Fórum - Téma


Problémy s elektrikou P11


Fórum Primera P11 Problémy s elektrikou P11

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Primera P11  |  Naše vozidla2012-01-14 09:09:49

Mám Primeru P11 (faceliftovou) s xenony. Už od doby koupě mě provází problémy s elektrikou. Např občas začne zlobit cyklovač na stěračích, v půlce se seknou nebo zpomalí a pak zase fungují, ostatní rychlosti jsou v pořádku. Na opravě mě řekli, že to nebyl motorek, ale relátko a s těmi to pak pokračovalo furt. Stěrače mě občas zse začali zlobit, stačilo vyměnit nebo jen prohodit relé a vše v pohodě. Pak byl občas problém se startováním, zase stačilo dát jiné relé (přitom to původní bylo dle měření v pořádku). Jindy zase trvalo changeru CD se spustit.

V poslední době se problém ustálil na tom, že levá přední potkávačka (xenon) nefunguje, spustí se, ale za jízdy se zase vypne, prostě funguje náhodně. Před tím jsem si zase všímal, že se světla jakoby ztlumují, mechanik mi řekl, že byl špatný kontakt na nastavení polohy světlometů.

Protože problém ale přetrvával dal jsem před týdnem auto zkontrolovat autoelektrikáři a popsal mu i dřívější problémy. Ten mi pak řekl, že v relé skříni problém není, že stěrači opravdu potřebuji nový motorek a do světlometu novou "žárovku". Koupil jsem "žárovku" (D2R) a první jízdu cca 10 km vše v pořádku. Když jsem dojel domů tak jsem zjistil, že ale opět nesvítí, stačilo vypnout/zapnout a znovu fungovala. Po nějakém čase ale už nenastartovala vůbec. Volal jsem mu a řekl, že je tedy chybný nějaký ovladač xenonů. Dneska jsem kontroloval, jestli jen není špatně nastrčený konektor a zjistil jsem, že na patici žárovky je napálený malý uhlík, ten jsem očistil, strčil ale hned o zkoušce (on/off) tam byl zas, přitom od žárovky šel jasný kouř, takže jsem ji raději vyndal.

Setkal se s tím někdo, má někdo radu, typ atd.? Samozřejmě je základ to dát do servisu, ale to jsem už zkusil několikrát, když to tak vezmu kolem, pokaždé jiná diagnóza a i za tu musím platit, do toho kupuju díly, které jsou pak v pořádku atd.

Dík

2012-01-14 09:40:25

Ja mám jednu otázku - si schopný si to opraviť aj sám??? Alebo prečo obháňaš servis za servisom??? Nemáš nejakého známeho čo ti to skontroluje a neo°ebe ťa?

Stierače môžu byť kľudne zaseknuté v púzdrach - známy problém P11 - hľadaj v sekcii návody/premazanie mechanizmu stieračov.

Čo sa týka xenónov neviem ešte som sa nestretol s blbým balastom (elektronika xenónu)

Sorry ale mne to príde tak že tam máš nejakú vtákovinu typu ukostrenie / prebíja alternátor - regler a pod. za drobné a servisáci si na tebe chcú zarobiť výmenným spôsobom tých najdrahších súčiastok súvisiacich s tvojím problémom...

Je víkend rozober stierače vyčisti a skontroluj vôľu v plastových púzdrach vymeň alebo premaž - premaž za každých okolností aj keby si tam mal dať do výmeny tie staré... podľamňa sa tým problém stieračov odstráni...

A čo sa týka xenónov skontroluj a postláčaj kontakty štekre a pod - možno je len zlý kontakt a hreje sa to...

2012-01-14 09:56:21

Nejsem. Mechanické věci (drobné) typu stěrače a pod. ano, ale do elektriky se netroufnu. Proto se zkouším ptát tady, právě abych +- věděl, co to může být. Mechanikům na součástkách vydělávat nenechám, protože si je sháním po netu sám (nabízel mi ty D2R za 1100Kč, já se sehnal i s poštovným za 400Kč apod.) ale když to pak spočítám, tak 300Kč za kontrolu + 400 nový xenon takže 700Kč včudu a výsledek NULA.

2012-01-15 17:51:49

xenony zlobily i me, ze jeden se behem jizdy vypnul a bylo potreba ho znovu nastartovat, rekl bych, ze problem se vyresil pote co jsem vzal kontakty a prohnal je cistidlem na kontakty

2012-01-15 20:36:57

Podle mě patří do Tvého auta výbojky D2S.

Jakub

2012-01-15 21:20:14

Tak, tak...

2012-01-15 21:39:16

Tak, do nasich primer patri D2S, tedy vybojka bez stinitka, protoze stinitko mame v projektoru, D2R pouziva koncern, a pokud me pamet neklame, tak maji i uplne jinou patici, a nejsou vzajemne zamenne...

No a to jak pises o cenach, ono je to sporne, ale za min nez cca 800Kc/ks znackovou vybojku (osram/phillips) nesezenes. Pokud jsi koupil nejaky cinsky no-name za 400Kc, tak se nediv, ze od toho jde kour, to muze byt klidne i vada teto aftermarket vybojky.


Odpovědět