Fórum - Téma


První zkušenosti s Nissanem Tiida


Fórum Tiida První zkušenosti s Nissanem Tiida

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Tiida  |  Naše vozidla2011-01-20 22:29:09

O Tiidě jsem toho četl dost a nic moc pozitivního. Většina názorů je na základě prvního "haló efektu". Pořídil jsem mírně jetou HB 1,6 za velmi rozumnou cenu. Po několika stech kilometrech nelze činit definitivní závěry, nicméně základní srovnání s dříve používanou Almerou N-15 udělat jde. N-15 1,4 jsem používal téměř 6 let a dodávám, že k naprosté spokojenosti. Ke svému stanovisku předesílám, že čepice nosím šiltem do předu neboť je na čepici proto, aby mě slunce nesvítilo do očí event. déšť či sníh nepadal do očí. Nikoliv jen pro parádu. To jen na vysvětlení mé výchozí pozice. Tedy Tiida je velmi prostorná a vyšší posez umožňuje pohodlný nástup i člověku jemuž již není 20. Prostor na zadním sedadle je vskutku dostatečný a pokud si za sebe sednu nohy si mohu natáhnout. Faktem, je že mám 176 cm a to není moc. Pravdou je také to, že nalezení optimálního posezu za volentem mě vzalo tak 15 minut. Posuvná zadní lavice není špatná a umožňuje ruzumný kompromis mezi potřebami pasažérů na zadním sedadle a místem pro zavazadla. Pravdou také je, že žádné ze sedadel není Recaro, ale jsou to sedadla rodinného vozu. Pokud bude někdo dozadu dávat dítko do sedačky bude to nepoměrně pohodlnější než v Almeře nebo Primeře. Z hlediska jízdy jsem také četl mnoho negativního, ale domnívám se, že pro běžný provoz je to plně dostačující. Protijedoucí kamión s autem hne asi tak jako s Almerou a řeči o tom, že je problém se udržet na cestě jsou přehnané hlouposti. Nicméně nářadí na okruh či závody do vrchu to není. Řazení umožňuje bezproblémovou manipulaci, ale je nuné uznat, že v Almeře byl chod řazení poněkud hladší a jemnější. Tiida s 1,6 je podstatně dynamičtější než Almera 1,4, samozřejmě by byl divný opak. Na druhéstraně je třeba vzít v úvahu citelně vyšší váhu Tiidy a i z toho plynoucí neporovnatelně vyšší bezpečnost. Spotřeba se mě jeví zatím obdobná jako v Almeře. Citelný rozdíl je v pohodlí. Porovnávám stejné trasy, tam kde to v Almeře bouchalo a cítil jsem záda seTiida plavně přenese cosi slyšet je, ale záda to necítí. Také je třeba poznamenat, že hluk v kabině je mnohem nižší než v Almeře. Hodnocení vzhledu je záležitost veskrze subjektivní, mě navadí a Tiidu hodnotím ho jako průměrné, nenápadné vozidlo. Sedan považuji za vzhledově horší než HB. Podotýkám, že nemám potřebu z auta pořvávat na okolojdoucí děvčata a vozidlem si doplňovat chybějící sebevědom a pískot pneumatik nepovažuji za rajskou hudbu, ale spíš předzvěst možného průseru. Ke spolehlivosti se pochopitelně zatím nemohu vyjadřovat, ale z toho co jsem kde vyčetl se o problémech nehovořilo. Závěr - kdo chce rodinné vozidlo za slušné prachy se dle mého soudu nemusí Tiidy bát. A zatímní negativní hodnocení všude možně z hlediska ceny nahrává kupujícím.

2011-03-23 21:32:46

Průměrná spotřeba je dosud cca 7,6 l, provoz ve většině město a dálnice, okresky minimálně. To myslím na 1,6 není ůplně nejhorší výsledek. Je to jen o málo horší než předchozí Almera N-15 cca o 0,2 l/100km.

2013-08-09 09:02:52

Máme Tiidu přes rok jako druhé auto v rodině, manželka s ní jezdí hlavně po městě, občas vyjedeme dál. Celkově jsme spokojení. Ani vzhled auta není podle mě tak hrozný, máme modrý hatchback, což je podle mě nejlepší možná varianta. Tak tady pár postřehů

 • praktické auto, v pohodě vozíme velký kočár, který by se do fabie nevešel
 • spodní hrana kufru je vyšší
 • posuvná zadní lavice - možnost spousty místa na nohy pro zadní posádku
 • vysoký posez
 • bez tempomatu bych s tím dál jet nechtěl, mám 183 cm a pravá noha nemá moc pohodlí
 • je to hodně měkké auto, po městě fajn, ale mimo jedu raději pomaleji, vítr s tím dost cloumá
 • spotřeba kolem 8 l po městě a okolí
 • máme super výbavu, kterou bychom za stejné peníze zdaleka jinde nedostali (kupovali jsme mírně ojetý demo vůz od dealera)
 • rozbili nám sklo zadních dveří a nové se dalo sehnat jen original u Nissanu, jinde ne
 • výborné automatické stěrače, lepší inteligence než v novém passatu
 • rádio je fajn, bluetooth taky


Odpovědět