Fórum - Téma


Problém s jednou či viacerými osobami...


Fórum Pokec všeobecný Problém s jednou či viacerými osobami...1 ......... 4  5  6  7  8 ......... 11

2010-01-22 11:39:33

Já bych to na nějaký podvod neviděl, určitě z něho netahal prachy už s úmyslem, že kola prodá někomu jinému a jeho peníze si ponechá pro vlastní potřebu, tak z něho nedělejte hned vraha. Na něčem se dohodli, oba nějak dohodu nedodrželi a teď jde jen o vrácení peněz. Sám nevím, co bych dělal já, kdyby mě borec poslal prachy a pak se o věc nehlásil a já se s ním nebyl schopen kontaktovat a věc mi doma překážela. Těžko říct..... Zkrátka a dobře, jestli toho maníka někdo zná osobně, tak jej zkontaktujte a dejte mu vědět, že je žádaný. Snad se k tomu postaví jako slušnej člověk. Ale s penězma bych se teda neloučil, to je blbost. To bych mu ty prachy pěkně znepříjemnil.

2010-01-22 11:54:38

Kibo neblazni 10tis mu nenechaj len tak....ked uz aj polovicu precestujes tak tych 5tis budes mat spat a tiez uz len z principu by som si to s nim vybavil.

2010-01-22 16:00:15

presne tak bez problémov by som ubetoval 1 a pol nádrže benzínu a spravil si výlet so štyrmi kamarátmi.A v neposlednom rade ked už by som tam bol tak by som si preplatil aj ten benzín.

Chlapy neviem či sme tu všetci taký bohatý,ale mne by tých 10 000 dlho nedávalo spávať,takže reči o tom že má na peniaze zabudnúť sú "krčmové"

2010-01-22 16:13:55

Stan34:Co píšeš je totální debilita.Nikdy nevíš,proč se ten člověk(Kibo) neozval.Mohl mít dopravní nehodu,někdo mu ukradl mobil,do PC se mu dostal vir a pod.A Kibo problémy měl.A možná větší než nějaký pitomý kola.A jestli,že kola zaplatil,jsou jeho.Víc bych tohle neřešil.A když bych se dozvěděl,že kola prodal ještě jednou,asi by chvilku chodil o berlích a nebo by si sháněl nové auto.Nejsem pro násilí ale taky nejsem zloděj,co jednu věc prodá dvakrát.A jestli tu někdo hájí toho,co prodal kola dvakrát a peníze si nechal,je stejný podvodník jako on.Tak a teď do mě,jsem splachovací.

2010-01-22 16:17:52

Ahoj lidi:

Fakt se bavím škálou přístupů k této situaci. Ne snad se zalíbením, ale tím jak jsou lidé ochotní jadnat a jak jsou ochotní zkratově jednat.

každopádně nevím, zda ještě někdy něco od někoho kupovat na dálku. Je to docela nebezpečné.

Jen můj osobní názor:

pokud nekdo něco koupí, a nevím nevím, ale pokud někdo platí něco přez účet, tak na obou stranách je jasný adresa. Myslím tedy, že pokud si někdo něco nevyzvedne a už za to zaplatil, tak ten kdo inkasoval peníze, je mohl po prodeji té samé věci poslat zpět ze správou: /nezlobte se, ale zdůvodu vašeho přístupu, ať už je to jak koliv, vám posílám peníze a koupi tímto ruším.

A neni co řešit.

obou straně to vnímám jako liknavost a lenost dokončit to co jsem rozdělal. pokud jde o uschovné, to bych si klidně odečetl.

Každopádně je dobré nic nekupovat na dálku a už asi vůbec ne přez hranice

Hezký den a ať vám obchody kvetou

PS a spíš bych nikoho nevypaloval, aby to nedopadlo jako s těmi cigány. Samo nic proti těm co makaj alespoň jako já a neřvou: na mě budou makat bílý.

2010-01-22 16:27:18

Mortimor:Máš pravdu.Ale já beru klub,jako hodně kamarádů pohromadě.Ano,může se sem dostat veš,co někoho okrade.Jen nechápu,jak může někdo obhajovat toho,co jednu věc prodal dvakrát.Obhajuje totiž podvodníka.Ale asi jsem v tomhle moc slušný na to,abych to pochopil.

2010-01-22 16:27:32

Mortimor ono kupovat na dálku a platit na učet je dnes uplně běžné při zachováni základních pravidel stejně bezpečné nebo nebezpečné jako v kameném obchodě ale navíc je to pohodlnější a levnější.Ono narazíš li na podvodníka je jedno sídlí li v kameném obchodě nebo ne.A tady je navíc tolik rozporuplných informaci že kde je pravda asi mi tady těžko poznáme.

Jinak souhlas s brouček i když jak říkám nevíme jak to bylo.A pokud se opravdu takovou dobu nehlásil měl právo prodat jinému ale samozřejmě potom vrátit peníze třebas přeposlánim zpět na ten učet pokud tak neudělal je podvodník

2010-01-22 16:32:05

Brouku co tak ostře!!Stan má pravdu..já bych to prostě řešil podobně...3/4 roku se nic neděje??Kupec nebere telefon??neozve se??Je další kupec...prodam!A až se ozve první kupec tak se omluvim a převedu peníze zpět..To mi připadá fér..Ale stejně nikdo nevíme jak to přesně bylo...Ono skladovat 4 kola..no ne každý má místo...a já bych si opravdu myslel že KIBO prostě asi umřel...takže podvod to neni...podvod bude kdyý ty peníze nevrátí...:)

EDIT:Reagoval jsem na:Stan34:Co píšeš je totální debilita

2010-01-22 16:40:17

Kupec byl v komatu,zavřenej,v cizině na práci.Nikdy nevíš,proč je mimo.Ale nechci se dostat do hádky s ostatníma členama kvůli věci,co se mě ani netýká.Jen píši můj názor.Ono totiž máš trochu naplánovanej život a najednou třeba přijdeš o práci(můj problém) a všechno je najednou jinak.Už se musíš starat o trochu jiné věci než o kola na auto a pod.A tím chci ale říct,že pokud jsem kola zaplatil a prodávající mě peníze po prodeji jinému neposlal peníze nazpět,jsou pořád moje.A o nějakém uskladnění bych tu nemluvil,jsme na klubu a ne v mototechně.Nerozčiluji se,jen konstatuji.

2010-01-22 16:41:58

almuša ale on brouček má pravdu pokud dotyčnej prodal zaplacená kola jinému kterej si je sice tak dlouho nevyzvedl má sice na tohle právo ale zároven povinost poslat peníze byt třebas započítat skladné zpět.Na tohle nepotřebuje ani adresu ani telefon jen stačí poslat na číslo učtu s kterého to přišlo a pokud to neudělal je to podvod

2010-01-22 16:44:09

Ano..může se stát všechno...ale nemůže se zase tam moc divit že kola jsou v řiti..no a pokud ten prodejce není hovado tak mu je pošle zpět..mě to připadá celkem normální situace...skladný atd...tos napsal přesně..je to klub a ne mototechna...

aumirek...ale já píšu to stejný...a Stan taky...

2010-01-22 16:49:18

opravdu se nemuže divit že kola jsou v řiti a to nezávisle na tom jakej byl duvod že je nepřebral.Ale opravdu by se nemělo stát že jsou i peníze v řiti jak je prodal druhému okamžitě nebo v co nejkratší době měl poslat peníze

2010-01-22 16:53:22

Jo.

2010-01-22 16:53:30

almuša ano to ti neberu jen reaguji na to že jsi se pustil do bročka proč tak ostře.Pak se zajisté shodnem na tom že pokud třebas ty kola prodal honzovi před 3 měsíci a dosud nevrátil peníze tak to je podvod pokud mu je prodal třebas před 14 dny tak to muže bejt jen liknavost nebo něco podobného a rád nazývám věci pravým jménem podvede li mne někdo nazvu ho podvodníkém i když bych mohl říct jen že mne převezl

2010-01-22 16:55:33

Jojo neřekl jsem že jednání vypadající jako podvodné schvaluji. Ale pokud se na to dívám, spíš mi vadí to rytí. Ja mam dojem, že jestli někdo zná "zloděje" ono 10 kolíků je už trestnej čin"! By mu mohl pomoci myslím morálně a skrze svědomí, aby to prostě vrátil. A pokud to ten někdo udělá, všichni, dle mě by se měli omluvit, za nařčení zloděj atd. . .

Hele lidi kdo z nás nikdi nic neukrad, ať první hodí kamenen. A je jedno zda to byla KOLA, NEBO SERVIS KDE SE NA PRÁCI.

SPOUSTA SITUACÍ PROSTĚ NEMÁ ŘEŠENÍ A PAK UŽ ZBÝVÁ JENOM ODPUŠTENÍ, A NEBO NENÁVIST A TAKY ZVŮLE.

ja sam bych udělal kompromis, a vyřešil to. To co je důležité pro mě, jako člověka, je to srovnat, každěj stěch dvou má svůj podíl. At ho každej odečte od ceny o kterou se hádají, domluví se na doplatku.

Jinak tedy, třeba se to stalo po prvé, a člověk, kterej, něco ukradne, a už potom ne, prostě udělal chybu, že kradl, ale prostě není zloděj, nebo podvodník. To je jen ten kdo tak stále jedná a obkládá kohokoliv, i svou rodinu. Ale zamyslím -li se dál, tak ani potom nemohu člověka ocedulkovat zloděj, podvodník, obkladačm ale někdo kdo okrádá, oblkádá, a podvádí. Snažím se mu ponechat jeho hodnotu Jako člověka. Jinak jednám li odsuzujícím způsobem: jsem lepší nežli ON??? Každopádně, mam děti, a td a rodinu a tátu nad hrobem, kterej bude potřebovat pohřbít, jo prachy potřebuji jde o ně. Ale postoj kté situaci bych asi zaujel jiný. Dojel bych tam.

JInak tady asi stejně jenom honíme vítr v bedně. je to prostě další ukázka toho jak lidi jednají se zájmem hlavně o sebe samé nejde jim o potřeby ostatních.

2010-01-22 16:58:12

Ale já se nepustil do Broučka!!Nebo jo??ale nemam rád ukvapený názory...

2010-01-22 17:09:29

almusa, promin, ale puvodni tvuj postoj je doooost spatny... Jednani: "Prodam, inkasuju penize, mala reakce druhe strany, prodam znova (inkasuju podruhe)", je za a) moralne spatna, a za b) je protipravni, potreti zde pisu, ze se jedna o nedovolene obohacovani, pokud by v tom byl prokazan umysl, jedna se o tresny cin podvod.

Na jednu stranu se tu ohanite, jak tady klub funguje jako parta kamaradu a pak sem pises toto? zajimavy...

Spravny postup ze strany honza.stw by mel byt takovy, jak tu psal Mortimor. Tedy po odmlceni Kiba mel poslat penize zpet (ucet musel znat z prichozi platby), mel pravo si strhnout manipulacni poplatky (vcetne kurzove ztraty) a kola beztrestne prodat dal... Zadny "az se ozve", nic takoveho... Ale inkasovat dvakrat za jednu vec? Ano, krasne to odrazi, jaci jsou Cesi sobecky svine .... "hamty, hamty, at mam vic nez tamty"

2010-01-22 17:12:52

Artee,přečti si celou diskuzi...co jsem psal od začátku...

2010-01-22 17:13:18

almuša tady popravdě všichni kecáme a nikdo neví jak to bylo jediné co víme je že se jedná o kola.Jinak muj názor je ten že nazvat někoho podvodníkem není ukvapenej názor ale duležité je vědět kdy ty kola prodal honzovi a pokud je to opravdu už delší čas co je prodal ale nevrátil peníze.No ale i potom by to mohl bejt ukvapenej názor neb teoreticky ty kola mohl prodat a druhej den ho trefil šlak

2010-01-22 17:15:57

almusa, ja ji mam prectenou, sleduju to... tady se da poodhalit i budouci chovani clenu pri podobnych situacich....

Ja reagoval na tvoje:

[citace].já bych to prostě řešil podobně...3/4 roku se nic neděje??Kupec nebere telefon??neozve se??Je další kupec...prodam!A až se ozve první kupec tak se omluvim a převedu peníze zpět..To mi připadá fér..[/citace]


Odpovědět

1 ......... 4  5  6  7  8 ......... 11