Fórum - Téma


Srna nepřítel


Fórum Pokec všeobecný Srna nepřítel
2011-02-10 16:57:36

před vánocema se mi podařilo sejmout srnu GTčkem, ne jen, že jsem z ní ani neměl guláš, protože si odkráčela...ale docela hezky mi zdecimovala auto. Schytal jsem to na pravé světlo, takže blatník vyklepat, čelo bylo promáčklé a haupna mírně. No nechal jsem si to srovnat docela pěkně můžete se podívat, nicméně jsem dnes při kontrole provozních kapalin našel i toto poškození. a tak nějak mě nenapadá jak to ošetřit nebo jestli to nějak více řešit nějaké rady?

2011-02-10 17:29:39

no jestli myslíš ten "klobouk" tlumiče nebo jak se to jmenuje, tak to nemáš od srny, ale asi to prorezlo - hodně P11 to má ... co s tím nevím - asi vyříznout a nahradit kusem plechu ?!

jinak hezká barva auta

2011-02-10 17:32:44

Presne taka, znamy problem Primer.

2011-02-10 17:53:26

a já myslel že mi to udělala ta sviňa, respektivě nikdy předtím jsem si toho nevšiml. takže to nebude lehké. no je to rez bude se šířit myslel jsem že mi dala takovou pecku (je to i na té straně) že se to prohnulo a udělalo to tohle.

Petagne: taky se mi moc líbí, modrozelená metla, fotka to nevystihne ani.

2011-02-10 18:36:20

JJ, srny jsou potvory, také jsme kdysi jednu nabrali.... Jinak tohle už máš zarezlé dost, pokud se to zavčasu preventivně neošetří, pak už jedině výměna za nový. Já jsem to u své staré P10 ošetřila konzervačním přípravkem od Dinitrolu jak v motorovém prostoru, tak i z opačné strany od kola a dodnes koroze nulová. Je důležité též dbát na bezvadný stav toho pružného těsnícího tmelu ve spojích, aby tam nezatékala voda a nedostávaly se agresivní látky. Ty ho tam máš porušený, což rovněž přispělo ke zhoršení koroze. Ovšem tohle je ve srovnání se zánovními Mazdami slabý odvar, ty už kvetou po 3-4 letech....

2011-02-10 19:23:15

takže myslíš doris že už to je dost? jako já nejsem zastáncem oprav vždy radši nové díly. třeba jak jsem si nechal vyklepat ten předek tak s tím nejsem stopro spokojen, znáš to nikdo to nevidí ale ty to vidíš že tam nějakej ten milimetr hapruje:D jakože zrovna v téhle kosmetice nejsem moc zběhlí, bejt to bok tak ho sundám, vybrousím, vytmelím, ale když takhle koukám na toto tak nevím co s tím nějak

2011-02-10 19:38:36

Hmmm, no ještě záleží, jaké to je z opačné strany, když se koukneš nad kolo. Myslím, že uvnitř to bude chycené dost a i když se to dá zpomalit použitím chemie (stabilizátor rzi, konzervační vosk pro dutiny nebo vyplnění izolačním tmelem apod.), zastavit už to dlouhodobě nepůjde. Hodně záleží, jak dlouho si chceš Primerku nechat. Pokud zvažuješ, že si během pár let koupíš něco jiného, řešila bych to jen chemii, aby se koroze zpomalila.Tahle auta mají silnou konstrukci, takže to ještě vydrží. Pokud si chceš auto nechat dlouhou dobu, tak se to bude muset dříve nebo později vyměnit. Nemám však zkušenosti s náročností takové opravy. Toť můj názor.

2011-02-10 19:48:08

to já taky nemám ani ánunk, příští týden mi příjdou origo podběhy tak to budu sundávat a vše omrknu a budu vědět víc. jako těžko říct jsem pořád na vážkách jestli si GTčko nechat. na jednu stranu líbí se mi jak se za ním každý otočí, já třeba ještě žádné jiné než to moje neviděl to se mi taky líbí:D je to designově pro mě Silvii a GT-R34 nejhezčí nissan, který mi vyhovuje svou prostorností (liftback) dyť tam toho naskládám víc jak do octávky, je tak dlouhá, ale přitom tak elegantní. Takže otázka za co bych ji vůbec mohl vyměnit? snad jedině za GT-R34, ale ten s pravostranem nezkousnu:D

2011-02-10 21:29:43

Jo je to znamy ze spod jsou dva plechy na sebe nabodovane a blbe osetrene a proste to tam rezne . Takza nejlip vyndat tlumic , Poradne to tam odrbat natrit + zastrikav voskem . A ze zhora to poradne zalejt voskem a nech to tak nez to prohnije to bude dlouho . A kdyby tak se to tam vyrizne a navari kousek novej . Tady udelali vylozene naprd zespod ochranu je tam jen nastrik bez toho sajrajtu a ani skvira neni karosarkim tmelem osetrena.

Ja to tam mam taky rezavi ,ale jen trosicku. Treba P10 vtomhle problem nemela ,ale zase jinde.

Jeste si zkontroluj jak mas zadni podbeh tak uplne dole jakoby do prahu to uz jsem videl taky rezave .

2011-02-10 22:33:32

Tak opet,na to jak ma moje Primerka toho uz doost nalitano,tak je stale (tuk tuk) v dobrem stavu a po rezi vesmes ani znamky. V tomhle miste to mam na jedne strane uplne OK a na druhe je to lehce chyceny.Ale mel bych tenhle rok menit predni tlumice, resp. znamy,tak bych mu rekl,at to tam poradne osetri,jak to jen jde a zalepi nevim cim,aby to nemelo tendence odspodu stale vice a vice reznout.Pak to vydrzi opet nekolik let.

2011-02-11 06:19:20

Mě už se tam taky začína oběvovat rez

2011-02-11 07:43:42

Nejlepší je prevence, je jednodušší a levnější, než oprava zarezlých plechů či výměna dílů. Mi se nejvíc osvědčily profi výrobky od Dinitrolu, cenově přijatelné a kvalitou i trvanlivostí nadprůměrné. Každopádně souhlasím s tím, že na to, jak jsou tahle auta už stará, tak ta koroze je ještě v pohodě.

2011-02-11 07:59:50

Doris: souhlasím s prevencí, ale tady už je pozdě na prevenci:D


Odpovědět