Fórum - Téma


Samostav v zadních bubnových brzdách


Fórum Primera P10 Samostav v zadních bubnových brzdách

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Primera P10  |  Naše vozidla


1  2

2008-07-10 17:22:40

Doriska.Plně chápu Tvou radost z perfektně vykonané práce.Po minisrazíku s Vámi vůbec nepochybuji o skvělých dovednostech Vašich rukou.Já osobně brzdy opravuji velmi rád,skoro na všech autech je princip i provedení podobné.Jen je třeba dbát pečlivosti a čistoty.Tak mnoho najetých šta stných kilometrů s PERLOU severní Moravy,potažmo i celé republiky.

2008-07-10 17:28:11

Miroslav: Děkuji moc, pochvala od Tebe je pro mne velké vyznamenání a potěšení. Už si taky budeme dělat brzdy sami, nejtěžší je vždy "poprve", když člověk neví, do čeho jde. Taky přeji spousty šťastných kilometrů s krásnými autíčky.

2008-11-06 23:23:41

Nazdar všetcia. Ja mám zas taký problém, že som vymenil zadné pakne (obloženie) a povedali mi, že ručná brzda sa donastaví sama. Tie samosvory sa hýbali poľahky aj tie matky na nich sa krútili bez broblémov. Ale nie je tomu tak, ručná brzda ide príliš vysoko a takmer nezaberá. Neviete niekto, ako to donastaviť ? Na tiahlach žiadne šrouby niesú. Inak to nohou brzdí super.

2008-11-07 09:46:02

jedine sundat bubny,radsi ty samostavy jeste jednou rozhybat a nez nandas zpatky bubny,tak pakny nastavit tak,aby ti ty bubny sli nasadit hur(proste aby ty pakny byli co nejvic roztahly)...ono totiz nekdy trva dyl nez se ty samostavy nastavej...

2008-11-07 09:54:59

Já jsem ty samostavy nacvakala ručně, aby ručka zabírala už kolem 4 zoubku. Chodily sice zlehka, ale trvalo by to asi dlouho, než by vymezily vůli......Když sundáš bubny, k samostavu máš v poho přístup, pérkem na nich u ozubeného kolečka to nacvakáš a roztáhneš pakny od sebe. Buben se po nasazení musí lehce otáčet a nikde nesmí drhnout. Drobnou vůli už si ten mechanismu vymezí sám, na válcích nám naměřili dokonale stejný brzdový účinek po zajetí brzd, i když jsem to seřizovala "od oka".


Odpovědět

1  2