Fórum - Téma


Silnější spotřebiče 12Vzásuvka zapalovač


Fórum Qashqai J10 Silnější spotřebiče 12Vzásuvka zapalovač

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Qashqai J10  |  Naše vozidla2012-02-28 12:46:57

Chtěl bych se zeptat, jestli tady někdo řešil problém s používáním silnějších spotřebičů v QQ+2. Já používám měnič a kompresor, poslední dobou adaptér na NTB a nabíječky.

Zkušenosti s továrními zásuvkami jsou tristní... měnič a slabý větrák (60W!) na foukání lodí odmítal spolupracovat se zásuvkou v kufru, se zásuvkou v palubní desce nic moc. Měřil jsem to a zjistil, že použité vodiče jsou natolik tenké, a zásuvky natolik šuntové, že i při poměrně malé zátěži se klidně 1/3 napětí ztratí než dojde do konektoru spotřebiče. Což při používání bez běžícího motoru způsobuje jednak vypínání měniče, druhak výrazně větší odběr energie (a vysávání baterie) než je nutné. Čili originální zásuvky jsou použitelné pouze pro opravdu malé spotřebiče (1-3A, nabíječka na mp3/navigaci/mobil).

Řešil sem to tak, že jsem si ze silného přívodu do kabiny (pod volant) odbočil silnějším drátem 2 zásuvky (vybral sem si SPEACON), které používám pro měnič, notebook, kompresor a babíječku baterie, zatím spokojenost.

Řešil to ještě někdo jinej?

2012-03-10 21:45:53

Ahoj, koukam, ze jsi resil to same co ja...

Taky casto pouzivam invertor a tak mi proste v aute jeden konektor chybi. Navic by se hodil i konektor do zasuvky vepredu mezi sedackama, ketry by sel nonstop kvuli nabijeni baterek a nebo mobilu...

Kdyby to tu nekdo mel nejak poladene urcite bych ocenil rady jak na to... Diky.

2012-03-11 08:40:52

Jednoducho - treba natiahnuť poriadne drôty priamo z baterky...


Odpovědět