Fórum - Téma


Serena koroze , šustot atd...prostě ojet


Fórum Serena Serena koroze , šustot atd...prostě ojet

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Serena  |  Naše vozidla2012-03-11 18:55:52

Zdravím, zakoupil jsem Serenu 1.6 16V , mordá metalíza, auto jede slušně , má údajne necelých 130000km, nevím jestli nebyl stočený tachometr, je to r.v . 1997 z Německa v r. 2008.

Dnes jsem potřeboval prohodit přední pneumatiky, tak to zvedám na hever za ty patky za předními koly a oni se mi propadli dovnitř. Celá ta nástavby patky byla totálně schnilá. Koukal jsem ža auto má rám, není to samonosná karoserie naštěstí, takže snad půjde takovéto věci řešit nějakým vyvařením, prolez jsem celý podvozek, koroze je ve všech čtyřech rozích , to se bude muset nějak udělat, prahy po celé délce vypadají že budou ještě OK.

Máte někdo zkušenosti s korozí a opravou prahů, podběhů a spodku vůbec??

Prokousal jsem se až k motoru , chvíli trvalo než jsem našel finty s vyklápěním předních sedadel , motor vypadá celkem dobře, nikde nic výrazně neteče, tak snad bude OK. Četl jsem že tyhle motory mají rozvodový řetěz, ne řemen , je potřeba to nějak měnit? řetěz se asi vytahá a pak se rozladí předstih a synchronizace ventilů ( vačky) ne?

Ještě jsem si všiml, že když běží motor na volnoběh tak skoro není slyšet , ale jak postupně zvedám otáčky ( i bez zařazení) tak kromě klasického motorového zvuku slyším i sílící takové ševelení- myslím práve že to je řetěz a ventily, je to normální? U normálního auta s motorem vepředu jsou většinou tyhle zvuky neslyšitelné, protože je to odděleno odhlučněnou přepážkou, tady je motor přímo pod zadkem tak chápu že uslyším více různých zvuků.

Jinak na to že je to 1.6 tak to docela jede, sice na našem testovacím kopci tady u Rumburka jsem z toho nedostal víc než 80Km/h na 4ku, ale to je táhlé 2km stoupání , kde ztrácí dech spousta starších aut a hlavně náklaďáky.

Jo a ještě jsem zjistil že centrál v šoupacích dveřích nedokonale zamyká, přední dveře jsou OK, ale šoupačky jak tam mají to překlápítko tak se překlopí je do poloviny a nezamkne, to bude asi chtít sundat tapecírung a nějak namazat táhla že?? nebo je na to nějaká jednodušší finta?

Na žádný další problém jsem zatím od včerejší koupě nenarazil, tak uvidíme.

Děkuji za případnou pomoc.

Dan

2012-03-28 20:23:57

cus jsem z Rumburka a mám taky serenu tak se mužem někdy sejít,něco už ot om vím tak třeba ti moje poznatky a zkušenosti pomůžounapiš kontakt interkou


Odpovědět