Fórum - Téma


Světla - nějaký blbý dotek


Fórum Primera P11 Světla - nějaký blbý dotek

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Primera P11  |  Naše vozidla2008-03-28 13:29:06

Ahoj všichni,

na Primeře (P11) mě zlobí jeden takový nepěkný detail - mám nějaký blbý kontakt ve světlech, takže občas nesvítí levá potkávačka, občas nesvítí pravá, někdy svítí vše jak má, ...

Světla vypadají tak, že do nich zezadu vede konektor (asi 6- nebo 8-kolíkový) a dráty k žárovkám vedou odkudsi z útrob světla. No a zdá se, že ten blbý kontakt je kdesi uvnitř.

Zlobí vám někomu tohle taky? Pokud jo, jak jste to řešili? Dá se světlo nějak rozumně rozebrat (a hlavně zase složit)?

Hardcore řešení je, udělat rozvod úplně mimo světlo (do konektoru napíchat malé ploché konektory a dráty vést tam, kam je potřeba), ale poněkud to postrádá eleganci...

Za každou zkušenost budu vděčný

2008-03-28 15:37:11

Problem neni ve svetlech, ale v prepinaci/pacce - v lukasu. Oddelas horni a spodni kryt volantu, vypojis konektroy z te packy a celou ji vytahnes. Je tam tusim nacvaknuta. Potom opatrne rozebrat, procistit, pogumovat a necim zase namazat a bude ti to perfektne svitit

PS: jestli je to tim zjistis tak, ze si stoupnes predkem auta ke zdi (abys to svetlo videl) roznes svetla a zacnes s tim prepinacem lehce verglovat, zkusis rozsvitit tak napul apod

2008-03-28 16:06:20

Ne e, tím to fakt není.

Mám rozsvíceno, můžu přepínat tlumený/dálkový jak je libo, ale na funkčnost těch tlumených to vliv nemá (jestli nesvítily před přepnutím, nesvítí ani po přepnutí).

Zato když mi některý to tlumený nesvítí a klepnu do paraboly, tak se rozsvítí (někdy taky ne).

Zkoušel jsem, zda to není v tom konektoru, co jde do světla - není (při různém pohybování tím konektorem se neděje žádná změna).

Zkoušel jsem, zda dobře sedí konektory na žárovky - sedí (přimáčknuty, prostříknuty kontaktolem).

Zato když trošku zapohybuju těmi dráty, které vedou odkudsi z útrob světla k žárovce, tak to je diskotéka jak vyšitá - svítí/nesvítí. Takže zrada je 100% tam.

No a jediný co nevím je, jestli se to světlo dá nějak rozumně rozebrat nebo jestli mám ten vnitřní rozvod raději obejít.

Měl jsem dvě francouzský auta a těšil jsem se na spolehlivýho japonce... ...to jsem ale netušil, že světla tu budou francouzský (Valeo) :)))

2008-03-30 01:51:14

prepinani tlumenych/dalkovych mne taky fungovalo dobre, ale vubec zapnuti tech svetel...

Jinak jestli to poblikava pri pohnuti dratama ve svetle, tak je to jasny a s tim zkusenosti nemam

2008-04-05 17:09:12

Tak se zdá, že vyřešeno.

Nakonec to asi nebylo nic uvnitř světla, pouze nekvalitní konektor na žárovku - vyměnil jsem a teď se zdá vše OK. Doufám, že to vydrží.


Odpovědět