Fórum - Téma


škubání-sunny


Fórum Sunny škubání-sunny
2010-07-28 13:55:16

Zdravím...mám nissan sunny 1.6 16V, 66kw, rok 95, stříkačka...

...a mám problém ten, že mi škube...musím jezdit tak, že na plyn skoro nešlapu, jen tak to lechtám a co nejdřív přeřazuju na vyšší rychlostní stupně..nebo musím ho sešlapnu na podlahu ne moc rychle ani pomalu ale stejně na podlaze začne škubat..nebo od 1ky to rvát na max. ale po zařazení 3ky kdy ty otáčky nejdou tak rychle nahoru začne trhat...ideální jízda je furt za 5 do ryvhlosti 65km/h..

Auto bylo na diagnostice-byla ok, vyměnila se lambda sonda, zkoušeny jiné svíčky, jiný benzín, nová pumpa, vyměněny vstřiky, rozvody ok,

Na autě jsou špatný tyhle věci: nefunguje otáčkoměr, ukazuje jen občas nebo lítá od nuly na max. i dyž mám neutrál...(že by čidlo otáček?)...dál se tam dávalo nové tepl. čidlo..auto blblo ještě víc, muselo se dát jiné a jeste k tomu musí být vyvedené ven z motoru...(myslí si že je furt studeny tak jede porád na sitič-že by??)

Ještě čekám až mi přijde nové výko rozdělovače a palec+nový benz.filtr...

Mechanik si myslí že to bude někde v elektrice, asi tím tepl. čidlem.....co myslíte vy???

2010-07-28 19:00:18

To teplotní čidlo bych na 100% řešil..

2010-07-28 20:44:01

videl bych to na zapalovani... pokud ti nefunguje otackomer muze to byt vadnyma budikama (obvykle voltage regulator) nebo muze byt nejaka najebana ECU ovsem priznaky (cidlo a to co pises) by spise ukazovalo na problem s distribuci benzinu, ---> zkontroluj striky konektory atd, taky by to mohl byt vadny snimac polohy klapky... co vaha vzduchu je cista a ok??

2010-07-28 22:57:17

Váha vzduchu je ok...zejtra dopoledne mi přijde už snad správný víko a palec + benzinový filtr..jestli to nepřestane tak pojedu s tím na vrakač a zkusím tam na zkoužku počítač z jinýho...pak se uvidí co dál..

2010-07-31 11:27:49

Tak jsme na to asi přišli...jak je snímač klapky, tak jsme s ním zkoušeli měnit polohy, ale jen to trochu měnilo otáčky na volnoběh nebo to i chcíplo, ,ale motor furt nešel vytočit do otáček, ale když jsem mu dal plnej a kamarád vrklal s kabelama u toho snimace nahoru i dolu, tak chvílema motor šel vytočit na maximum....jen nevíme co s tím máme udělat...jestli ten snímač rozdelat a kouknout jak to tam vypada??jen máme strach aby na nás nevylítali nějaký perka :-D ...aby jsme to dali zase do kupy..

2010-07-31 12:06:06

tym snimacom polohy klapky predpokladam ze myslis TPS throtle position sensor, ci mas dobry alebo zly sensor sa da lahko premerat tak, ze zoberes multimeter, odpojis minus pol od baterky a das ho na konektory toho snimaca, potom ty alebo kamos jemne taha plynove lanko alebo slape na plynovy pedal a ty pozeras hodnoty odporu, odpor je v kiloohmoch a pri zavretej klapke je nizky a musi sa postupne menit po vysoku hodnotu, odpor sa musi plynulo menit, ak sa meni skokovo tak je vadny TPS a treba ho vymenit, niekde som cital ze sa to da aj opravit, ale neviem, ci to stoji za tu robotu alebo zohnat z vraku dobry, ktory si omeras, v sunny je GA16DE?


Odpovědět