Fórum - Téma


propadnuty ridicak


Fórum Dopravní přestupky propadnuty ridicak
2015-06-04 22:25:06

Chtěl jsem se zeptat, jaky je postih, když budu řídít auto bez řidičáku. Bohužel mi propadla platnost, na úřad se dostanu az příští týden, ale auto tedy o víkendu potřebuje. Připadne jestli mám raději dělat, že jsem ho nechal doma. Děkuji za informaci.

udm  
2015-06-04 22:46:25

jirkasnoopy: obávám se, že si policajti ověřujou pokaždý platnost řidičáku, zda není zadrženej, apod. Takže to bych být Tebou nedělal. Spíš jim ho normálně předlož a doufej, že si data platnosti nevšimnou, což je pravděpodobný a kdyžtak dělej překvapeného a zkus to uhrát, ať to vezmou domluvou.

Za případné řízení motorového vozidla bez platného dokladu lze uložit pokutu, v blokovém řízení do 2000 Kč, ve správním řízení 1500-2500 Kč + případně 1000 Kč náklady řízení.

Když jim nezaplatíš na místě, ale necháš to dát do správního řízení, tak z toho policajti nic nemaj (žádné odměny), maj s tím jen práci navíc, což oni neradi. Takže je šance, že to nechaj bejt. A i kdyby nenechali, pořád máš šanci to ve správním řízení vyhrát. Ať už argumentačně či třeba na roční prekluzi. Závisí na tom, zda jseš bojovník či radši stahuješ kalhoty a děláš hlubokej předklon.


Odpovědět