Fórum - Téma


Přísada do oleje xeramic


Fórum Technický koutek Přísada do oleje xeramic1  2  3  4

2008-02-29 10:15:15

ked uz tak si tam mozes naliat prave ten MoS, ale financne sa viac oplati tam dat prave olej s MoS, ten LM je lacny a aj ked sa ludom vservise jeho farba nepaci lebo su zvacsa zvyknuti na zlatiste odtiene Castrolov a pod, tak u mna ten olej napodiv tiez funguje tak ze sa motor stisil

2008-02-29 15:32:18

Motor se opravdu ztiší a lépe táhne, to je fakt. Po nějakém čase se ale jeho zvukový projev citelně zvýší, vzroste i ta spotřeba oleje. Říkám to z vlastní zkušenosti (motor 1,9i od PSA ), sice jsem nepoužil xeramic ale nějaký metabon. Také to bylo s chlórem. U své Almery si cením právě toho kultivovaného chodu motoru. Aby se z ní stal učouzenej TRABI bych těžko snášel.

2008-02-29 16:28:14

Maxik: MoS motoru myslim neuskodi ako prisady s chlorom, je to uplne iny princip

2008-02-29 17:15:59

Blesk666: Mos sice není takový driák jako přísady s chlórem, rizika tam ale také jsou.

Podívej se na tyto stránky, jsou tam zajímavé poznatky.

http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=409

2008-02-29 18:51:12

No tak všechny ty příspěvky o olejích a aditivech jsem samozřejmě už dávno četl.Jediný co jsem našel je:

"Xeramix:

Nemám vlastní zkušenosti ani bližší informace (belgická firma nekomunikuje) a tak se k tomuto přípravku nebudu nějak zvlášť vyjadřovat, jen si myslím, že pro něj platí totéž co pro PTFE.

Zkušenosti Maxíka: Říkám to z vlastní zkušenosti (motor 1,9i od PSA ), sice jsem nepoužil xeramic ale nějaký metabon. ---------- Takže tys ho nepoužil a máš s ním zkušenosti?!?

Nebo třeba Kentoya: co jsem potřeboval jsem zjistil, tak žádné podklady už nemám, a nepotřebuji je.

---------- Nic konkrétního,ale víš že se motor potom rozpadne-takže se ti po něm motor rozpadl?

Další od kentoyi: lidi co mne znají, ví že nemluvím do větru

---------- Nejsi ty náhodou taková pyšná princezna?

Jednalo se mi přímo o Xeramic.A k tomu jste neměli nokdo nic konkrétního.Měl jsem na mysli vlastní zkušenosti,nebo rozbor toho přípravku apod.. např.Nikdo nepotvrdil ani nevyvrátil přítomnost chlóru.

Nechci se toho přípraku zastávat ani ho zatracovat.Mě pomohl v době,kdy jsem měl motor KO,žádný prachy na opravu a potřeboval jezdit.Jestli odešel úplně za pomocí xeramicu nebo jen opotřebením to nevím.Pomohla výměna kroužků a zabroušení ventilů.Možná to měl za příčinu chlór,možná ne.?!

Každopádně vám přeji hodně zdaru a mnoho v pohodě najetých kilometrů.

2008-02-29 19:32:24

No já jsem kdysi též měla zálusk na různé přísady do oleje, použila jsem nakonec jen jednu jedinou a to přísadu pro ochranu motoru. Pomohlo to vytěsnit motor a zjemnilo jeho chod. Dál už používám jen čisté kvalitní oleje a vše funguje bez problému. Jinak bych osobně žádné přísady do oleje nedávala, neboť kvalitní olej obsahuje vše potřebné a ve správném poměru. Je to jednoduché: kdyby tyto zázračné elixíry skutečně fungovaly a ZÁROVEŇ byly bezpečné pro motor a jeho dlouhou životnost, tak by je dávali do svých olejů všichni výrobci. Proč tomu tak není o něčem svědčí....

Mimochodem přítomnost chlóru se dá poznat snadno i podle zápachu.

2008-02-29 20:40:15

Jifo: OK! Máš recht. Ptal jses na Xeramic. Já se nechal unést, uvedl jsem co vím, to se týkalo metabondu. Tak se omlouvám, příště se budu držet více tématu nebo od toho pujdu dál.

2008-02-29 20:42:06

Doris, naprosto souhlasím, nic víc než kvalitní olej a vždy včas.

2008-02-29 21:35:56

Doris:Nevím,zda je Xeramic ten zázračný přípravek,nebo ne.Výrobci základových olejů by ho tam asi nedali.

Aditiváři to je otázka.Kdo by investoval do desítek testů mnoha přípravků do olejů s nejistým výsledkem?

O xeramixu jsem žádný test nenašel.¨?

Kapitalista vlastnící mixážní firmu na oleje chce co nejvíc vydělat.Proč by zvyšoval náklady.Stačí když má olej standardní vlastnosti splňující specifikace,napíše na pixlu třeba Magnatec,udělá reklamu a může prodávat

litr za 400,-.Těžko ty vlastnosti někdo potvrdí,nebo vyvrátí,že. ...Jen takový možný názor.

Ono to není tak jednoduché.

2008-03-01 19:01:58

Něco do diskuse:

http://www.mmspektrum.com...enovace-technologiemi-rvs

http://www.rvs-tec.cz/start.htm

myslím, že maximálně bych tohle nalil do staršího motoru

dost jsem se o to zajímal, osobně mluvil s doc.Kreibichem, jsem studentem

a vlastím p11 primerku - častá výměna oleje, zatím nejlěpší, zatím najeto 46000 km

2008-03-01 21:35:40

Prý to opravdu funguje, testy v laboratořích, docentem doporučeno, vytvoření vrstvy a fungování je na 100% pravdivé, chlorové parafíny, nebo na bázi chloru to prý neobsahuje, jen nevím jak to působí v dlouhodobém hledisku životnosti motoru, to je jediná otázka a moje myšlenka, proč zatím do mé Primerky p11 bych to asi nenalil, má najeto 46000km necelých, ale do ojetého automobilu s více jak 150000km bych se toho vůbec nebál a dopřevodovky taky ne, nebo do motorky. Do nového vozu podle mě v žádnym případě, ale jak říkám, do motoru, který má více jak polovinu životnosti za sebou, tak bych to asi použil. Tot můj názor na tuto věc. Jinak tu už bylo velice hodně výrobků, ale toto je podle mě něco jiného, žádný teflon, nebo chlorové parafíny. Je to v podstatě nanotechnologie. Jinak tento výrobek je z Ruska, což může ve vás budit dojem z počátku jako u mě, negativity, stránky jejich taky nic moc, ano, ale technologie je fungující, reklama výrobku je jedna věc a funkčnost druhá. Nech na každém z nás jak se postavíme ke svým miláčkům. Já osobně jsem pro volbu použití až ve druhé části životnosti motoru, do té doby časté výměny a kvalitní olej a nechovat se ke svým vozům jako čuníci, např. zima, studený motor a hned plný plyn, už jsem to viděl a drásalo mi to srdce, ikdyž značka auta nebyla ze stáje Nissan.

tom
2008-03-01 22:02:28

Před časem jsem se těmito zázraky také dost zabýval a nakonec jsem zjistil,jak tu již bylo řečeno,že kvalitní olej a jeho včasné výměny jsou nade všechny tyto drahé zázraky..... A pokud někdo na tyto výměny kašle,nezachrání to už nic. A muže se to jmenovat jak chce,a být třeba i z americkýho,čí ruskýho kosmu.

Jinak poznámka mimo téma,jestli motory z Iveca-2,5td, jsou držáky,tak já jsem papež. A to proto,že jsem jich cca 70 kousku udržoval. Bohužel zde asi pár lidí nepotěším,ale větší sračky jsem zatím v oblasti užitkových vozů nepotkal.

Dále jen na okraj- mechanik,který jede bez vody s turbodieslem ,a je jedno kolik km,není mechanik,ale PRASE. Nejmenoval se náhodou Horst Fuchs.

2008-03-01 22:27:23

Tak horsta neznám, ale myslím si, že dobrým olejem se dá zachránit špatný motor

2008-03-01 23:34:28

Tom : možná bys koukal na kolik prasat,volů a spousty jiných zvířat se dá občas v servisech narazit .Jen mne tak napadá,jestli příliš neurážíme ty chudáky zvířata,co za nic nemůžou...

2008-03-02 00:59:38

ano jsem pyšná princezna, promin ale snažil jsem se ti slušně odpovědět na to co jsi se ptal a jestli máš pocit že bych měl skladovat něco co si pamatuji, tak tvůj pocit je mylný, např ještě před rokem jsem měl manuál na 200sx na dílně, dnes ho znám nazpamět z 90ti % tak jsem ho vyhodil a těch pár věcí si najdu na kompu, a pokud si myslíš že ti lžu s tím že si to pamatuji, tak moje IQ se u většiny testů pohybuje nad 130, a jestli si stále myslíš že kecám do větru, tak mi vlez na záda

2008-03-02 06:00:33

Kentoya. Několikrát jsem přispěl do diskuze o olejích a vzhledem k tomu,že jsem pár let pracoval pro olejářskou firmu, domnívám se ,že to byly přízpěvky celem objektivní . Nicméně vždy se okamžitě vyskytla spousta protiargumentů od "chytrých" kteří mnohdy plácali naprosté nesmysly. Takže si tím nařčením o princezně vůbec nelámej hlavu. Tvé přízpěvky jsou jedny z nejlepších. A teď ještě k tématu. Xeramix bych do motoru dal např. před prodejem auta nebo na dojetí pár desítek tisíc km do GO motoru, případně pokud bych chtěl za extrémních podmínek dojet např. s proraženou vanou bez oleje.

2008-03-02 09:55:10

Kentoya: když tomu teda vůbec nerozumíš, zajímalo by mě, kam jsi dal všechny ty náhradní a spec. upravené díly do motorů, co jsme ti dělali Že ty se s tím necháváš fotit

tom
2008-03-02 10:54:00

Myslím,že každý,kdo se motá okolo motoru,a to myslím rozebraných,tak ví o čem v souvislosti s přísadami do olejů mluví. Tedy pokud je diskuze o všem,co zázračně fungovalo v kosmu,či potažmu to používala Americká armáda,vubec smysluplná. Protože už vidím,jak NASA plní tento zázrak do plechoviček,aby si vydělala na Františkovi ze Lhoty na další lety do kosmu.

To jen zlehčení diskuze. A také vysvětlení Jindrovi,že ač si myslí,že Kenty je pyšná princezna,tak tomu fakt tak není.

Jinak tady myslím neutrální článek odborníka,který pár věcí ohledně přísad do olejů vysvětlujě:

http://www.oleje.cz/index...=main&page=clanky_mytus10

2008-03-02 11:04:23

tom:Byl by pr.se,kdyby jel s torbodieselem bez vody a neměl tam Xeramic.To ale neudělal.

Že se motoru nic nestalo jen ukázalo,že to funguje.A to i v takový sračce jako je 2,5TD od iveca.

2008-03-02 11:29:22

Kentoya:že jsi mi chtěl slušně odpovědět na to co jsem se ptal?Přečti si svůj první příspěvek.Opravdu odpověď hodná odborníka.

To o tvé paměti,schopnosti číst moje pocity,IQ nad 130,nemluvení do větru,co jso i sobě napsal.....Hmmmm

Kdybych věděl dřív,co jsi zač,nikdy by mě nenapadlo napsat něco o pyšné princezně.Pardon.


Odpovědět

1  2  3  4