Fórum - Téma


Sundání čalounění


Fórum Primera P12 Sundání čalounění

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Primera P12  |  Naše vozidla


1  2

2011-03-03 12:57:13

no myslim ze neni na co odpovidat odpovedel si s sam... takze zmeris stavu do tlacitka jde nejde a tak dal... uz na x autech bylo vysypany prave ridicovo tlacitko protoze je nejcastej pouzivany...

2011-03-03 14:45:52

No konečně jsme se něčeho dočkali, a ostatní jdou?? asi ti nezbude než sundat tapec a vyzkoušet motorek.

2011-03-03 14:56:01

Ale je co napovídat. Jak se dostanu nejsnáž k tlačitku ke změření či zjištění zda je vysypané ? Jde vyjmout nebo se k němu dostanu jen přes tapecírunk ? Dá se samotné sehnat ? Co mám zkušenost se zrcátkem ,vstřikem či lampou zadní ,tak jsou pouze komplety za pěkné pálky.

Díky za rady

2011-03-03 15:17:54

V tvém 1. příspěvku pro potřebu výměny okna jsi napsal : Pokud se ti nestahuje okno bývají tam dva druhy závad, tyk pokud by jsi potřeboval, tak můžu dál popsat.

Proto ode mne byl tak jedenoduchý dotaz a chtěl jsem vědět ty dva druhy závad.Člověka napadne , že to může být tlačítkem , motůrkem nebo asi i pojiskou ? To podstatný co bych se rád dozvědět , je , jak nejjednodušeji zjistit důvod nefunkčnosti , oba jste asi automechanici se zkušenostmi já jím nejsem a tak se ptám.

Díky

2011-03-04 07:33:44

Dva druhy závad jsem myslel mechanický - kdy s eulámou packy a zacuckuje lanko -což je tu popsáno v jiné diskuzi, druhý typ je elktrický! proč se asi ptám zda ti vrčí motorek?? Takže bych sundal čalounění a vyzkoušel motorek zda funguje když připojím 2 drátama přímo na motorek plus a mínus. No a pak je to jasné, buď e vadný motorek, nebo nejde elktřina takže to může být vadným spínačem nebo někde přetrženej drát. Pokud mmá někdo schéma může ho sem dát, aby jsi viděl kdee máš mít + a kde mínus a který dráty se spínají, aby jsi mohl postupně vylučovat jednu závadu za druhou. Před tím ti fungoval, nebo už jsi to tak koupil. Už jsem viděl že po koupi byl motorek odpojen a aby drželo sklo zavřeno, byly ve dveřích uřízlé dřevěné laťky, ketré sklo podpíraly, aby drželo zavřené.

2011-03-09 10:00:03

Motůrek není slyšet.Stahování fungovalo. Je motůrek jištěn samostatnými pojistkami ? Odkud je přívod proudu a jaká je hodnota ? Předpokládal bych , že nejdříve jde proud přes spínač a pak k motorku.Tak je pak možné změřit zda je na svorkách před a za spínačem. Chtěl jsem se vyhnou demontáži tapecírunku , neb to nevypadá jednoduše , ale asi nic jiného nezbývá.

Díky

2011-03-09 13:53:13

A ostatní okna fungují i od řidiče i na vlastních dveřích?? pokud ano, typuju to na motorek, protože součást motorku je i¨elektronika. Někdo by tu musel dát schéma.

2011-03-14 09:58:15

Ano , ostatní okna jdou jak samostatně , tak od řidiče ovládat.

2011-03-15 07:13:10

tak to typuju motorek nebo něco v ovladači, dráty by měli tedy být OK, to asi nevyřešíš, bylo by potřeba najít někoho kdo má stejný auto a vyzkoušet přehodit ten ovládací panel na zkouškou aby se zjistilo zda to bude tím panelem nebo mottorkem. nebo sundat čalounění a vyzkoušet motorek. je tam ale moc drátůa složitě zapojeno, takže asi někdo kdo rozumí elktřině a má schéma. ještě jedna doplňující otázka. Před tím to fungovalo, nebo jsi to už tak nefunkční koupil??

2011-03-15 10:03:40

Auto jsem kupoval nové , tak vše bylo OK . Pro výměnu nikoho neznám , se servisem Nissan mám blbé zkušenosti , tak asi nezbyde než sundat tapecírunk . Ovládacím panelem myslíš asi to co ovládají 4 tlačítka u ridiče . Motorek je někde mimo a předpokládám ,že tam jdou max 2 vodiče. Pokud není tlačítko použito , tak nejde do motorku proud a pokud je stlačeno tak propojením proud jde. Což by se dalo změřit . Nepředpokládám , že tam půjde jiný proud než má jít a aby motorek nefungoval i kdyby proud šel. Rozebírat 2 dveře to se mi už vůbec nechce , ale pak by se daly i motorky asi prohodit. Tlačitka jsou v kompletu kterémumu ty říkáš ovládací panel nebo jsou to jen přepínače a od nich je vedení k panelu ? Podle toho co píšeš je to asi komplet.

Díky

2011-03-16 12:47:30

Tak jsem demontoval čalounění i ovladač kde jsou kolébkové přepínače,které nejeví závadu. Bohužel bez el. shématu nelze zjistit nefunkčnost motorku ,ale bude to asi on. Je tam skutečně moc drátů a složitě zapojeno.

Demontoval jsem i zadní dveře a pochvaloval jsem konstruktery jak dobře se demontáž dělá a jak snadno je vše přístupné , ale jen do doby odkrytí čalounění zadních dveří. Tady jsem zjistil ,že komplet celé ovládaní okna včetně lanek je totálně schované v plechovém svařenci dveří. Tak ,že ze záměny motorků nebylo nic a vše je při starém.

2011-03-17 11:01:45

To jsi ani nemusel oddělávat, kdybys to tady přečetl. jasně jsem napsal, že do řidičových dveří jdem moc drátů do motorku. ostatní jsou stejné. ASni ten motorček nejde demnotovat bez rozebríání dveří a sundání celýho toho panelu co drží motreka sklo, což když to nejde dolů bude asi velký problém. Pak se ti to rozpadne, rozmotá se ti lanko, vypadne ti kolečko co namotává lanko atd. atd. Když jsem toto dělal porvné, trvalo mě to několik hodin, než jsem přišel na to co a jak. ale určitě bych to nerozdělával. napřed bych zkusil ten ovladač dveří an jiným autě, a na tvém bych zkusil jinej ovladač, abych zjistil jestli je to mototrkem, nebo elektronikou motorku, nebo elektronikou toho ovládání.

2011-03-17 11:45:31

Nepředpokládal jsem , že mohou být tak odlišně provedeny stejné věci. Proto jsem demontoval i zadní dveře.Bylo mi naprosto jasné , že demontáží celého zadního panelu budou neskonalé potíže při zpětné montáži. Proto jsem to ani nedělal. Ovladač dveří u řidiče jde snadno demontovat a dostat se tak až k tišťáku s elektronikou. Ten je jen pro rozvod od přepínačů 3 poloh .Nezapnuto- nepropojeno , dolů nebo nahoru - propojeno Mít el. schéma tak by se dalo zjistit zda jsou funkční přepínače ručního ovládání.Pokud bude ovládání v pořádku tak nevím , co myslíš a jak lze zjistit vadu mezi " motorkem, nebo elektronikou motorku, Podle mne se u motorku mění jen smysl otáček a to provádí ovladač stiskem nahoru nebo dolů . Jak jsem psal nevím bohužel o žádné možnosti výměny panelu za jiný v Plzni.

2011-03-17 14:25:20

já myslím že je tam i ta automatzika, jinak ěm nenaopadá co by tam bylo, dž¨říve to bývalo v tom ovladači. Na motorek jsou ty dva tlustý mám dojem, Myslím že červenýa bílý?? ale nepamatuju si to, až to budu rozdělávat taks epodívám, ale nevím jestli to bude zatýden nebo za půl roku.


Odpovědět

1  2