Fórum - Téma


QQ - DÁLKOVÁ světla svítí příliš BLÍZKO


Fórum Qashqai J10 QQ - DÁLKOVÁ světla svítí příliš BLÍZKO

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Qashqai J10  |  Naše vozidla2009-12-20 22:50:15

[napsal petralena 2009-12-17 21:45:34]

... se zeptám na světla.Já jsem je měl již několikrát seřizovat,ale:při přepnutí na dálková se dloudé světlomety přidají pouze na konec potkávacích.Nemohu říci ,že by prosvítily skutečnědo dálky,jako u ostatních vozů. A to jsem dal žárovky +30 pro. světla navíc. Samo ,že se to snažím i nastavit ručním zdvihem. Mám pocit, jako by to bylo nějak rozostřené. Usazení žárovek jsem kontroloval.

[konec citace]

 

Ahoj petralena, ne že bych s dálkovými viděl jako za dne, ale to já už bych asi neviděl s žádným autem. Oči mi asi stárnou a mám zřejmě nějakou šeroslepost, takže po soumraku moc rád nejezdím, protože se mi svět zúží na ten osvětlený tunel.

Ale tuhle zkušenost nemám a moc se mi to nezdá: tlumená a dálková mají každá svou H7 ve vlastní parabole ve společném tělese, které se seřizuje celé. takže pokud máš dobře seřízené potkávačky, nemělo by se s tím nic dát dělat.

Vím, že to bude znít odvážně, ne-li drze - ale FAKT jsi zkontroloval usazení žárovek dobře? Jak jsi psal, už jsi žárovky měnil, tak nemoh jsi to splést a dát je třeba vzhůru nohama? Ta věta "jako by to bylo rozostřené" by tomu mohla napovídat.

Tož hodně štěstí, m.

2009-12-21 10:25:13

Ja som to tiez najprv povazoval za problem, avsak vsimol som si, ze na QQ su stretavacky nastavene tak, ze svietia dost do dialky samy osebe, takze to nie je potom s dialkovymi az tak viditelne. Na ceste si to tazko vsimnes; treba sa zamerat skor na stromy/znacky v dialke, ktore sa pekne zobrazia po zapnuti dialkovych. Ved o tom tie svetla nakoniec su... Inymi slovami - problem v tom nevidim.

2009-12-23 21:49:28

teraz som na pochybách či som dal správne stretávacie žiarovky, ja som ich menil už obe teda lavu aj pravú stranu, no neviem ako majú byť správne otočené.

2009-12-23 22:17:03

Ja ked som daval osram silverstar, tak som dal jednu omylom opacne, ale vtedy som nevedel uplne dotocit tu paticu v ktorej je ziarovka - a vyskakovala mi von. Tak to snad maju nejako osetrene, aby sa to nedalo dat opacne....

2009-12-26 23:12:03

myslim že by to nemělo jit delal sem to už taky asi 2x ale vetši problem bylo že vseobecne jsou potkavaci (tlumena) dost vysoko je fakt že je vyšši auto ale i tak to asi svitilo dost vysoko že na mě dost lidi blikalo (a to i když sem jel sam) bylo to protivne ale bylo to seřizene naprosto přesně a musel sem pro klid vždy dat na na dvojku a ( tedy 1 st. níže) a pak me to nedalo a v dilne při přezouvani sme to dali niže tema stavitelnyma šroubama aby byla zakl.poloha o ten jeden st. minus a dodnes je pohoda nikdo neblika a když jedeme 3 nebo mam neco v kufru težšiho dam teprve 2 st. a když 4 os + kufr plny davam 3 st. .

2010-02-15 18:16:31

Ja som zo svietenim spokojny akurat sa mi teraz v zime uz 2 x stalo ze mi svetla same od seba spadli z 0 na najnizsiu polohu cize mi svietia hned pod auto chvilu mi trvalo az som na to prisiel teraz uz automaticky smatram po polohovaci


Odpovědět