Fórum - Téma


T30 2.5 - cidlo snimace klikove hridele


Fórum X-Trail T30 T30 2.5 - cidlo snimace klikove hridele

Informace o modelu: Nissan X-Trail T30 / Classic2013-09-30 16:53:27

Zdravím všechny,

po letech s firemními vozy jsem obohatil soukromý autopark vozítkem pro přítelkyni, a to X-Trail, benzín 2.5, automat, r.v.05, najeto 150tkm (koupeno v ČR, první majitel, servisní knížka). Vše vypadá velmi dobře, ale záhy po koupi se vyskytla jedna chybka. Během krátké projížďky auto dvakrát chcíplo (z kopce, noha jemně na brzdě). Od té doby opět nebyl žádný problém a šlape jak hodinky. Před touto projíždkou auto dlouhé měsíce stálo, následně pouze jedna cesta z bazaru (cca. 320km) a ta byla bez problémů.

Potíž je, že po těchto dvou chcípnutích zůstala svítit kontrolka motoru. Chyba identifikována jako snímač klikového hřídele. Aktuálně má vozidlo v rukou autoservis (kvalitní, nicméně ne orig. Nissan), nechávám provádět kompletní prohlídku, preventivní výměnu oleje, kontrolu a seřízení brzd atd.

Chtěl jsem se zeptat - má někdo s něčím podobným zkušenosti? Z hlediska všech dílů a míry opotřebení by těch 150tkm mělo sedět, na vytahaný rozvoďák, že by si skočil o zub, to nevypadá, motor na volnoběh jen krásně ševelí, jede jak má, takže se mi nechce investovat do kompletní "rozborky-sborky". U automatu to nemůže být ani setrvák. Takže přemýšlím, co a v jakém postupu řešit. Jestli to risknout a po resetu chyby jezdit dál, jestli se to objeví znovu (třeba díky dlouhému stání byl jen nějaký bordel u svíček), nebo preventivně svíčky vyměnit? Je nějak známo, že by daný snímač byl nespolehlivý a po letech/kilometrech odcházel a vyplatí se ho tedy vyměnit? V servisu je ještě nechám zkontrolovat vedení k zapalování, jestli tam třeba není nějaký studeňák, protože chápu-li správně schéma, tak v případě výpadku kontaktu na svíčku by to taktéž vyhodilo tuto chybu, nebo se pletu?

Předem moc díky za jakoukoliv radu.

Matěj

2013-09-30 17:56:44

Mám stejné auto a úplně stejný problém jsem měl s plynem stačilo zvětšit otáčky volnoběhu.

Petr

2013-09-30 18:27:21

Diky moc za reakci. Na kolik jsi to zvednul? Me to se zahratym motorem drzi cca 800, coz mi na benzinovy ctyrval prislo v pohode.

2013-10-03 10:49:54

Tak vše prověřeno, nenalezen jediný problém, otáčku volnoběhu jsou dle manuálu (a měnit tovární nastavení řídící jednotky se mi kvůli tomu nechce). S autem od resetu ujeto několik set km bez problému, takže doufejme, že šlo o sporadický problém (byl hodně zanesený vzduchový filtr, auto dlouho stálo, mohl dorazit nějaký bordel z nádrže, vynechat svíčka, kdo ví). Pokud by se to objevilo znovu a musel jsem to řešit, tak dám vědět příčinu po jejím odhalení, třeba to někomu v budoucnu pomůže

2017-01-13 10:04:00

petrn: Zdravím,jak a na čem se dají zvýšit otáčky? Na volnoběhu mi to drží,ale jak dám na automatu jízdu,tak mi klesnou otáčky.


Odpovědět