Fórum - Téma


Rallye nehoda v Nivicích


Fórum Pokec všeobecný Rallye nehoda v Nivicích1  2  3

2012-11-11 20:00:51

Jístě většina z vás ví o nehodě co se stala o víkendu.

viz http://www.novinky.cz/kri...-ovlivnit-rekl-ridic.html

Co jsem si četl diskuze pod článkem tak všici viní řidiče že to že ho nadlehčil vítr je blbost, že jsou to závody primitivu se samolepkama na autech a měli by je zakázat, proč tam letěl 150 když je tam povolená rychlost 90, ale o tom přece závod je, v něm předepsaná rychlost neplatí, navíc řidič vypověděl že se dalo jet i rychleji ale že pro jistotu přibrzdil.

Já nechci odlehčovat smrt těch dívek a pozůstalým vyjadřuji upřímnou soustrast, nicméně jsem si nevšiml že by někde byly natáhlý distanční pásky, který vymezují bezpečnej prostor a ani starostka udajně o závodu nevěděla a to že dívky stály kousek od silnice navíc za horizontem, kde se předpokládá že auto může uletět má taky svůj podíl na nešťastné události. Navíc 3 z dívek byly nezletilé a rodiče nikde, pravda je ovšem že děti se mohly zbalit a vyběhnout za barák a rodičům o tom neříct. Každopádně bych řekl, že vina bude spíš jinde než na řidiči nebo né uplně na řidiči.

Někteří z Vás tady jezdí podobné akce a vidí do této problematiky trochu více než já. Rád bych věděl jestli na mén názoru je něco pravdy a nebo jestli je to skutečně vina čistě řidiče. Snad tady bude plodnější diskuze jak na novinkách

2012-11-11 20:28:59

Take by me zajimal nazor. Co jsem cetl, tak pry z cesty pak letel jeste 100m . Jasne ze jel 150 (tj 42m/s), ale i tak mi to prijde hrozne moc.

Ja bych osobne nikdy na zavody nepachl, presne z tohohle duvodu.

2012-11-11 20:39:55

Já bych klidně zašel třeba tady na dvořiho se sunnym, jen jsem se k tomu nikdy nedostal. Ale stoupl bych si tam kde to auto nemůže vyletět a nebo může ale bude dostatečná úniková zóna, Nikdy však za pásku nebo za horizont k silnici kde to auto může vyletět. Pokud není tak platí věta před páskou.

Jinak při rychlosti 42m/s asi nebude takovej problém ,,udělat 100m,, i když vozidlo zpomaluje pokud je plocha relativně rovná a vozidlo nenarazí na překážku nebo se nezačne kutálet. Většina zraněných nebo usmrcených u těchto závodů bývá hlavně z důvodu že stáli kde neměli.

Děkuju za názor

2012-11-11 21:03:21

Je to smutný

Setrvačná síla je obrovská a terén auto vymrští kolikrát nepředvídatelným způsobem.Je to motorsport a ten bude nebezpečný,dokud tam budou přítomní lidi,stejně jako parašutismus- to je život.Určitě by měli být všichni písemně poučený,aby mohli sami někoho napomenout a vykázat ho jinam,ale jsme jen sobečtí člověci no

Sám sem viděl na amater závodech porsche,jak jednomu pilotovi na konci cílový rovinky prasknul pedál brzdy a on proletěl kačírkem a bariérou až za plot,který byl v kopci.Auto kotrmelcovalo dost daleko a odletěl vrtulníkem do nemocnice.Bejt to oficiální závod s divákama,tak je to druhý Le Mans 1955

Jinak nestoupat si tam,kde se skáče,brzdí na krev a vyjíždí ze zatáčky - ale to je celá rally žejo?Tak si jedině najít vyvýšený místo nebo bejt dost daleko a míň vidět,ale odejít zdravej.

2012-11-11 21:06:00

Ono je přeci třeba přijmout odpovědnost, že když jdu na závody a stoupnu si blízko trati je tam riziko smrti nebo zranění. Poslední dobou mi připadá, že každý vyhledává nebezpečí a adrenalin, ale není schopný si to (v případě nějaké nehody) osobně ustát. Já to za sebe řeším tak, že tam nelezu , ale proč to zakazovat? Samozřejmě, že se můžeme snažit budovat absolutně bezpečný svět, ale koho by bavil....a jaké by měl další své (větší) problémy?

2012-11-11 21:57:50

To je čo za kravina obviňovať NA PRETEKOCH vodiča, že išiel rýchlo?!

Vodič na pretekoch nemôže byť vinný, organizátor má zabezpečiť také opatrenia, aby aj v prípade tej najhoršej zhody okolností nedošlo k zraneniu divákov! To, že je niekto debil a aj s deckom sa postaví na vonkajší oblúk zákruty (ako to bolo nedávno u vás) alebo nerešpektuje pásku (ako minule u nás) je len a len jeho chyba! Škoda mladých životov, ale toto je chyba niekoho iného!

2012-11-11 22:20:52

Názory těch, kteří blijou svoje zvratky na diskuze typu idnes a novinky neberu vůbec vážně. To je pouze sebranka zakomplexovaných lidí, kteří rozumí všemu a všude byli. Já byl v roce 2007 vedoucím rychlostní zkoušky a navštívil jako divák mnoho dalších rally, a vím, jaké jsou při takových akcích problémy s lidmi okolo trati. Bohužel, toto je obrovská tragédie, čtyři nevinné životy, ale to se prostě nedá nic dělat. Posádka havarovaného vozu je zkušená dvojice a nemyslím si, že by danou situaci nějakým způsobem podcenili, prostě jeli na čas, jako každá posádka. Rodiče obětí z toho možná něco vysoudí, ale dcery jim to už nevrátí. I takové černé okamžiky bohužel k rallysportu patří.

2012-11-12 02:24:09

"Danny" Jste rozumný člověk.Hezky ste to napsal.

2012-11-12 07:45:46

Souhlasím s vyjádřením Dannyho, občas taky chodím na relly s epodívat, ale to co dokážou někteří diváci (vědomě i nevědomě) , to by museli zrušit každou rychlostní zkoušku nebo tam dát několikanásobně více pořadatelů. tady to asi bylo u děvčat nevědomky - neví co dokáže auto v takové rychlosti v jejich věku. Řicič při závodech za to nemůže. Zajímavý že na okruhu nikdo nepřeleze plot a nestoupne si hned na kraj dráhy za zátočinu do kačírku!!

protlak, 2012-11-11 20:28:59 napsal:

Take by me zajimal nazor. Co jsem cetl, tak pry z cesty pak letel jeste 100m .. . Jasne ze jel 150 (tj 42m/s), ale i tak mi to prijde hrozne moc.

Ja bych osobne nikdy na zavody nepachl, presne z tohohle duvodu.

2012-11-12 08:19:10

100m se ti zdá moc? Nebejt tam ten plot tak brzdil ještě dalších 100m. Nezapomínej, že jel po trávě. Pořád mě udivují lidé co si myslí, že zastaví auto na fleku. Např: za ideálních podmínek je brzdná dráha z 200km/h na nulu celých 400m

Kdo někdy brzdil krizově, tak ví, že se brzdná vzdálenost zdá nekonečná.

K té nehodě. Je to moc smutný, škoda mladých holek a holčiček. Rodiče chápu, jsou v šoku, že hledají viníka. Na druhou stranu já bych 13 letou dceru na závody beze mě nepustil.

Zajímavé je, že sám otec v rozhovoru prohlásil, že tam nebyly žádné pásky, ale jenom cedulky s nápisem zakázaný prostor. Holky zřejmně stály na označeném zakázaném místě. V tomto případě bych viděl vinu na rodičích.

2012-11-12 08:41:42

no nehoda mi nadzvedla mandle z důvodu zkaženého veřejného mínění. Pokud jsem rally jezdec tak riskuji a záleží mi na každé desetině a jedu prostě na 110% a nedívám se kolem sebe na diváky s tím, že bych někoho mohl přejet. Jako co mu chtějí dokázat? že jel na závodě moc rychle a to je příčina? Vina je všude jinde jen ne na řidiči, pokud nebyl nezpůsobilý jízdy...takže ty holky, jejich rodiče, pořadatelé. já osobně když koukám v televizi co se na takových závodech může stát tak bych se na to radši podíval v televizi než tam tahal dítě a pak se divil, že mi ho něco přejede, nebo utržené kolo od auta mu zlomí vaz. To ať zrušej diváky radši

2012-11-12 12:15:50

Ahoj, o víkendu jsem nebyl na netu, tak se k tomu vyjádřím až teď.

Vzhledem k tomu, že ročně navštívím dohromady okolo 10-12 soutěží v ČR i zahraničí a to už po dobu zhruba pěti let minimálně, troufám si říct že nejsem neznalý co se soutěží týká. A proto cítím potřebu se k tomu zde vyjádřit.

Zrovna v Brodě jsem z rodinných důvodů naprosto výjimečně chyběl, ale i přesto tam byla spousta z mých přátel a známých, tak trochu do dané situace vidím. Bylo to rychlé místo, za horizontem - což je z hlediska bezpečnosti jedno z nejhorších míst. Oběti stály tam, kde neměly, což vlastně potvrdil i jejich otec ve svém prohlášené pro tv hovna nebo prima, to je vlastně fuk, když řekl že "místo nebylo nijak zabezpečeno, žádná páska jen nalepené letáky zakázaný prostor". To je pro mě dostačující. Navíc podle posledních zpráv byl jednou z obětí i pořadatel, který šel z daného místa dívky vyhnat. Nicméně , kdo ví...

Rozhodně bych nepodceňoval slova řidiče o bočním větru. Přes víkend zde v okolí foukalo skutečně moc a ono s autem dokáže udělat náraz větru, v momentu kdy se po horizontu nadlehčí, velké věci.

Ačkoliv se vám to může zdát zvláštní, tak české soutěže jsou v celosvětovém měřítku zabezpečeny kvalitně. Trochu paradox vzhledem k tomu co se stalo, ale je to prostě tak.

2012-11-12 12:50:43

otázka jestli opravdu stály v zakázaným prostoru, jestli ano, tak není co řešit

2012-11-12 13:25:52

Taky mi přijde, že v zahraničí jsou diváci podstatně neukázněnější.

2012-11-12 15:33:52

Jaymz: Souhlasím s Tebou, potvrdil mi to i kluk, který tam startoval a posádku auta dobře zná, místo a situaci jsi popsal stejně. Chyba je zřejmě bohužel na straně rodičů, že je tam bez dozoru pustili a těch holkách, že si stoupli tam kam neměli, ač je to velká tragédie a rodině přeju upřímnou soustrast, je to podle všeho tak. A to co jsem si přečetl na Novinkách v diskuzích se nedá ani nazývat názory, hrůza, lidi, co to nechápou a asi ani nemají řidičák plivou na tento sport a posádku by nejraději ukamenovali, aniž by věděli, jak to tam doopravdy bylo. Český národ ovcí, když jim TV Noha řekne, že špatní jsou řidiči (volně cituji: právníci, kteří mají rally jen jako "zpestření" a nejsou dobrými řidiči, jelikož se neumisťují na bedně), tak lidi tomu bezmyšlenkovitě věří a jdou se vyblít na Novinky...ach jo rally miluju a doufám, že se kvůli tomuto špatnému a tragickému roku nebudou místní podniky rušit...

2012-11-12 18:00:11

Já nevim co pořád kafráte . Kecaj akorád ty co na rally nikdy nebyli nebo nevim ,.

Já jsem na rally často . Zabezpečené je to až až . Před otevřením tratě projíždí auto a buzeruje každého kdo je špatně . Jak chcete uhlídat 100km Erzet ,aby nebylo místo kam traťák neuvidí .

Když jsou lidé blbý a polezou na debilní místa tak se jim může tohle stát. Vůbec bych to neřešil jediný chudáci jsou ty závodnící ,který se ztoho budou muset zpamatovat ..

Prostě bych udělal tečku stáli kde neměli a tečka ..... Ale média si ztoho udělají BOOOM a lidi maj o čem kafrat.

Seďte raději doma u televize a doufejte ,že nespadnete v koupelně a nezabijete se .

2012-11-12 18:07:48

Přesně tak,aspoň našly média jiný téma než je kalousek a celá ta banda,tak do toho budou šťourat co nejdýl....

2012-11-13 00:55:51

Svobi, Danny a ostatní, naprostý souhlas

Jen dodám že mě zvedly ty správy mandle pro něco jiného a to neskutečně... nevím kolik minut po tomhle na Primě v těch jejich správách úplně spokojeně a s přehledem hlásili že někde v Lanškrouně nějaký ožralý ču*ák sejmul na přechodu dvě ženy... jedna mrtvá a druhá tuším v komatu... a z toho vědu nedělají... to je už asi normální podle nich A taky se mi líbí jak oni dávají do jednoho pytle tuzing srazy a skutečný závody... prý "Na závodech ve sprintu se stala taky nedávno nehoda"... to sou tedy fakt závody... jak to můžou porovnávat...

PS: proč sou asi na okruzích všude ploty...

2012-11-13 08:20:51

Co chcete od dementních novinářů. Je to banda idiotů.

2012-11-13 08:39:28

Tak v ranním clanku psali že řidič byl zproštěn viny. Holky staly kde neměly a je ve vyšetřování poradatel . Ovšem jeden blb to okomentoval stylem že zavodici právníky z toho jejich kamarádi vysekali . Že je to normalni v našem státě a že by je všechny zavřel. A vůdci mu dávají za pravdu. Na mě to už působí jako propaganda. Přece není možnÝ aby byli lidí jak tupý ovce co sezerou všechno co se jim predhodi


Odpovědět

1  2  3