Fórum - Téma


Sunny- baterka a kontrolky


Fórum Sunny Sunny- baterka a kontrolky
2008-01-14 19:08:36

Mam problem so sunnym 2.0D. Na pristrojovke mi pri otoceni kluca v spinacej skrinke prestali svietit dve kontrolky - kontrolka dobijania a kontrolka co je nad kontrolkou žhavenia. Pôvodne som tomu nevenoval extra pozornosť ake minule asi po dlhsej trase som odstavil auto vypol motor a rano bola baterka uplne vybita - mala 5 Voltov.

Budem vdacny za kazdu radu kde by mohol byt problem.

BTW Co vllastne signalizuje ta kontrolka nad zhavenim (taka nadrz s kvapkou naspodu)?

Dakujem

Edit: Takze dalsia závada - nieco mi strasne rychlo vybije baterku - vecer odstavim auto a rano ani lampa nesvieti - ze by to bola prerazena dioda alternatora?

2008-01-16 08:47:01

asi tady popisuješ více závad. Kontrolka s kapkou to přesně nevím, ale mohla by souviset s palivovou soustavou, já mám podobnou kontrolku na kkontrolku vody v palivovým filtru v naftě (u jiné značky auta). Tio že ti něco vybije baterku to je potřeba změřit co, a nebo to bude souviset s první závadou a to, že ti to asi nedobíjí, nebo dobíjí málo a baterk auž je vybitá když přijedeeš a ne že se vybije přes noc. Všechno je to pro elktrikáře a měřit odběr na baterce a dobíjecí proudy. Dokonce to nemusí být ani zančkovej servis, je to jedna z jednodušších oprav u kterých nemusíš mít žádné značkové speciální nářadí. tím že píšu jednodušší oprava, to ale neznamená že to je hned. Může to být časově náročné, než se najde chyba.

2008-01-16 19:02:18

Tak sunnik ma vadny alernator , je uz u doktora. Potom dam vediet kde presne bola chyba.

BTW ta kontrolka je fakt kontrolka palivoveho filtru.

Dik za pomoc


Odpovědět