Fórum - Téma


Sunny N14 elektricke problemiky


Fórum Sunny Sunny N14 elektricke problemiky
2009-02-27 01:53:47

1. Nestahuje okno automaticky, musim drzat. Je to cez prerusovac obvodu? Ak ano, ako testnut funkcnost?

2. Ohrev zadneho okna - po zopnuti spinaca nesvieti kontrolka na spinaci, ani neroztapa okno. Kde najdem rele?

3. Maju byt podsvietene ovladanie "vzduchotechniky" a tlacitiek v strednom paneli? Nesvietia mi :(

2009-02-27 02:34:11

Ad. 1 . Neodpojoval jsi nahodou baterku ? Vim ze na jinych autech to dela .KDys odpojis baterku program na stahovani oken (zmacknutim) se vymaze z palubaku a je treba jej tam nahrat znova.

Ad. 2Myslis ze to bude relátkem ? Co jsem tak zaslechnu l , casto se prepali kontakt primo na okne , zkontorluj ty..casto byvaji zoxidovane a

ad 3 : Osviceni ma byt. Je Jsou tam zarovky

2009-03-04 11:51:18

Tady mě napadá - má být osvětlená přihrádka spolujezdce? případně kde je žárovka? nemůžu jí tam nikde najít... případně pokud nemá být tak dalo by se to nějak jednoduše udělat?

2009-03-04 12:25:58

sundancer - 2. jestli je to silovým obvodem nebo relé vyskoušej tak, že při zapnutém klíčku zapni ohřev skla a musí být slyšet cvaknutí relé. Pokud cvaknutí slyšíš, hledej zavadu v silové části a to buď ve vadné pojistce, nebo ve vadném topném odporu na skle. Tento topný odpor můžeš ale vyskoušet tak, že natáhni plus od akumulátoru přímo k oknu a připoj to přímo na to sklo. Ale pozor nejprve se přesvěč, že to dáváš na správnou stranu !! Aby jsi to nedal na stranu kostry !! Je taky potřeba i tu kostru skontrolovat jestli je OK !! No a pokud Ti relé necvaká, tak je buď vadný spínač nebo to samotné relé.

kajencik - pokud máš vhodné osvětlení např. LED diodové, nebo žárovkové můžeš si ho snadno namontit do schránky v serii s mikrospínačem (nejlépe co má na ramenu kladku) a tento mikrospínač připoj např. u brzdového pedálu na spínač. Je na něm stálé napětí +12V Druhý kabel od žárovky nebo LED připoj na kostru.

Na zásuvce někdy bývá až po zapnutí klíčku a proto to není vhodné sem napojovat . Mikrospínač umísti tak, aby sepnul při otevření schránky. Možno taky koupit tlačítko co se montuje do dveří na vnitřní osvětlení, nebo jsou v prodeji tzv. "alarmová tlačítka kapoty".

2009-03-25 17:08:55

"Ad. 1 . Neodpojoval jsi nahodou baterku ? Vim ze na jinych autech to dela .KDys odpojis baterku program na stahovani oken (zmacknutim) se vymaze z palubaku a je treba jej tam nahrat znova."

S tým vymazaním programu z počítača by som si nebol taký istý. Z vlastnej skúsenosti by som skôr doporučoval tú baterku na pár minút odpojiť a vyskúšať to potom. V prípade, že je to len chyba softwéru, mali by sa obnoviť východiskové nastavenia.

2009-05-30 02:21:05

Ahojte, tak si odpoviem sam:

> 1. Nestahuje okno automaticky, musim drzat. Je to cez prerusovac obvodu? Ak ano, ako testnut funkcnost?

Toto mam nedoriesne, budem riesit za dlhych letnych noci :)

> 2. Ohrev zadneho okna - po zopnuti spinaca nesvieti kontrolka na spinaci, ani neroztapa okno. Kde najdem rele?

Ziadne rele tam nie je (napodiv)! Podla schemy ide ohrev rovno cez vypinac (je to Sunny N14), tak si to zobralo svoju dan priamo na kontakte tlacitka. Rozbral som (treba mat 4 ruky, ale ide to), prebrusil kontakty, uz to hreje (aspon podla avometu :)) Uz aj kontrolka po zopnuti svieti!

> 3. Maju byt podsvietene ovladanie "vzduchotechniky" a tlacitiek v strednom paneli? Nesvietia mi :(

Po predbeznom rozobrati, asi tam nic take nie je :( Schema tiez nic neznacuje (aj ked som sa v tom velmi nevrtal).

Sundancer

2009-10-27 01:23:09

V inom N14 vzduchotechnika podsvietena bola, takze nieco tam bude. Bohuzial, nemal som cas sa tomu venovat a po rozobrati palubovky som jazdil, auto odovzdal, a po montazi ramu hned zlozil takze ziarovecku som neriesil. Tak snad nabuduce!


Odpovědět