Fórum - Téma


Problém s jednou či viacerými osobami...


Fórum Pokec všeobecný Problém s jednou či viacerými osobami...1 ......... 7  8  9  10  11

2014-07-22 21:48:50

Bohuzel to tak jednoduche neni a klidne ji 2x odmitnou... clovek na ne musi byt tvrdy. Oni spolehaji na to, ze vetsina lidi to radeji zaplati hned, nez se s nema tahat a cekat na exekuci.

2014-07-23 06:30:20

jagy: samozřejmě že akceptuje i ústní smlouvu pokud budeš mít svědky, ale asi to bude horší dokazování a bude to trvat déle. Pokud jim pošleš písemnou kopii kupní smlouvy poté osloví nového majitele. Pokud ale ten vše zapře a bude tvrdit že je smlouva podvrh, nebo že nic takového nepodepsal, opět osloví tebe. Bohužel ČKP nemá žádný přístup do evidence vozidel. Dostává pouze informace z pojišťoven, takže výzvy posílá těm co měli naposledy uzavřené poojištění. Bohužel např. ČKP ani neví když dáš značky do depozitu apod. V zákoně dali možnost (povinnost) ČKP oslovovat majitele "nepojištěných" vozidel, ale už jim nedali možnost nahlížení nebo zjišťování údajů z registru vozidel, ale pouze od ostatních pojišťoven. Prostě zákon paskvil, tak jako to naši zákonodárci umí!. Tímto neobhajuji ČKP, tak jsem s něma měl spor, který jsem chtěl nechat dojít až k soudu a těsně před podáním žaloby to ČKP ukončila na základě papírů co jsem jim tam poslal. kamarád to nechal dojít až k soudu a nakonec mu museli zaplatit i právníka, kterého si najal. /kdyby se obhajoval sám, nic nedostane, právníka museli zaplatit).

2014-07-23 09:58:31

honzabk: On je taky problém v množství pojišťoven, co jich je na trhu. V případě přepisu vozidla, uložení do depozitu apod. by mělo být od pojišťovny samozřejmostí ofocení kupní smlouvy a nebo stránky techničáku jako důkazu, že k tomuto úkonu opravdu došlo. Pak by snad kancelář dostávala úplné a pravdivé informace o tom, jak to s vozidlem a jeho majitelem je. Proto je ideální ihned s novým majitelem zajít na úřad a tam to dát do převodu, pak není nutná ani kupní smlouva, stačí ofocený techničák.

2014-07-23 17:08:26

Přesně jak píšete,není to s ČKP jednoduché,sám jsem to taky párkrát řešil,a nakonec musel mít třeba dobrozdání od 3 svědků...Kupní smlouva musí mít všechny náležitosti,tedy třeba i rod.číslo,i č. OP zůčastněných(prodávající/kupující).

Jinak třeba můžou chtít i notářsky ověřenou smlouvu,což už bude brzy i na ůřadech(možná už někde je...)...

Prostě nyní je lepší auto při prodeji hned odhlásit resp.raději rovnou převést na nového majitele.....

Takhle jsem naposledy prodal tu svojí Mazdu 626 1,8 , 20 letému klukovi , a jeho rodiče se hrozně divili proč tak ochotně(s plnou mocí)za něj vyřizuju evidenčku a převod na jeho jméno(bylo to v okrese)...A samozřejmě hned druhý den po převodu s autem havaroval,a ještě trefil policajta z kriminálky...

2014-07-24 06:49:45

vasekskyline: Notářsky ověřený kupní smlouvy nikde nejsou požadovány. Akorát v novým zákoně, který bude platný myslím od 1.1.2015 je napsáno, že musí být ověřená plná moc na přepis.

2014-10-06 18:28:31

Nevím kam do dát, takže to dám sem:

Mám špatnou zkušenost s klukem jménem Michael Orság, osvoboditelů 1215, kopřivnice 74221 , měl by vlastnit sunny gti B12 , přemluvil mě abych mu poslal alternátor dobírkou ,kterou si samozřejmě nevyzvednul, dostal číslo balíku a byl upozorněn, že leží balík na poště, na sms vůbec nereagoval. takže jsem přišel o peníze za dobírku. A znechutil mi cokoliv komukoliv na dobírku příště poslat.

jeho tel: 732551214 třeba sem chodí.

Nedoporučuji s ním obchodovat bez zaplacení dopředu. Já mám možnost si to sním vyřídit osobně, jelikož pojedu okolo. Další by tu možnost mít nemuseli.


Odpovědět

1 ......... 7  8  9  10  11