Fórum - Téma


STK 2016


Fórum Technický koutek STK 20161  2  3  4  5 ......... 6

2016-02-27 16:04:36

Tady je výpis z novely pro období 1.1.2016 až 30.6.2016:

1. Vyčítání Readiness kódů Postup při vyčítání určuje výrobce diagnostického přístroje; vyhodnocení je plně v kompetenci mechanika. Readiness kódy indikující kontinuální monitorování (Comprehensive component; Fuel system; Misfire monitoring) musí udávat proběhnuté testy; nestanoví-li výrobce vozidla nebo jeho akreditovaný zástupce jinak. V případě; že Readiness kódy neindikují proběhlé testy u nespojitě monitorovaných zařízení; doplňková měření se provádět nebudou.

Důležitá je ta předposlední věta. Prohlášení akreditovaného zástupce Nissan máte v obrázku.

Na základě tohoto prohlášení se dá říct, že když se diagnostika na Readiness nepřipojí , bude ve všech bodech hlásit hodnotu 1 a vzhledem k tomu, co stojí v tom prohlášení, by jakýkoliv vozidlo Nissan mělo bez problémů přejít k dalšímu bodu postupu při ME - jinak řečeno za to, že to nenapíchnou nebo se jim to nespojí nebo to hodí všude číslo 1 Vás nemůžou vyhodit a auto by za předpokladu správných hodnot emisí v toleranci mělo projít bez problémů

Prohlášení vyšlo až den po tom, co byl založen První příspěvek v tomto tématu

2016-02-27 17:38:36

no_hits: příklad jedu na ME a stk a ti kokoti mi reknou, že to nejde vůbec načíst a vyhodějí mě. OK jedu na vrakárnu kde mají Consult2 a pripíchnou to řeknou, že je vše ok-. Já si řeknu o potvrzení, že je vše k dnešnímu dni a času vše OK. Jedu zpět na ME+stk, ukážu jim potvrzení, že mám vše OK. A co udělají???

1 Změří mi to podle výfuku a jedu domu a vše - Poděkuji a jedu domu

2 znovu vyhodí, že to opět nejde napíchnout. - Požádám písemné potvrzení, že to nejde napíchnout požádám o kontakt na majitele či vedení STK poděkuji a posílám předžalobní výzvu k úhradě nákladů (cesta na consult2 neco stála a za potvrzení také určitě něco chtěli suma sumárum krásných 2,500Kč ) Dále úhrada ušlého zisku beru 300kčna hodinku a protože to jsou kokoti a musel jsem se nima zabývat 4 hodiny místo 1 tak mě také vznikla škoda 3 x 300 krásných 900Kč.

no_hits: Toto lejstro by chtělo v celé velikosti když to stahnu mam toho jen půl stránky. Toto by se mohlo hodit všem nisanářům, Nemáš to v plné velikosti celou A4?

2016-02-27 18:05:33

aleš: je to přímo v PDF na mdcr.cz sekce autodoprava - SME - vyjádření výrobců / prodejců nebo tak něco je tam Renault/Dacia a Nissan

2016-02-27 18:11:25

no_hits: díky a pro ostatní

http://www.mdcr.cz/NR/rdo...anovisko_emise_Nissan.pdf

2016-02-27 19:38:57

350Z napsalo OK a emise normál. A když jsem technikovi rekl ze kdyz by to neslo ze nissan vydal papir prej nezajem pokud to nemam od ministerstva :D . Dále jsem přišel i na určitý neoprávněné vyhazovaní třeba i octavií ,ale o tom nema cenu mluvit.

2016-02-27 20:21:28

svobi: Já doufám, že si to pár lidí s lepšíma právníma znalostma než já nenechá líbit, a doufám, že tenhle paskvil někdo pěkně odsere . Čekám, kdy kvůli tomuhle začne kolabovat zásobování, bude vyšší nezaměstnanost, protože lidi se ani nebudou mít jak dostat do práce . Ťok je ....

2016-02-27 20:41:44

machy: největší to,co jsi napsal a já opravil je spíš samotný Čech,co může udělat co největší pakárnu Čechovi,místo aby mu byl maximálně legálně nápomocen ! Vztaženo na E+STK

Dobře toho u nás využili už za druhý světový Němci. Ti sami řekli,že cituji: ´´největší svině jsou Češi k Čechům´´.

2016-02-27 22:27:14

bmarcellus: Omlouvam se za vulgarismy , jinak souhlasim. Nejak takhle to zpiva i Landa v Orlikach ... Proti cechu sel zas cech, zrada chytla druhy dech...

Ministerstvo dopravy nam timto zavedlo tzv. Dan z chudoby po tom, co tam probehla lobby ze strany automobilek a chteji nas takhle donutit kupovat nove auta. S ekologii to pritom nema absolutne nic spolecnyho, protoze vyroba novyho auta je vetsi ekologicka zatez, nez jeho provoz. No ale sorry, to jsme hodne odbocili od tematu :)

2016-02-27 23:25:26

svobi: je to přímo na webu ministerstva dopravy v podkategorii vyjádření výrobců u SME a v novele je na tyto vyjádření odkaz, pokud Ti technik řekl nezájem tak je to jen ukázka a důkaz neznalosti a nezájmu těchto pracovníků , někdo na to dojede ... otazkou je která strana...

2016-02-28 10:10:02

no_hits: Přesně tak nezájem od některých bohužel je . A hádej proč protože si někteří nechají sr... na hlavu

2016-02-28 10:14:31

Ja jsem moc zvědavej jak se to v červnu ještě změní, v listopadu mě čeká taky STK a emise, vzhledem k tomu, že na autě není už co dělat a během roku by mělo dostat nástřik spodku, tak nevidím důvod proč neprojít, nerad bych se s nějakým blbcem hádal, ale když to bude nutný tak se nedá nic dělat ; -)

2016-02-28 10:20:15

no_hits: pro naše auta (N15) by neměl být žádný problém, ne?

2016-02-28 15:09:44

xxxmichal: mají problém s tím, že to nemají jak napojit na OBD diagnostiku kvůli Readiness kódům, a protože technici nemají znalosti a majitelé aut o stanovisku výrobce neví , tak jsou auta vyhazovany z emisí nebo posílány do autorizaku, ktetej to už ale neumí napichnout protože tu diagnostiku loni rušili jako zastaralou.

Můj nazor je, že majitel se nemá nechat vyhodit špatně proskolenym technikem, protože je v právu , samozřejmě v případě, že jeho auto není v pochybným stavu

2016-02-28 15:13:05

no_hits: To máš sice pravdu.Ale jak to hloupýmu technikovi vysvětlíš.On Tě vyhodí a kde se dovoláš práva?U majitele STK,nebo na ministerstvu?Tohle by mě zajímalo.Dle mého názoru by se auta co OBDII nemaj měly měřit způsobem co se dělal doposud a auta s OBDII by měly jet už podle toho nového.

2016-02-28 15:21:03

brouček: podivej stanice ma být vybavená tak aby mohla vykonávat kontrolu podle aktuálních předpisů stejně tak je zákonem daný, že technici musí být proskoleni , pokud něco z toho neni splněný nebo Ti technik řekne, že ho to nezajímá a ty seš jako majitel poškozen tím, že jsi nebyl ke zbytku testu připuštěn a nemohl jsi ho splnit, byť tvoje auto všechny body pro získání emisí splňuje, pak se jedná o protiprávní jednání ze strany SME, ideální je kdyby se to u stejného typu auta stalo na jedné stanici vice lidem, řešit takovou vec hromadně.

2016-02-28 15:24:05

no_hits: Jasný.Co píšeš je pravda.Já to vím,Ty to víš a spousta normálních lidí to taky ví.Ale když narazíš na birokrata tam se musíš někde odvolat.Ale kde.

2016-02-28 15:27:48

brouček: Už jsem na toto odpovídal, je tu možnost, žádat náhradu škody a uslého zisku.

doporučuji diktafon a svědka pak už je to jen o vytrvalosti nenechat si srát na hlavu a dotáhnout to až třeba k té žalobě. Z vlastní zkušenosti vím, že z 95% stačí předžalobní upomínka. Ono jim to dojde, že kápli na frajera co se jen tak nezastaví. A když víte, že jste v právu tak klidně dáte 5 tis právníkovi aby sepsal žalobu opět stačí mít doklad o tom, že jste právníkovi zaplatili. pokud je chyba na straně STK tak Vám uhradí i toho právníka zkrátka vše.

brouček: Návrh na náhradu škody zašleš majiteli či provozovateli stk Pokuid tě vyrazí pošlet to doporučeně nejlepa 2x, že jsi se chtěl dohodnout pokud ne obratíš se na soud.

2016-02-28 15:36:48

brouček: Doporučil bych si předem vzít nějákej podezřele vyadající notes, propisku, vytisknout si novelu a vyjádření akreditovanýho zástupce výrobce.

Já bych si zavolal jeho vedoucího a v klidu a slušně bych se zeptal , jaktože jeho zaměstnanec není očividně proškolen a nezná nejnovější novelu vyhlášky, která se týká SME. Pokud by se choval arogantně, ukážu mu kde se o tom v novele píše stejně jako to prohlášení , pokud ani to nepomůže, vytáhl bych malej černej neoznačenej notes a slušně bych se zeptal na jméno jeho co by vedoucího a jeho zaměstnance, který bych si zapsal, následně oběma popřát hezkej den a bez dalších řečí se obrátit a odejít.

Ono většinu lidí znervózní povědomí že někde bude někdo jednat přímo s jejich jménem a ne firmou ve které pracují, a když ani toto nezabere a po pár krocích vás nezastaví , že test provedou, že se spletli, tak bych si jména schoval a na stejnou stanici poslal co nejvíc známých se starým autem ve slušným požadovaným stavu, pak to regulérně hromadně sepsat a podat hromadný upozornění na neustálý porušování zákona.

Jistě není to pěkný jednání, ale když někdo se mnou jedná arogantně aniž bych udělal podle svýho nejlepšího vědomí a svědomí něco špatně, pak není jiná možnost .... a taky je potřeba si uvědomit, že když si nechají majitelé srát na hlavu hned od začátku, tak si na to technici zuvyknou a nikdo s tím už nepohne a pak si za to budeme moct akorát sami

Souhlasím s Alešem až na ten diktafon, pokud s tím nahráním rozhovoru druhá strana nesouhlasí nebo o tom ani neví, nedá se to použít jako důkaz a naopak se to může otočit proti Vám tak pozor na to

2016-02-28 15:37:53

to radsi zajedu o pul kilometru dal, kde budou treba vstricnejsi.

2016-02-28 15:43:09

sakul: beru to podle těch co nemají STK na každým rohu jak třeba my v Brně a pokud by mě takhle vyhodili už třeba ze 3. stanice tak bych to začal řešit taky


Odpovědět

1  2  3  4  5 ......... 6