Fórum - Téma


Světlomet - výměna ( Almera N16 )


Fórum Almera N16 Světlomet - výměna ( Almera N16 )

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Almera N16  |  Naše vozidla2011-04-25 08:05:12

Ahoj všichni,

prosím o radu. Budu nucen měnit světlomet i blinkr na straně spolujezdce u Almery sedan N16.

Pokud to někdo již dělal a nebo ví jak na to budu moc rád. Uvítám nějaký stručný postup, popřípadě kolik

šroubů a kde je potřeba co oddělat, jak na motorek a tak. Je lepší být připraven, než na to vlítnu .

Děkuji moc všem za pochopení, Váš čas a cenné rady. Přeji hezký den. F. F. Veselý

2011-04-27 08:27:21

To opravdu nikdo neměnil světlomet, nebo neví, kde najít návod?

2011-04-27 22:57:50

Když ti tohle pomůže , je to celej čumák. Víc ti neporadím u Almerky sem to nikdy nedelal .

2011-04-28 07:32:23

Díky moc Thommy, určitě to pomůže, aspoň něco - lepší by byla praktická zkušenost ( na co si dát pozor a tak ),

ale i tohle je moc dobrý

DĚKUJI

2011-04-28 07:53:20

1. odmontuješ plasty kolem kol zespodu od nárazníku a od podběhů tak, aby jsi je mohl odklonit směrem dozadu. Když budeš mít sundaný kola jde to líp.

2. odšroubuješ vpředu dole nárazník od toho tvrdýho plastu (3x šroubek M6)

3. vycvakneš blikače dle obrázku výše.

4. vycvakneš dva mřížky a to tak že nahoře vyndáš ty 2 špunty a pak malým šroubováčkem mezi nárazníkem a tu mřížkou zmáčkneš proti západku (jsou tam 2) , když lehce zatáhneš za mřížku nahoru a podívášse mezi nárazník a mřížku zepředu tak je to si 1,5 cm široky a uprotřed je cca 2 mm široký ten zobáček. Tak ten lehce zatlačíš dozadua současným tahem za mřížku nahoru se vycvakne jeden zobáčeka následně druhej.

5. Vyndř 3 příchatky nárazníku nahoře (jedna uprostřed 2 pod těma mřížkama)

6. odšroubuješ 4 ks samořezných šroubku - vždy na každé straně pod blikačema ze spodu od kola na rohu nárazníku.

7. pak sundáš nárazník

8. Pak už může odšroubovat světlo, dva šroubky nahoře, jeden u blatníku dole a pak už ho ejn vycvakneš uprostřed dole z příchytka a vyndáš konektrory.

9. Pokud demontuješ jen jeden světlomet, jde to udělat tak, že na druhé straně nemusíš demontovat ten podběhový platst, nemusíš sundávat druhý blinkr a odroubovávat ty 2 samořezky a nárazník jen odehneš lehkým násilím. Ale musí ti ho pak při deontáži světla někdo přidržovat a odtláčet od světla, ab jsi tam měl prostor.

Montáž v opačném pořadí.

Stačí tak??

2011-04-29 08:07:19

Děkuji moc HonzaBK, netušil jsem, že to bude tolik úkonů ( nejde to vyměnit bez demontáže sekundárních dílů? Kolo, blatník, podběh...). Myslel jsem si, tak 3 - 4 šrouby oddělat, konektory a

šup šup..... Podívám se tedy v pondělí na to, jen ještě otázka, jak oddělat, znovu připevnit a nastavit motorek naklápění? Je ta tam na šrouby nebo nějaké zacvaknutí? Budu měnit jen jeden světlomet s blinkrem a to na straně spolujezdce.

Jinak děkuji moc všem za cenné rady. František Filip Veselý

2011-05-02 10:11:23

Nejde protože šrouby světla jsou pod nárazníkem a nárazník nesundáš, pokud neodděláš to co jsem napsal.

2011-05-02 15:32:16

Takže asi tak, pro všechny co se do toho někdy budou pouštět a ještě extra pro HonzuBK

Právě jsem vyměnil světlomet i blinkr. HonzoBK, promiň, ale JDE! Není potřeba sundávat vůbec nic

Postup následovný: Otevřeme víko motoru, zboku uvolníme západku blinkru ( je to jediné na čem drží ) a lehkým tahem vysuneme dopředu ( zasunuto ve třech podélných otvorech ). Tak blinkr je venku. Nyní hlavní světlomet, ten drží na třech šroubech. Z vrchu jsou viditelné dva, třetí uvidíme po oddělání blinkru. Světlomet drží ještě za výstupek na spodní straně, na novém světlometu to uvidíte, takže to chce odpojit kontakty, a mírným vikláním vysunout. Trochu doopravdy brání levá strana nárazníku, ale za pět sekund najdete polohu jak u ježka v kleci a světlomet je venku. Největší práce je použít starý motorek naklápění světel a přidělat jej na nový světlomet. Motorek se uvolní pootočením a otvorem pro žárovku uvidíte, že nastavovací šroub je zaháknut do plastového jezdce. Ven půjde mírným naklopením a vyháknutím. Opačný postup je stejné jen Vám přibude šedin .

Nasazení zpět již probíhá opačným způsobem a jde jako po másle!

Případné dotazy upřesním, nebo nafotím. Přeji všem krásné jaro.

2011-05-02 16:17:41

K tomu motorku jen připomínka před výměnou ho nasuňte na konektor a dejte polohu světla přepínačem naklápění tak, aby byl co nejvíc vysunut pak mě nasazení trvá cca 5 vteřin! Prostě to táhlo musí být vysunuto z motorku co nejvíc a ne zasunuto.

Možná s tou výměnou máša si pravdu, bohužel já v 99 % rozebírám auat havarovaný, takže mě ani nenapadne to zkoušet bez demontáže nárazníku. Tak to se ostatním omlouvám.

2011-05-02 18:56:37

Nic se neděje HonzoBK, fakt je, že jsi mně jen příšerně poplašil ( nemám ani garáž , ale s tou vychytávkou na ten motorek jsi to mohl dát k dobrému už napoprvé, nemusel jsem zažívat infarktové stavy .

2011-05-02 21:18:16

Gratuluju

2011-05-03 07:13:28

To mě nenapadlo při tom popisu, až jsi to napsal, tak jsem si uvědomil, že než jsem na to před několika lety přišel, tak jsem taky u toho nasazování motorku vždycky rodil ježky!! To je právě to, že já už to beru automaticky a nenapadně mě to napsat do postupu.


Odpovědět