to bad grounding. AM is not completely dependent on the antenna, but also on the chassis of the car, so grounds affect reception.

In my experience, yes. AM's physics make it fall like rain, which is why you get bad reception under bridges, etc. FM is different and performs better on an antenna of 1/4 wavelength (33 1/3 inches).

So, an antenna helps FM reception more,

Next trip to the junk yard get an antenna that's mounted on a fender. Temporarily connect it to your head unit and see if reception improves. If it does, either the RF amp that's mounted in the right rear window pillar is bad, or not getting power. OR if you got your rear window tinted, maybe the guy sliced the wire with his razor trimmer.

That happened to the rear defroster in my Camry. Part of the window would not defrost. They sell a copper paint for repairing the grid glued to the glass.

First and foremost - if the radio cuts off when you unplug the antenna, you need to ground it to that nice big metal tube behind the radio and not ground it through the harness. That means the harness ground goes nowhere and grounding through the antenna goes all the way to the back of the car through antenna shielding...that will cause a lot of that noise you have.

I always grounded my in-dash decks to something better than stock ground. It helps the internal amp and runs cooler. You never know how long that factory 24 gauge ground wire runs or how much resistance it may cause.

Update: SUCCESS.

It was the ground. While the radio was on, I unhooked the ground in the harness... NO CHANGE. So indeed, the ground in the wire harness was really doing nothing.

I pressed the ground wire to the metal stabilizer bar and immediately my AM reception improved. Remove it from the bar, more static/ electrical hum.

So I drilled a pilot hole into the bar, and using an eyelet header permanently attached the ground wire, using a screw.

Looking at the shop manual, it states that the antenna mounting bolt has to be torqued to a specific amount. Too tight will bend the roof, and to loose will cause AM/FM reception issues. I noticed on mine that the gasket between the antenna and the roof seems a bit loose in spots, and i wonder if the antenna was not torqued to the proper amount. The front half of the gasket seems tight between the antenna and roof, but the rear half of the gasket has an easily seen gap of about 1/16" between gasket and antenna. My next step is find the two pins on the connector to see if the amps are getting the"on" signal from the head unit, and to see if there' s the proper voltages and continuity.

Hello

\015\012More than likely you have a poor antenna ground, the outer woven part of the antenna coaxial cable is grounded to the chassis sheet metal of the car, this may be making a poor connection or the antenna may be defective. To check the antenna ground jacket find the antenna cable under the the dash, make a small hole in plastic covering on the woven outer metal conductor with an electrical probe attached to a DVOM (Digital Volt Ohm Meter) set to the 200 Ohm scale and touch the cable and any bare metal in the car, you should have no more than 3 Ohms of resistance, if you do you either have a poorly grounded antenna or a defective antenna.

This can be traced to a couple of things, first check all the connections between the antenna and the radio for corrosion and tightness.

2016-07-27 07:33:56

marian99: Marian - tie repro sú brutálne smetie (ešte možno nájdem niekde u rodičov reprák z rádiogramofónu r.v. 1970 zn. Tesal, ktorý hrá o dve triedy lepšie ako tento vietnamský džad!) Už iba po ich výmene budeš počuť rozdiel a to tam nemusíš dať nič extra drahé a výkonné, no a po vytlmení dverí sa to zlepší značne Viac z toho však nedostaneš, pretože ... ale táto téma je rozobratá v inej časti fóra.

Čo sa týka servisných nákladov NISSAN, tak nie je to nič strašné - aspoň podľa toho, čo som zisťoval. Ono sa tie náklady relat.vyrovnali - už to nie je tak, ako keď si si kúpil Oktavku a ja Opel, kde to bol aspoň čo sa ND týka poriadny rozdiel! Otázka je životnosť - koľko tie autá vydržia (ja verím, že 5.r mi to auto vydrží a následne "po žních pude k Turkovi!")

(začínal som so Š-Favorit, F-Tipo, O-Vectra B, Š-Oktavia FL, ale jazdil som na kade čom, napr. Renault, Ford, Peugeot, Hyundai, Kia, Toyota Land atď., ale aj V3S, Avia, Karosa či Ikarus. Na základe mojich skúseností si dovolím konštatovať, že vývoj išiel vpred míľovými krokmi, ale u kvality spracovania sa mi to až tak nezdá. Mal som možnosť byť v KIA, Hyundai, Peugeot a vidieť, ako sa tie autá skladajú - no coment, napr. v KIA bolo oddelenie, kde sa pracovalo s gumenými kladivami, ktorými doklepávali to, čo nesedelo - nelicovalo! Vtedy som si povedal, že KIA nie!)

2016-07-27 08:37:36

fandy: Zdar, tak konečně mi někdo odpověděl přímo. Děkuji ti za to. No v podstatě jsem podobnou odpověď očekával. Je to tak, že v porovnání výkon/cena toho na našem trhu moc nenajdeme a v podstatě je to opravdu nejvýhodnější, alespoň co se SUV (crossoverů) týče. Jeto přesně tak jak říkáš, za jiná auta zaplatíš mnohem více za mnohem více starostí a zlosti.

S čím s tebou ale nesouhlasím je ta Dacia Scout. Tady dostaneš za peníze prémiového vozu auto s Haldexem, velmi problematickým motorem a ručním stahováním okének.. A to se tu nechci bavit o reprácích, na které si stěžuješ u Nissana. Upřímně za peníze, co stojí Nissan očekávat repro od Harmann-Kardon není úplně fér. Já bohužel už 20 let jsem nucen jezdit ve Škodovkách a dnes jsem ve stavu, že týdně sežeru 2 krabičky Kinedrilu, abych si tam nenablinkal a v porovnání repro u tohoto krámu a u Nissanu je to o 10 levlů ve prospěch pro Nissan. Myslím, že budu svého zaměstnavatele ohledně Škodovek žalovat, protože já jsem vlastně totálně nasazenej...Nicméně existují firmy, které ti udělají výměnu repráků i rádia za solidní peníze včetně výplně dveří, bohužel konkurenční prostředí nutí výrobce aut k určitým kompromisům a tak jak si s tím poradil Nissan mi vyhovuje.

Píšeš, že japončíka si již nekoupíš, já zase po svých zkušenostech (Auris 2008, Civic 2012 a nyní QQ 2016) už zase nic jiného nechci.

Přeji hezký den

2016-07-27 10:10:54

teplicak: Zdar

Daciu som nespomínal - toto nie je porovnateľné vozidlo ani k NISSAN-u a ani k Š-Scout, ktorá je na tom o niečo lepšie, ako X-Trail (aspoň v testoch sa to takto uvádza).

H&K som u Traila určite neočakával, ale s akosťou a kvalitou Made in Vietnam v aute za 30 litrov, kde si za sound systém zapýta výrobca/predajca 1500.-éčiek nemôžem byť spokojný, zvlášť keď to chrapčí pri FM, nehovoriac o ostatných vážnych nedostatkoch a zastaralej technológii Toto u tohoto vozidla priam odsrali a to sa týka aj prevodov - toto sa u tohto vozu tejto značky namalo stať

Áno, v tejto kategórii SUV a v cenovke je X-Trail asi najlepšia voľba!

PS: ja som bol s Oktavkou veľmi spokojný - nikdy ma nenechala v štichu, ale je to iné auto, v inej kategórii a hlavne o viac ako 6 rokov staršie (konkrétny model). No rádio v ňom nechrapčalo, multifunkčný volant bol a je na vyššej technickej úrovni - tu by sa japonci mohli a mali inšpirovať a to netvrdím iba ja, ale aj majitelia iných áut, ktorí prešli zo škodovky na inú značku!

2016-07-27 16:16:51

fandy: Daciu jsem uvedl záměrně, protože Škodovka je pro mě Česká Dacia, jak jsem uvedl, najezdil jsem s těma krámama snad 500.000 km. V testu škoda u nás poráží i BMW 5 a Mercedes E, to nemůžeš brát vážně. Každopádně, co se týče Škodovek, tam se asi neshodneme, pro mě je to největší šit na světě a to jak kvalitou výroby, výbavou, poměrem ceny a výkonu, tak i designem. Navíc mě málem 2x zabila a to už není náhoda. Mimochodem Škoda si účtovala za jejich soundsystém 80 tis. (3200 Eur), no fuj!

2016-07-27 22:27:37

tisicka na tachometry, druhe tankovanie, palubny pocitac ukazuje 5.9 ale podla tankovania a km je real 6.3 takze 0,4 odchylka.

Dve veci inak vsetko na jednotku - uz spomenute FM radio (ale to vyriesim lebo chcem a serie ma to) a prevodovka je hlucnejsia ako na toyote a tiez kulisa radenia nie tak presna, inak lepsie ako toyota o jednu uroven vo vsetkom ostatnom, skoda tychto 2(3) veci

2016-07-28 08:02:54

teplicak: ako som uviedol - nemám dôvod haniť Škodovku, ja som bol max.spokojný, mala všetko čo som od auta chcel aby malo a hudba z Bolera hrala o tri triedy lepšie! Áno, za Columbusa chceli vtedy 1600.-éčiek, no ten je aj teraz vysoko nad NISSAN Connect systémom! (kto potrebuje FB, TW, Trip či Eurosport v aute??? Ja nie, mne postačí, ak to bude slušne a hlavne čisto hrať!)

Čo sa PC týka, u mňa som zistil pri 1100km odchýlku 0,9l čo je dosť veľký rozdiel na to, že je to japonec. Alebo: pri 820km PC hlási dojazd 130km, v podstate okamžite stojím na pumpe, kde dotankujem rovných 60 litrov. Tiež zaujímavé!

U škodovečky (1,9TDi PD 77kW) a detto u O-Vectra B (1,8/92kW benzín) mi to sedelo na chlp, resp. +/- 0,1l/100km a do 55 či 60 litrovej nádrže sa mi nikdy nepodarilo natankovať viac!

Ale téma je Nový benzínový motor a my tu riešime rádiá či iné značky vozidiel.

2016-07-28 08:18:46

marian99: Mne sa podarilo ten úžasný N-Connect predbežne vyriešiť istou dohodou s predajcom. Problém však je náhrada, ktorá bude fuell kompatibilná, vrátane AVM, čo mi zatiaľ nikto nepotvrdil, dokonca z MXTron-u mi priamo napísali, že nie, nebude to fungovať!

Odhlučnenie ešte budem riešiť, ale s tou prevodovkou nespravíme nič! Tí šikmookí, resp. francúz sú proste blbci! Takto doje... celkom dobré auto aj motor! (inak ten motor montujú o.i. aj do Mercedesu a ak sa už Mercedes ulakomí na motor od Renaultu, tak... tak asi naozaj bude dobrý! Ale prevodovka je sklamaním - priam katastrofa!)

2016-07-28 09:43:08

pocujte "kolegovia" mam taku blbu otazku,

mozem samponom a WAPkou umyt auto po tyzdni od kupy ? Predok su same musky, ale nechcem nejak poskodit lak, aj ked rozmyslam lak uz by mal byt davno vytvrdnuty kedze par tyzdnov sem slo s Japonska a tiez obavam sa ze tie musky robia laku viac zle ako WAPka a sampon

2016-07-28 10:03:02

marian99: ozaj blbá otázka, ale:

Nie je 1/2 dôvodu prečo by si nemohol umyť auto trebárs aj ihneď po kúpe! A ako píšeš, tie mušky, no hlavne vtáčí trus môžu narobiť väčší problém laku, ako Wap-ka a šampón! (prejdi sa napr. okolo Balatonu tam / späť a mušky môžeš predávať ako krmivo!)

No a už keď ho umyješ, môžeš ten lak ošetriť vhodným prostriedkom. Ja roky používam prípravok od Sonaxu - Xtreme Brilant Wax 1. Ale takýchto prípravkov od rôznych výrobcov veľa. Určite nekupuj a nepouži abrazívny prípravok (s brúsnym účinkom).

Vyskúšal som kade čo, ale Sonax sa mi osvedčil najviac!

Ale opäť: na toto by bolo dobré založiť nové téma - vlákno, napr. T32 - Údržba vozidla - ochrana laku???

Má to tu nejaký admin pod palcom???

2016-07-28 10:19:22

marian99: WAP je ok, jen pozor na parkovací čidla, měl by ses jim tím vysokým tlakem vyhnout. Jinak ptačí trus a posekanou trávu odstraň co nejrychleji, je to kyselé jako sviňa....působí skvrny na laku.

2016-08-02 17:10:51

viete niekdo ci ma benzinovy motor rozvodovu retaz alebo remen ?

2016-08-03 16:35:07

podla toho co som zistil tak je tam retaz, timing chain

2016-08-04 17:02:42

caute mam otazku, TRIP 2 ukazuje prejdene km od startovania po zastavenie a potom sa automaticky nuluje, TRIP 1 sa mne nuluje pri kazdom tankovani takze kym netankujem sa nenuluje ci uz idem jednu jazdu alebo 100 jazd, je to OK kedze predajca mi tvrdil ze TRIP 1 sa nenuluje iba ked ho resetnem sam. Ako to teda je ?

2016-08-04 17:10:54

marian99: čus, vynuluje se jen po resetu, již jsem to několikrát zkoušel. Ani nevím, jak by poznal, že jsi právě tankoval...?

2016-08-04 18:03:44

tak potom nechapem ze sa mi vynuloval ked som nerobil reset, a to viem lebo to treba potvrdit a nie len podrzat enter

2016-08-15 10:51:01

neviete niekto aky je prevodovkovy olej v Traily manualnej prevodovky ? Cital som na par forach ze vymena oleja za lepsi pomoze prevodovke v tom aby sle lahsie.

2016-08-31 13:39:12

teplicak: QQ 1,6 dci 4x4 najeto 70 000km

k tvému příspěvku, pokud se pokusím být nezaujatý

tak dle mě je např. ŠKODA Yeti oproti Nissan Qashqai vyslověně hnusná a dražší srovnatelně vybavená

Ve VŠECH ostaních věcech jí však Nissan nesahá ani po kotníky a v dílenském zpracování je mezi qaahqaiem a Yetinou stejný rozdíl asi jako mezi favoritem a fábií

2016-08-31 13:50:37

dedaj: Čo sa tyka konzumenta tak maš možno pravdu,čo sa tyka servisu tak by som k tym koncernovym autam zavolal toho konštruktera,nech mi ukaže ako to myslel s opravou.

A nehovorim o tom že pri rovnakej buračke je Nissan opravitelny oproti koncernovemu autu kde sa da akurat tak vyrezat vinko.

2016-08-31 17:20:46

dedaj: Také se snažím být nezaujatý. Ale pokud QQ nesaká Yetimu po kotníky tak zřejmě požíváš návykové látky.


Odpovědět

1 ......... 2  3  4  5  6