Fórum - Téma


J10 - Rozebrání zrcátka - oprava sklápění


Fórum Qashqai J10 J10 - Rozebrání zrcátka - oprava sklápění

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Qashqai J10  |  Naše vozidla2014-11-10 07:49:04

Ahoj tak bych potřeboval poradit nějakej fígl jak rozebrat zrcátko, rozebírali jste ho někdo? Hlavně mě jde o to jak pootočím celým tím tělesem zrcátka proti tomu trojúhelníku co se montuje na auto. Připadá mě to že je to nerozebiratelné. Složit to jde krásně, oni asi napře ve výrobě složí zrcátko skoro komplet bez skla, pak ho nasadí na trojúhelník (zacvaknou a pootočí) a následně namontují kabel a nakonec sklo. Ale jak to rozebrat?, poraďte. Díky

duncho  

HonzaBK, 2014-11-10 07:49:04 napsal:

Ahoj tak bych potřeboval poradit nějakej fígl jak rozebrat zrcátko, rozebírali jste ho někdo? Hlavně mě jde o to jak pootočím celým tím tělesem zrcátka proti tomu trojúhelníku co se montuje na auto. Připadá mě to že je to nerozebiratelné. Složit to jde krásně, oni asi napře ve výrobě složí zrcátko skoro komplet bez skla, pak ho nasadí na trojúhelník (zacvaknou a pootočí) a následně namontují kabel a nakonec sklo. Ale jak to rozebrat?, poraďte. Díky

2014-11-10 15:05:12

paci sa:

2014-11-11 07:29:37

duncho: no tak základní věc snad tady zvládne skoro každý a na to bych se neoptal, takže znovu -jak rozeberu zrcátko NA JEDNOTLIVÉ DÍLY - hlavně jak oddělit těleso zrcátka od trojůhelníku - myslím že i v prvním příspěvku jsem to napsal dost jasně. Ale jinak děkuji za snahu!

duncho  

HonzaBK, 2014-11-11 07:29:37 napsal:

duncho: no tak základní věc snad tady zvládne skoro každý a na to bych se neoptal, takže znovu -jak rozeberu zrcátko NA JEDNOTLIVÉ DÍLY .. - hlavně jak oddělit těleso zrcátka od trojůhelníku - myslím že i v prvním příspěvku jsem to napsal dost jasně. Ale jinak děkuji za snahu! ..

2014-11-11 08:33:20

No jasne si to nenapisal, lebo stale netusim co chces. Jediny trojuholnik aky tam je, je drziak zrkadla ktory je uchyteny na dverach. Mas servisny manual ci nie? Tam to mas vsetko do detailu nakreslene a popisane.

2014-11-11 15:52:46

duncho: vidíš že jsi to pochopil, ano třeba to už potřetí pochopíš * rozebrání zrcátka na prvočinitele (potřebuju se dostat do motorku na sklápění). Takže základní co jsem zjistil je oddělit celé těleso zrcátka od trojúhelníku který je na dveřích přesně tak jak jsem to napsal v mém prvním dotazu Ale jak??

duncho  
2014-11-11 16:08:32

Musis zhodit tapacirung dveri a potom ten plast z vnutornej strany ako je uchytene zrkadlo. Tam su tri matky, ktore ked povolis, zrkadlo vyberies von.

2014-11-12 07:25:37

duncho: ahoj to je marný , to je marný to je marný Můžeš si prosím přečíst můj první příspěvek a nepsat tady pořád blbosti? Ty myslíš že se tu budu ptát na takový triviálnosti jak sundat zrcátko ze dveří nebo vyndat sklo nebo lakovanou krytku, když tady radím v podstatně odbornějších tématech, takže ještě jednou a naposledy a doufám že někdo odpoví s nebudeš sem zase psát hovadiny!!

Nevíte někdo jak se dá rozebrat zrcátko - oddělit těleso zrcátka od trojúhelníku abych se dostal k motorku sklápění?? tzn. rozdělit zrcátko na těleso zrcátka a trojúhelník který se šroubuje na dveře? Nevíte někdo jak to napsat aby i DUNCHO pochopil otázku a nezasíral toto téma "blbejma" triviálníma obrázkama??

2014-11-12 08:09:09

honzabk: Poslyš,nemyslíš,že už to přeháníš??? Duncho se ti tady snaží pomoct a ty máš jen blbé pindy... Máš tam od něj návod komplet rozborky a zborky tvého podělaného zrcátka... A jestli opravdu neumíš napsat co vlastně chceš,tak se raději ani neptej Mě už tady vadí ty tvoje blbé pindy To ty tady ze sebe děláš všeumělce a když se ti někdo snaží pomoct,tak ho odpálkuješ,že je nechápavý.... Měl by ses nad sebou zamyslet. Odpovídat ti na tvůj jistý feedback nebudu

2014-11-12 13:27:27

korálek224: tak to už tedy nechápeš ani ty? Já jasně hned v prvním příspěvku píši, že potřebuju rozdělat zrcátko na prvočinitele a zdůrazňuji že potřebuju oddělit těleso zrcátka od toho trojúhelníku. Asi jseš stejně nechápavý jako on, nebo neumíš číst, protože jsem nikde v jeho příspěvcích nenašel ani náznak návodu jak zrcátko rozebrat! První bylo jak vyndat sklo a lakovanou krytkua druhý bylo jak odmontovat zrcátko z auta, prosím odcituj mě nebo napiš datum a čas příspěvku kde napsal návod. takže znovu a tentokrát i pro tebe a případně pro ostatní co to potřebují napsat několikrát po sobě aby to pochopili!!. PRosím nevíte někdo jak se rozebírá zrcátko na Kaškaje na prvočinitele - zejména mě jde o to, jak oddělit těleso zrcátka od toho trojúhelníku který drží zrcátko na dveřích. Děkuji všem kdo napíší normální srozumitelný návod nepíší sem hovadiny.

PS máš štěstí že tvůj neslušný příspěvek je na mě, tak ho nemažu, kdyby byl napsán proti komukoli jinému tak bych ho smazal

Napsal jsem sem jednoduchou a jasně znějící otázku a očekával jsem normální odpověď , která bohužel není!!

duncho  
2015-02-20 09:26:05

Honzo prisiel si na to ako to rozobrat?

2015-02-20 12:38:49

duncho: je to nerozebíratelné oficiálně. Buď by sis musel vyrobit přípravek, který ti na 4 místech pozvedne těleso zrcátka proto tomu trojúhelníku (je to vidět že je ta to zapadlý v takové drážce a pak pootočit, nebo to udělat násilím, jako že chceš zrcátko ulomit - vyviklat - tím poohýbáš celou tu trubku na který se to otáčí. A tím poohýbáním to taky vlastěn mírně pozdvihneš a ještě tomu pak pomůžeš šroubovákem. Pak to jde vyndat pootočením v obou případech. Vzhledem k tomu, že to budu asi dělat častěji, tak si asi vyrobím ten přípravek. Teď jsem to dvakrát dělal tím násilím, ale pořád mám starch, aby tam neprasklo něco jiného, místo ohnutí se plechu. Po rozebrání pak ten plech sklepu tak jak má být originál .Zacvaknout to tam pak jde jednoduše napoprvé.

duncho  
2015-02-20 13:07:11

honzabk: Ked to rozoberies, mas potom pristup aj k tym koncovym kontaktom, ktore vypnu motorcek ak sa zrkadlo dostane do spravnej pozicie ked sa sklopi/ odklopi? Mam totiz problem s tym ze niekedy zrkadlo nereaguje na prepinac ak ho chcem sklopit alebo odklopit. Chcelo by to precistit tie kontakty. Dik

2015-02-20 15:09:19

Občasné vynechání nebo nereagování na přepínač sklápění zrcátek - to se mi děje taky. Myslel jsem, že je to přepínačem na přístrojovce a tak jsem ho chtěl koupit novej. Ještě jsem se k tomu nedostal.

duncho  
2015-02-20 15:30:37

levap: praveze to nie je prepinacom, chyba je v zrkadle. Pravdepodobne su tie kontakty trochu zajdene (zaoxidovane) a potom to takto blbne. Ja som si robil automatiku sklapania zrkadiel a na vystupe mam rele s LED, ktore mi signalizuje v akom stave su napajane zrkadla. LED svieti (to znamena zrkadlo je pod napatim) no to ostane nehybne v povodnej polohe.

2015-02-24 07:45:42

duncho: je tam motorek a celý plošňák s elektronikou. Bohužel v tom plošňáku bývá nějaká chby. něco v něm cvakne, tak jak by mělo, ale motorek se nerozjede a motorkem to není. Mám 3 kusy špatnejch těch plošných spojů na levý zrcátko a jeden vadnej na pravý a všechny nepracují stejně špatně, Jen v nich cvaká a motorek nic...

duncho  
2015-02-24 08:04:57

honzabk: to co tam cvaka su koncove spinace, ktore treba vymenit myslis, ze by sa dalo k tomu dostat bez rozobratia tych dvoch casti?

2015-02-24 15:35:32

duncho: ne nedá, jedině nějak rozřezat obal

2016-11-24 17:18:44

honzabk: Ahoj, neměl bys prosím nějakou fotku či nákres toho přípravku, případně těch míst, kde to zvednout? A pootočit z Jaké pozice do jaké? Díky moc. Měl jsem zrcátko roztřepané po té, co mi to nějaká modrá dodávka odřela, a teď ho mám dost nabourané, ale furt doufám že ho zachráním, neb se mi nechce platit lakování atd.. Díky moc.


Odpovědět