Fórum - Téma


Qashqai - sklápění zpětných zrcátek


Fórum Technický koutek Qashqai - sklápění zpětných zrcátek
2012-05-29 17:59:32

Ahoj, mám u QQ elektricky sklápěná venkovní zpětná zrcátka. Ovládací přepínač mám vlevo vedle volantu. Občas se mi stane, ýe i když mám zdrcátka v normální poloze, tak po nastartování se mi rozeběhne motorek v zrcátku, jakoby měl zrcátko nastavit do normální polohy. Pak v zrcátku lupne (zjevně dojede motorek na nějaký koncák) a vše je normální.

Netušíte někdo, kde je problém? Proč to ten motorek spouští?

2012-05-30 07:46:55

A jinak ti sklápění funguje bez problémů? cca před měsícem jsemjedno zrcátko spravoval se stejnou závadoua dělalo to proto, že se zrcátko zcela nesklápělo - mechanismus byl zoxidován. Musel jsem celé zrcátko rozebrat, vyčistit, promazat a pak to začalo opět bez problémů fungovat.

2012-05-30 13:44:11

Obcas je to preto, ze niekto manualne naklopi zrkadlo (druhe auto, chodec a pod.). Pokial mas spinac v polohe "odklopenie" tak motorcek zadetekuje, ze zrkadlo nie je uplne odklopene a pokusi sa ho odklopit. Podla mna je to jednoducha ochrana proti tomu, aby ked ti niekto nasilim zaklapne odklopene zrkadla (t.j. vytiahne ich zo zaistenej polohy), aby sa dali bez manualnej upravy odklopit znovu zvnutra auta. To "lupnutie" je ked zrkadlo skoci do svojej zaistenej polohy.

2012-06-01 07:47:14

ahoj, nemohl by jsi mi popsat, jak se dostat k motorku? Abych neco neulomil. Dik, P.


Odpovědět